resim
Okan Buruk
Görev:Teknik Direktör
Takım:Galatasaray
Yaş:50
Uyruk:Türkiye
 • 11861
  sezon sonunda bir çok kanala çıkıp kendisini ifade etmesi takdire şayan. hele günümüz spor medyasında rakibin tüm baskısına rağmen, kanal kanal aslan gibi çıkıp hadi engelleyin diyor sanki. her programda dalgasini da gecmeyi atlamiyor (gulerek). kendini ifade etme şekli de çok temiz.
  seni seviyoruz hocam. umarım uzun yıllar bizimle kalırsın. ve bir gun ayrılık sebebimiz başarısızlık ya da anlaşmazlık değil yurt dışında takım çalıştırmak istemen olur.
 • 11862
  2022-2024 arasındaki performansıyla galatasaray'ın sadece bugününü ve yarınını değil, kafadan bir 20 senesini kurtarmış olan hocam. birinci fatih terim dönemi sonrası aşağı yukarı 20 yıllık süreçte fatih terim her zaman bir "imdat çekici" olarak galatasaray'ın yanıbaşında hazır oldu. üçüncü ve dördüncü fatih terim dönemleri galatasaray'ın 2010'lu yıllarda türk futboluda hakim olmasını sağladı.

  dördüncü fatih teirm döneminin bitişi ve hocanın 70'ine dayanması sonrası "hocadan sonra ne olacak?" soruları yavaş yavaş sorulmaya başlarken galatasaray kulübesinde müthiş bir başlangıç yaptı. galatasaray kariyerine sağlam bir başlangıç yapmaktan öte rekorlar kıran bir performansla iki sene üst üste şampiyonluğu kazanarak kafalardaki soru işaretlerini tamamen kaldırmış oldu.

  eğer erden timur'un 2024 yazındaki ayrılığı yaşanmasaydı, başkanım bizi bu fatih terim hegemonyasından kurtarın tayfanın arkalarındaki medya gücünü de kullanarak euro 2024 sonrası "milli takıma hoca olsun" türküsünü çığırması %100 ihtimaldi. erden timur sonrası dönemde bile hiç de azımsanacak bir ihtimal değil bu.

  eğer ki milli takım, son iki turnuva macerasındaki gibi bir "rezillique" performansla turnuvaya veda ederse, yavrum basının klasik hoca yeme şenliklerine ek olarak organize ve profesyonel bir kötülük şebekesinin, 2 senedir etmedikleri hakaret kalmayan okan buruk'a, övgüler dizmesini izleyeceğiz.

  tabi ki dertleri ne milli takım, ne de başarı. maksat hocayı galatasaray'dan koparmak için ilk adımı atmak...

  "milli görevden kaçılmaz" diye başlarlar, "kulüple milli takım beraber olmaz" diye gider, o sırada hakikaten olmaz ve olaylar gelişir...
 • 11863
  röportaj ve basın toplantıları başarılı hoca. bizim spor medyasını iyi tanıdığı için cevap vermeyi biliyor. konuşurken pot kırmıyor ve bizim basının manşet almak için sorduğu, polemiğe sebep olabilecek cevaplar arzuladığı maksatlı sorulardan sıyrılmayı da iyi beceriyor.

  yine de ufak da olsa düzeltmesi gereken bir durum var. "şey" kelimesini çok fazla kullanıyor. bazı durumlarda bu işe yarıyor, net cevap verirse sıkıntı yaratabilecek soruları geçiştirmede gayet kullanışlı bir kelime. ancak bazen uzun cümlelerde 2-3 defa kullanınca bu kelimeyi, ne dediği anlaşılmaz hale geliyor. biraz fazla alışkanlık haline gelmiş. hocanın bu durumu gözden geçirip kullanışlı olduğu zamanlar harici "şey" demeyi azaltması gerek.
 • 11865
  röportajlarından edindiğim izlenimle değişiklikleri ikinci yarının son çeyreğine saklamasını oyunu bozmamak olarak nitelediğini anladığım teknik direktörümüz. önde olsak da geride olsak da aynı oyunu oynamaya çalışıyoruz. istikrarlı bir oyun ve takımın ezberini bozmamak iyi güzel de bizim tv'den çok net gördüklerimizi hoca da görüyordur diye düşünüyorum. özellikle içerdeki fb maçında üst üste yapılan son çeyrekteki değişiklikler oyunun istikrarını ve takımın ezberini daha da bozdu. kademeli değişikliklerin daha iyi olacağı kanaatindeyim. ancak adam 2 sezondur şampiyon yapıyorsa vardır bir bildiği demeden de geçemeyeceğim.
App Store'dan indirin Google Play'den alın