• 76
  attığı twit gereksiz büyütülen bana göre overrated aktör.

  attığı twit, fenerbahçeli büyük spor yazarı islam çupi'nin yayın ihalesine ilişkin olarak yazdığı bir yazıdan alıntıdır. nasıl ki ben bir galatasaraylı olarak galatasaray'ı övmek için onun hakkında yazılmış bir şarkıyı, bir yazıyı kullanabilirsem, kendisi de koyu bir fenerbahçe taraftarı olarak bunu yapmış, fenerbahçe'nin basın tarihindeki en meşhur kalemlerinden birinin yazısını kullanmıştır.

  yazı, fazlasıyla mübalağa içerse de her taraftar takımını anlatırken bunu yapar, bunun dışında yazıldığı dönem için doğru bir iki done barındırıyor olabilir belki bu arada. zaten islam çupi'nin aktif yılalrında fenerbahçe ülkenin en başarılı futbol takımıdır ve türk sinemasında da yoğun bir fenerbahçe vurgusu vardır hatta. sonrasında fatih terim isimli bir adam, bir imparator ortaya çıkmış, islam çupi'nin bu yazıyı yazmasına neden olan her şeyi alaşağı etmiş, galatasaray'ı ülkenin en çok şampiyon olan, en fazla taraftara sahip olan takımı yapmıştır.

  bu arada yazının hikayesi de şu; teleon yayın ihalesini alıyor, bilindiği üzere teleon'un sahipleri de cem uzan ve hakan uzan. bu iki kardeş de galatasaraylı. tıpkı bugün bizim acun ılıcalı'yı protesto etmemiz gibi o dönemde de fenerbahçe teleon'u protesto ediyor sahiplerinin galatasaraylı kimliklerinden dolayı. bu protesto işinde muhtemelen de bizden daha başarılı oluyorlar ki, bu normaldir. fenerbahçe taraftarı daha hastalıklı bir yapıya ve bağlılığa sahiptir galatasaray'a kıyasla. bu iyidir kötüdür, ya da bu nasıl oluşmuştur tartışması başka bir konu. bunun sonucunda teleon istediği dekoder satışına ulaşamayınca ödemelerde sorunlar yaşanıyor. islam çupi de fanatik bir fenerli kafasıyla kendi camiasını memnun edecek, başka hiçbir camiadan da karşılık bulamaycak bu yazıyı yazıyor, olan biten bu. yazının tamamını da koyayım merak eden varsa;

  --- alıntı ---

  iki galatasaraylı kardeşin dramı

  futbol federasyonu üç yıl önce ihale ile teleon’a verdiği türkiye liglerinin naklen yayın hakkını aradan bu kadar süre geçmesine rağmen‚ şamatasız bir rotaya oturtamadı.

  gün geçmiyor ki‚ bir taksit gecikmesi olmasın veya mukavele gereği olarak öteki kanallara vermesi gereken görüntü özetlerinde mahkemeye düşecek şekilde ihtilaflar belirmesin.

  üç yıl önce futbol federasyonunun açtığı ihalede birinci lig yayın haklarını teleon‚ o zaman rekor denecek bir fiyatla kazanmış herkesin kıskançlığını çekmekle kalmamış‚ bu işin altından nasıl doğrulacağını dosta düşmana merak ettirmiştir.

  aradan iki ay geçmeden umulan dekoder sayısının çok altında kalan teleon‚ ihale gereği yerine getirmesi gereken yasal yollardan ayrılarak öncelikle diğer kanallara vereceğini taahhüt ettiği özet görüntüleri durdurmuştur.

  rtük’e yapılan şikayetler‚ futbol federasyonuna intikal ettirilen sözlü ve yazılı yakınmalar‚ diğer mahkemelerin bu konuda verdiği olumlu kararlara rağmen‚ teleon inadını ve kanunsuzluğunu sürdürmüştür.

  teleon ile diğer tv kanalları arasında yayından başlayan ve etrafı iyice geren anlaşmazlık‚ ihale ile beliren taksitlerin ödenmemesi ile kulüplerin bütçelerine kadar sıçramış ve yayın ihalesinin tekrar yapılması noktasına getirmiştir işi.

  iki galatasaraylı evlat cem ve hakan uzan üç yıl önce bu ihaleye girerken fenerbahçeli babaları kemal uzan’a bu futbol ticaretinin her şeyini sormuşlar‚ konuyu her bakımdan didiklemişler‚ ölçüp biçmişler‚ ama serginin para edecek malını bulamamışlardır.

  bu mal fenerbahçe idi.

  galatasaray uefa kupasını‚ galatasaray arkasından süper kupayı kazanabilir.

  sarı – kırmızılı ekip türkiye ligini üst üste dört kez müzesine götürerek güç bir yerli rekor kırabilir.

  beşiktaş ve trabzonspor bir takım yararlı futbol değişiklikleri yapabilir.

