resim
Okan Buruk
Görev:Teknik Direktör
Takım:Galatasaray
Yaş:50
Uyruk:Türkiye
 • 10479
  herhangi bir kötü sonuç aldığımızda direkt entry girmeyi sevmiyorum. hem kendi adıma hem sözlük adına duygusal olarak zor ve çetin bir zaman oluyor. onun için 22 şubat 2024 sparta prag galatasaray maçının okan buruk ile ilgili entrysini şimdi giriyorum.

  okan buruk kendini kanıtlamış biri. geldiğinden beri kırdığı rekorları saymaya lüzum yok. saymaya kalksak zaten sabaha kadar yazarız. ancak bu rekorların en tazesini de söylemeden geçemeyeceğim -ki o da 50 galibiyete en erken ulaşan teknik direktör rekoru. bu rekor imparatorumuza aitti ve 70 maçta 50 galibiyete ulaşmıştı. okan buruk ise imparatorumuzun yolundan gittiğini bir kere daha kanıtlar nitelikte bu rekoru kırdı.

  uzun süredir sıkı çalışan yapısı, farklı oyun varyasyonları ve sürekli olarak beceriksiz yönetimi korumaya çalışması ile de temiz kalpliliğini bizlere sonuna kadar hissettirdi. o tertemiz kalbiyle çok ince mizahlar yaparak yüzümüzü güldürdü. uzun zaman sonra ise, okan buruk önderliğinde çok nadir olarak karşılaştığımız bir şeyle karşılaştık. mağlubiyetle. bu mağlubiyet kendisine yazar mı ona bakalım şimdi.

  hakemin yaptığı eyyam ortadaydı. kaan ayhan'ın yaptığı müdahale kırmızı karttı ancak öncesinde aynı hareket barış'a yapılmış ve oyun devam ettirilmişti. belki orda rakip 10 kişi kalsa psikolojik üstünlüğü elimize alacaktık ve 4-1 kaybetmek yerine kazanacaktık. ancak hakem maçı o kadar dengesiz yönetti ki, rakip oyuncular bize yumruk atsa faul yoktu, biz onlara en nadide şekilde dokunsak yine faul vardı. bana göre maçı kaybetmemizdeki ikinci etken hakemdi. birinci ise dursun aydın özbek yönetimi. hoca boey daha ayrılmadan çıkıp bana çok acil bir sağ, bir sol bek lazım dedi. orta sahayı, yedek forveti hiç saymadı. ama bir sol bir sağ bek şart dedi. günün sonunda alınan sağ bek sakat, alınan sol bek ise listeye yetişmedi. peki okan hoca ne yaptı? çıktı ve dedi ki "istediğim tüm transferler yapıldı." hocanın bu sözüne inanan hulka da inanır. ama hoca yönetimi korumak için yine elinden geleni yaptı. üstüne yedek kulübesi de çok zayıftı. vinícius, tete ve zaha haricinde oyuna etki edebilecek kimse yoktu. zaha malumunuz, bal yapmayan arı dahi kendisinden faydalıdır. tete yine adam eksitme özelliği var zaha gibi bir adamı geçip ikinci adamda top kaptırmıyor. vinicius ise yeni geldi. zayıf kulübe üçüncü etkendi. dördüncü etken ise hem ilk 11 oyuncularının hemde yedek oyuncuların bal yapmayan arı gibi olmasıydı. burda hocanın da payı olabilir çünkü maç başlar başlamaz asla kurulu bir set düzenimiz yoktu sahada. pat küt ileri vur oyunu oynuyorduk. yani aslında baktığınızda 4. etkende ortaya çıkıyor hocanın kaybımızda ki etkisi.

  uzun lafın kısası hoca mağlubiyete rağmen omuzlara alınmalı desteklenmelidir. hocamız çok kıymetlidir. değerini bilmezsek, üzerler.
 • 10482
  okan hocaya sonuna kadar sahip çıkıp destek vermeliyiz.

  benim için hocanın en büyük artısı hatalarından ders çıkarıyor olması.
  bu sezon ki avrupa maçlarımızdan da gerekli dersleri çıkardığını düşünüyorum.

  inanıyorum ki önümüzdeki sezon istediği transferler de yapılırsa çok daha iyisini bize izletecek.

  kendisinden nacizane tek bir isteğim var.
  sevgili hocam lütfen arada full defans yaparak maçları tamamlama senaryosunu da düşün.

  prag'da* beraberlik bize yetiyor, hatta 1 farklı yenilsek bile maç uzatmalara gidecek iken bu kadar açık oynama hevesimizi anlayamıyorum.

