resim
Oğuz Aydın
Takım:Fenerbahçe
Mevki:Sağ Kanat
Yaş:23
Boy:1.83
Uyruk:Türkiye
 • 267
  oğuz aydın’ı bu sezon birçok maçta takip etme şansım oldu. bi kere altyapıyı avrupa’da almış bir oyuncu. topla ilişkisi herhangi bir türk kanat oyuncusuna göre daha iyi. bunun yanımda şutları ve pasları da güzel. skora verdiği katkı kerem aktürkoğlu gibi. hızlı, fiziği iyi, ayakta kalabilen bir oyuncu. geliştirmeye parlatmaya son derece müsait. özellikle boey ve ferdi karşısındaki performanslarını çok beğendim.

  kerem aktürkoğlu’nun ispanya’ya gideceği konuşuluyor. barış alper yılmaz’a da her an hayır diyemeyeceğimiz bir transfer teklifi gelebilir. durum böyleyken bir an evvel transferini bitirmek en mantıklısı. olası satışlardan sonra almaya çalışsak alanyaspor 7-8 milyon euro koparabilirdi.

  yatırım transferidir. herkesin istediği yatırım transferi yapılınca eleştirilmesi garip geliyor. bu adamın elbet eksikleri, soru işaretli yönleri olacak. full paketini 23 yaşında alacak kulüpler biz değiliz.

  ezcümle, transferini çok doğru ve mantıklı buluyorum. satışlardan önce, kampa yetiştirecek şekilde bitirdik. okan hocanın da ısrarla istediği söyleniyor. hayırlısı olsun diyelim. 1-2 sezona kadar en az 10-15 milyonluk bir oyuncuya dönüşeceğini düşünüyorum.
 • 269
  valla ben biraz parlayan her türk oyuncuyu çok beğenirim ve hemen atlarım bizim takım alsın diye. tarık çamdal'ı aldığımızda müthiş bek aldığımızı söylüyordum. umarım oğuz tersi bir örnek oluşturur. umarım galatasaray kariyeri iyi başlar ve bize büyük katkılar sağlar hatta sonraki transferinde para kazandırır inşallah. ayrıca kerem, barış vb. oyunculara oğuz'u da eklediğimiz takdirde yerli transferinde oyuncuların öncellikli takımı haline gelebiliriz, bu açıdan da çok önemli transfer.
 • 270
  daha transferi bitmeden yönetimimiz tarafından övülmüş futbolcu.

  "oğuz aydın son dönemde türkiye'nin önemli genç yeteneklerinden birisi. keşke galatasaray'da oynasa.”

  bugünde istenen bonservis ücretinin yükseldiği haberleri geliyor.

  vallahi bravo. bu kadar amatörlük olmaz.

  demeç işini, şov işini bırakın icraat istiyoruz dedik diye yemediğimiz laf kalmadı geçen hafta. aha size sonuç.

  (bkz: #3955917)
 • 271
  benim için oğuz aydın demek serdar kelleci demek. geçen iki senede oğuz'u serdar kelleci'nin "alanya'nın yedeklerinde oğuz diye çok yetenekli çocuk var neden hoca bunu oynatmıyor?" diye defaatle sitem etmesiyle tanıdım. sonra henüz adamın çok az dakikası varken neden diğerlerinden farklı olduğunu anlatırdı. bu sene fatih tekke de oğuz'un skor potansiyelini ortaya çıkarmasına çok yardım etti.

  izlediğim kadarıyla barış ve kerem'den soğukkanlı olmasıyla ayrılıyor. bilemeyiz ama kerem'e gelen eleştiriler bir gün oğuz'a gelse basına dert yanmadan çıkar topunu oynamaya devam eder gibi hissediyorum. sağ kanatta barış'ın çok yüksek fiziksel kuvvetle bir nevi kaba kuvvetle rakip savunmacıları terbiye ettiğini gördük. oğuz öyle bi oyuncu değil. fiziği itibarıyla ileride de olamayacak gibi. ama topu paylaşmada asla bencil hissettirmiyor. yerli rashica benzetmesi bana çok mantıklı geldi. sinan yılmaz'ın paylaştığı 9 xg'den 13 gol çıkaran bir kanat olması da bitiricilik açısından çok iyi bir sezon geçirdiğini gösteriyor. türkiye liginde hangi takıma gitse katkı sunabilir.
 • 272
  birkaç yorumcudan, "alanya 4 milyona galatasaray'a satmaktansa 2,5 milyona ajax'a satmayı düşünür." açıklaması duydum. ve bunu çok doğal bir şeymiş, normali buymuş gibi söylediler. açlıktan nefesi kokarken fenerbahçe'ye en iyi futbolcusunu bedava verip maksat türk sporuna katkı diye açıklama yapan başkana kimse şaşırmadı, şimdi de bu. nasıl bir kepazelik anlamıyorum.
 • 273
  alanyaspor başkanının bize satmaya gönlü olmadığı futbolcu. 7 milyon+ kolay bonuslar istemiş. nevzat yazdığında inanmadım ama kadir de doğruladı. işin halen bitmemesi de zaten böyle bir talebi doğruluyor. oğuz aydın iyi bir futbolcu da olsa neredeyse 10 milyon edecek bir performans vermedi. karşısında galatasaray'ı gören kulüpler iyice ne isteyecegini şaşırdılar. abdulkerim harici hiçbir transferde makul rakamlarla karşılaşmadık maalesef.

  edit: erinç de maddi olarak anlaşıldı demiş ana takasta istenilen oyuncular için görüşmeler devam ediyormuş. kiralık eyüp, bonservis ile halil falan verip geçelim.
 • 275
  3-4 milyon eurodan 1 kuruş fazla vermememiz gereken futbolcu. her ne kadar potansiyelli bir oyuncu da olsa ve sivrilen bir performans da ortaya koymuş olsa euro kurunun 35 olduğu bir ortamda kendisine verilecek 7-10 milyon euro tutarı über saçma ve fahiş olur.

  bu transferde yetkili kişi veya kişilerin hareket ederken ve karar mekanizmalarını çalıştırırken, "galatasaray'ın heba edeceği tek kuruş parası yoktur" düsturunu hatırlamasını temenni ediyorum.
App Store'dan indirin Google Play'den alın