resim
Okan Buruk
Görev:Teknik Direktör
Takım:Galatasaray
Yaş:50
Uyruk:Türkiye
 • 11470
  bir kesim galatasaray taraftarı hakikaten kafayı üşütmüş, pusuda tökezleyene saldırmak için kötü an bekliyor diye düşündürten yorumlara konu olmuş hoca.

  ulan bi ayarınız olsun yahu gözünü sevdiğimin yerinde. 17’de 17 yapan, kırılmadık rekor bırakmayan takımın hocasının ne çok sevmeyeni varmış kendi taraftarı içerisinde ya.

  eleştiriye saygım sonsuz. eleştiri olmayan yerde zaten mert hakan yandaş komutanım diye geziyor onu biliyoruz. her şeye tamam da allah aşkına bu neymiş ya. 26 mayıs 2024 konyaspor galatasaray maçında 1 puan alırsa 100 puanla şampiyon olacak hocaya mı yazılıyor bunlar hakikaten inanamadım.

  oyuncular müthiş bir rehavet halindeydi, yönetim ha keza öyle. tribün desen sahada oynanan şeyi fenerbahçe lehine olabildiğince çeken, her provokasyona gelen ve takımı iteklemeyi bırak baskılayan bir haldeydi.

  değişiklik konusunda ekran başında ben de saçımı başımı yoldum. maçın ilk saniyesinden itibaren ayakta durabilen, iki pas yapabilen, takımı bir saniye rahatlatabilen bir tane adamımız yoktu. bana kalsa 45’de 4 değişiklik yapardım da okan buruk taraftar gibi düşünmediği için zaten o koltukta ve bu kadar başarılı.

  yol kazası lafına da çok takılmış herkes de gayet doğal. futbol bu, olmayacak dediğin ne varsa olur. 17 maçta 51 puan toplayan takımın bugünkü teklemesi de yol kazasıdır. sağlam bir tokat yedik, hepimiz mutsuz uyuyacağız ama bu tokata demek ki ihtiyacımız varmış fakat çok şükür ki kazadan ufak tefek sıyrıklarla çıkacak şansımız varmış. bugüne böyle gelmesek bu yol kazası ölümlü de olabilirdi, o da hocaya yazar.

  ezcümle inanılmaz başarılı ve koltuğuna yakışan şampiyon hocadır. konya deplasmanını gözü kesmeyen, hocaya güvenmeyen bir elini yüzünü yıkayıp son 50 seneyi sıfırdan analiz etmelidir. böyle bir lüksü hiç yaşamamış olmanın şımarıklığına bağlıyorum. yürüyedursun, haftaya kupayı almak nasip olsun. 1 hafta erteledik, tadımız kaçtı ama sonuç değişmesin yeterli. yolda alınan gazla yol boyu müthiş performans gösteren şoföre, yolculuğun başında hayal dahi edilmeyecek noktadayken böyle saçmaca kızmak akıl mantık işi değil.
 • 11474
  arkasında olmamız gereken, destek vermemiz gereken, desteğe en çokta bugün ihtiyacı olan hocamız. bugün formsuz olabilir, çok kötü oynadığımız bir gerçek fakat bu kalibrede bir adam rakip camialarda olsa 3 yılda heykelini dikerler 2 de 2 yapmaya doğru giderken bu tahriklere lütfen kapılmayalım. kendisine inancım tam bizi sağ salim limana ulaştıracaktır.
 • 11475
  19 mayıs 2024 galatasaray fenerbahçe maçını nasıl tamamen kendisine yazacaksa, takımın burada olması ve haftaya şampiyon olacak olması da yine kendisine yazacaktır.

  büyük emeklerinle buraya getirdin okan hocam. şimdi final için tek 1 maç kaldı. daha sonra 2. şampiyonluğunu biz de 24. şampiyonluğumuzu kutlayacağız.

  dediğin gibi kazaydı ancak bunu telafi ederseniz kaza olarak kalır. o da yine sizin elinizde. size güveniyoruz.