  çek otobüsü defansa, kontrataktan gol kovala.
  ayıp mı yani böyle oynamak?
  büyük takım defans yapmaz diye bir kaide mi var?
  kazanan her zaman haklıdır hocam, sen daha iyi bilirsin.
  *
 • 10484
  22 şubat 2022 sparta prag galatasaray maçı sonrasında, önümüzdeki senelerde de takımın başında kalabilmek için, transfer döneminde rezalet tercihler yapıp takımı beksiz ve orta sahasız bırakmış dursun özbek, erden timur, metin öztürk ve geri kalan yönetimi eleştirmeyerek bütün hatayı üstlenmiş galatasaray teknik direktörü. şöyle bir hayal edin, aynı durumda fatih terim olsa içinden geçmişti herkesin.

  şu adamın hala bugün, geçen seneden bugüne gelene kadar hiçbir bölgesi geliştirilmemiş aksine ciddi güç kaybetmiş bir takımı, şampiyon olabilmek için tarihin en büyük şikesini, tff & mhk ayarlamalarını ve sosyal medyada algı ordusunu kurmuş ali koç’un fenerbahçesi’ne karşı rekor kırarak 2 puan önde, üstelik bunu hayvan gibi zor bir cl grubu’nda zerre ezilmeden, iddiasını son maçın son dakikasına kadar sürdürdüğü bir senede yapmışken sözleşmesi uzaltılmıyorsa, bu çok açık şekilde galatasaray’ı düşünmemektir. dursun özbek ve yönetimi galatasaray’ı düşünmemektedir. okan buruk allah korusun bu sene şampiyon olamasa da bir şampiyon gibi mücadele etmektedir. her şampiyon olunmadığında hoca mı değiştireceğiz?

  bunu daha önceki enteylerimde de defaaten belirttim. dursun özbek, metin öztürk veya erden timur ne yapıyorlar, ne ajandaları var bilmiyorum ama ne okan buruk’a ne de galatasaray futbol takımı’na gereken ilgi ve ihtimamı göstermiyorlar. bu kadar başarılı adamın sözleşmesini uzatmayıp ne yapmayı düşündüklerini inanın çok merak ediyorum? jurgen klopp’u mu, antonio conte’yi mi getireceksiniz? neyin peşindeyseniz, ne planlıyorsunuz çıkın doğru düzgün anlatın artık.
 • 10486
  galatasaray tarihinde üst üste 2 avrupa maçına beksiz çıkmak zorunda kalan hoca var mı? birini kazanmış diğerinde de turu geçecekken oyuncusu saçma sapan kırmızı yemiş sonrasında maç tersine dönüyor. bu yönetimin bu sene okan hocaya yaşattığı durum çok kötü. yeni transferlerden ismi olan ama cismi olmayan topçuların egolarıyla uğraşırken bir de beksiz kaldı adam. okan hoca yerine guardiola olsa ligde 10 puan geride olurduk. hocaya tam, destek boş lakırtılara kulak asmasın.
 • 10488
  geçen sene arkasında yönetimin, erden timur’un, tüm camianın desteğiyle birlikte tüm rakipleri ve sezon sonuna kadar fenerbahçe’yi ittirerek yarışta tutan tff’yi üst üste koyarak şampiyon olmuştu.

  2023-2024 sezonunda arkasında bu destek de yok. camianın bir kısmı seçime odaklanmış şampiyonluğu umursamıyor, ve belki tek sorun bu da değil. eğer 2023-2024 sezonunda şampiyon olursak okan buruk sadece tüm rakipleri ve kirli düzenlerini değil, şahsi menfaatlerini rakiplerin emelleriyle tevhid eden içimizdeki bazı mahfilleri de üst üste koymuş olacak.
 • 10489
  hocam,

  yollar uzun, dikenli, taşlı olsa da,
  bastığın yer hüzünle dolsa da
  sel, çığ, ateş, önünde her ne olsa da,
  cimbom başı dik yürür!

  biz senin arkandayız. hem de hiç olmadığımız kadar. bu destek çığ gibi büyüyecek ve (bkz: 2023-2024 sezonu şampiyonluğu) bizim olacak.
  yönetimi ve yapmadıklarını kenara atma zamanı. onlarında sırası grlecek. sen sahaya odaklan ve takımı motive et. kirli oyunları oyunculara iyi anlat. bu seneki şampiyonluğun hayatlarında görüp görebilecekleri tüm başarılardan daha başka olduğunu hissettir. bunu yaptığın an başka seviyede olacağız.
  sana sonsuz destek ve güvenimiz var.
  yolun yolumuzdur. yolun sonu şampiyonluktur.
App Store'dan indirin Google Play'den alın