  (bkz: konsantrasyon)
 • 11476
  sezon boyunca rüştünü ispatlaması gereken dönemlerde eline yüzüne bulaştırmış, başaramamış, analiz edememiş ve tabir-i caizse sınıfta kalmış hocadır. oyuncu tercihlerini hep yanlış yapmış, oyunu okumada eksik kalmış, oyuna müdahale etmekte hep geç kalmış bir hocadır. okan hocam; sen bir kere taraftar değilsin. bu takımın hocasısın. koskoca kulüp sana yetki vermiş futbol takımını yönet diye. sen 40 senedir futbolun içindesin göremiyor musun oyuna müdahele edileceğini? oyuncu değiştirmek gibi bir hakkın var neden kullanmıyorsun güzel kardeşim? senin rakibin kendi sahana gelmiş, taraftarının önünde 1 puan bile yeterken neden akıllı oynayıpta takımını hazırlamadın sezonun en önemli maçına? sparta prag maçındada aynı sorunu yaşadık seninle. dönüp dolaşıyoruz yine aynı noktadayız. sen maçı izleyemeyeceksin sen maçı yaşayamak zorundasın sen maça müdahele etmek zorundasın. eğer yapamıyorsanda bunca emeği taçlandıramıyorsanda bırakıp gideceksin. noktayı koymayı bileceksin eğer galatasaray teknik direktörüysen. konyaspor maçında 1 puan için çıkmayacaksın. sen rakibine bir şut bile atamıyorsan, sen rakibini sindiremiyorsan koyacaksın şapkanı önüne düşüneceksin! bunca galatasaraylıyı bu duruma düşürmeye hakkın yok!!!!
 • 11478
  10 kişilik fb'ye ortasahada üstünlük kuramadık. genel olarak enerji ve mücadele sorunumuz vardı. ikinci yarının başında oyuna berkan kutlu girer diye bekledim. bu iyi bir hamle olabilirdi. ama okan hoca, rakibin de 10 kişi olması nedeniyle fazla keskin hamle yapmak istemedi. maç sonu çok pişman olduğuna eminim...

  (bkz: 19 mayıs 2024 galatasaray fenerbahçe maçı)
 • 11479
  nasıl fatih terim o kadar başarısına rağmen 6-0 lık maç ile anılıyorsa, sen de bu akşam ki maç ile anılacaksın maalesef. haftaya şampiyon olsak bile, bu maç peşini bırakmayacak. hep örnek gösterilecek.

  geçmişte kaybettiğimiz maçların aksine bu sefer rezilce yenildik. 2000-2012 derbilerinde mesela çatır çatır oynayıp, rakibin bal golleriyle kaybetmiştik. şansımıza lanet etmiştik. bu akşam ise ezilerek yenildik. haftaya şampiyon olsak bile keyfimize limon sıktın.

  (bkz: 19 mayıs 2024 galatasaray fenerbahçe maçı)
 • 11480
  adamın alternatiflerine bakınca pek seçeneceği olmadığını görüyoruz.

  berkan dediğimiz adam geçen sezon taraftarların küfürleriyle avrupaya gitti.
  kerem kaç maç formsuz.
  icardi kaç maç formsuz.
  mertens ikinci sezon form tuttu.
  kaan sağ bekte hiç tutmadı.
  ziyech denen adamı çok eleştirdim fakat icardi’den daha çok istekliydi.
  barış alper’in olgunlaşması için daha çok zaman var.
  tete desen rashica’nın tırnağı etmez.
  zaha desen kara kutu.
  abdulkerim ikinci sezon çok düştü.

  yönetim ne yaptı?

  yunus gönderdi.
  rashica gönderdi.
  zaniolo gönderdi.
  bakambu gönderdi.
  sacha gönderdi.
  halil gönderdi.

  aurier, köhn, vin jr. aldı.

  bu kadar olumsuzluklar içinde olumlu olan tek şey okan buruk’un ta kendisidir. kendisi geçen sezon içeride dışarıda 3 atarken iyi, tek önemli maçta hata yapınca kötü mü?

  kendisini eleştirenler her zaman haklıdır fakat kendisini göndermeyi istemek fenerbahçeli zihniyeti demektir. bu maç özelinde berkan ve kerem’i almayı sizden daha iyi bildiğine eminim ama formda olan oyunculardan beklentisi her zaman daha yüksek oluyor teknik direktörlerin. kerem ve berkan’ın ne etkisi oldu bunu da hepimiz gördük.
 • 11481
  yeri geldiğinde övüldüğü gibi yerilmesi de doğaldır. şuradaki hiçbir insan evladı çıkıp fenerbahçe maçı öncesi takıma 2 gün izin verilmesinin izahını yapamaz. adamlar çalışmalara pazartesi başlamış, biz çarşamba başlıyoruz. işin laubaliliği burada. ne o, önceki maçı çin'de mi oynayıp geldik? alt tarafı ikitelli'deydik.

  maalesef okan buruk, büyük bir meydan okumadan mağlubiyetle ayrılmıştır. şu maç muhtemelen uzun süre yakasını bırakmayacaktır.

  (bkz: 19 mayıs 2024 galatasaray fenerbahçe maçı)
 • 11483
  sonuna kadar desteklediğim hocamız. bugünkü yol kazasından çok ama çok ciddi dersler çıkarırsa bundan sonra böyle kazalar yaşamayız. ilk yarı biterken demirbay ve ziyech başta olmak üzere çoğu oyuncu dökülüyordu. işte tam da burada yani ikinci yarının başında kerem veya zaha’yı oyuna alıp barış’ı sağa atsa ve demirbay-berkan değişikliği yapsaydı en kötü berabere biterdi maç. çok çok acı bir ders oldu hepimize. (bkz: 19 mayıs 2024 galatasaray fenerbahçe maçı)

  izin konusuna gelince evet yarın sabah 09.00’dan itibaren takımı kampa almalı. çok acil durumlar dışında kimseye izin falan vermemeli. konyaspor’u fb maçında izlediğimde adamların hakikaten üst üste 3 pas yapamadıklarını fark ettim. dolayısıyla hiç de öyle zor bir deplasman değil hatta iyi hazırlanırsak fark bile atarız. haa ama yok takıma 2 gün izin verirse korkunç senaryonun gerçekleşmemesi için hiçbir sebep kalmıyor.
 • 11487
  kariyerinde avrupa düşünüyorsa ivedilikle “maç kapatmayı” öğrenmesi gereken teknik direktör.

  okan hocam, berabere maç kitleme dediğimiz olayı katiyen yapamıyorsun. oysa maç kapatmayı bilmeyen hocaya avrupa’da tahammül etmezler.

  turnuvalarda hep maç kitlemeyi bilen hocalar iş yapar. sen ya herro ya merro ekolüne mensupsun. fatih hoca da böyleydi. oyun değişti ama. maçı kilitlemeyi öğrenmek lazım. sparta prag’da da aynı hatayı yaptığımız için turu verdik.
 • 11489
  bugün gerçekten oyuna müdahale etmek istemedi. ilk yarı bittiğinde devrede mutlaka oyuncu değiştirir derken dakika 70'e kadar maalesef hamle yapmadı. en azından ziyech-barış alper kanat değişikliği vb. oyun içi taktik değişiklik bekledim, neredeyse hiç denemedi, umarım bizi mahcup etmez, gerçekten bu sene şampiyon olursak, kendisi sayesinde olacağız, buradan bu şampiyonluğu vermemeli.
 • 11490
  kazanmak için, düşünmeyi bırakan hocamız. fatih terim'in kopyası bu noktada.

  düşünmeden, hesap yapmadan, kulübeye dönüp gözüne kestirdiği bütün hücumcuları atıyor sahaya. bugün* 75'ten sonra çorba oldu takım. fener'in golüne hızlı cevap versek, sahadaki güncel takım 1-1'i de tutamazdı bence. o kadar hepsi birbirinden kopuk, yerleri belirsiz biçimdeydi ki tanınmaz haldeydi takım.

  26 mayıs 2024 konyaspor galatasaray maçında akılcı olması gerekiyor.
 • 11491
  19 mayıs 2024 galatasaray fenerbahçe maçına takımı hazırlamayı geçtim kendisini hazırlayamamış. bu kadar paralelize olacak; ismail kartal’ın ön alan presine cevap veremeyecek, oyuncu değişikliğinde bu kadar geç kalacak ne vardı be hocam. milyonlarcamızı uykusuz bıraktın; kendin de öylesin muhtemelen. haftaya telafi bekliyoruz; aksini düşünmek istemiyorum.
 • 11492
  geçen sezon da karagümrük maçının ardından gomis krizinde soru işaretleri bırakmıştı. bugünkü bence ağır yenilgide de takımı psikolojik olarak yanlış hazırladığı ortaya çıkmış hocamızdır.

  güzel geçmesini beklediğim kariyerinin en kritik haftalarından birine giriş yaptı. bu işin tekniğinde-taktiğinde olduğunu biliyoruz artık ancak psikolojik olarak da vermesi gereken çok önemli bir sınav var bu hafta. ayıkla bizi hocam şuradan, bi soluk alalım 2-3 ay. hepimiz yorulduk sizler de yoruldunuz ancak lütfen bugünü layığıyla temizleyelim haftaya.
 • 11493
  bir maç kazanılır, kaybedilir, bazen istediğini alamazsın, bazen de olmaz, her zaman kazanamazsınız çünkü.

  fakat ortada hiçbir şey yokken ismail kartal'a direkt çoban matı oluşunu, şampiyonluk maçında rezil kepaze oluşumuzu, sene boyu haysiyetsizce bize saldıran kişilere meze oluşumuzu, daha kötüsü 10 kişilik bir takıma karşı utanç içinde kalışımızı nasıl unutacağımı bilmiyorum.

  (bkz: 19 mayıs 2024 galatasaray fenerbahçe maçı)
App Store'dan indirin Google Play'den alın