  öteki lig takımları ne yaşar‚ ne yaşamaz. asansördür türkiye’de‚ biri iner biri çıkar.

  türkiye’de‚ fenerbahçe cumhuriyeti sağlıklı başarılı ve ilkse bu ülkede her şey mutlu ve huzurludur.

  esnafın yüzü güler‚ parakendeci ve toptancıların tezgahında mal kalmaz.

  tiyatrolar‚ sinemalar‚ sazlar‚ barlar meyhaneler fuldur.

  stadlar türkiye’nin her vilayetinde lebaleptir.

  fenerbahçe gittiği her kente kendi ile birlikte büyük bereketini götürür‚ i…ler diye uğurlanmasına rağmen.

  fenerbahçe cumhuriyeti ortalıkta yoksa‚ türkiye yoktur‚ futbol yoktur‚ bolluk yoktur‚ insanlar yoktur‚ canlılar güç nefes alır ve bu ülke kısa süre sonra yaşayan yer olmaktan çıkıp‚ mezarlık olur.

  fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü‚ ne kupa büyüklüğüdür.

  onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte‚ adı konamaz.

  futbol federasyonu teleon’un hiçbir vecibeyi yerine getirmeyişini kulüpler birliğine danışacağına yürürlükteki mukaveleyi geçersiz saymalı ve yeni bir ihale tarihi ve yeri ilan etmelidir.

  çünkü fenerbahçe cumhuriyeti‚ galatasaraylı cem ve hakan uzan’ın üstüne lanetlerin en sunturlusunu atmıştır.

  islam çupi, milliyet, 5 eylül 2000

  --- alıntı ---
 • 77
  hangi takımı tuttuğu çok umurumda değil ama bunu oyuncu diye önümüze atan kim varsa ben onun... neyse.

  iki tane şiir oku, romantik ama anlaşılmamış erkek tripleri yap, elin yüzün hafif düzgünse inceden bir kirli sakal tamamdır. azıcık muhalif de oldun mu zaten ikon arayaşında olan cihangir solcularının tutulacak dalı oluyorsun. adın sanatçıya çıkıyor. çünkü sanatçı, oyuncu ve hatta şarkıcı bile çıkmıyor arkadaş memlekette.

  türkiye'de dünyaya gelmese -mesela ingiltere'de dünyaya gelse- muhtemelen parklarda bira içen sağa sola salça olan bir tip olacaktı. bu adamın şansı yokluk zamanlarında türkiye'de dünyaya gelmek. yeşil çam döneminde olsa bardak tutan adam rolü bile alamayacak adamları önümüze atıyorlar oyuncu diye.

  adı ali, fazıl ya da nejat olsun fark etmiyor. konu fenerbahçe olunca hepsinin ortalaması rambo okan.
 • 78
  https://twitter.com/...yqpxYn29wt2Wsk45qd7Q

  ilgili tweet'de ilgi çekici bir kısım var 'fenerbahçe ortalıkta yoksa canlılar güç nefes alır'. tam olarak ne söylenmek istediği muallak. mantarlar eşeyli üremeyi durdurur mu, kara yosunları tohum atamaz mı, çiçekler fotosentez yapamaz mı, ya da su aygırları fb ortalıkta yoksa nefes mi alamaz? bu konuları aydınlatması lazım nejat beyin.

  (bkz: kafa si.en fenerli zırvaları)
 • 81
  --- alıntı ---

  6 ay önce birini başkan yapıp, 6 ay sonra göndermeye demokrasi değil, kaos denir. fenerbahçeliler görev almayı da görev bırakmayı da bilirler ve fenerbahçe başkanları kravatlı değil atkılıdır. sapla samanı karıştırmayın.

  --- alıntı ---

  burak elmas’ı indirdiğimiz zamanlarda bu şekilde konuşmuştu.

  ercüment çözer gibi belki de türk dizi tarihinin en zeki karakterini oynamış biri nasıl da böyle saçmalayabiliyor.* gerçekten fenerli olunca insanın saçmalama sınırı olmuyor.
 • 83
  lafa gelince sosyalist-komünist olan ama icraata gelince türkiye'nin en büyük şirketlerinden birinin varisine tapar derecesinde destek gösteren ''ben buyum kızım'' abisidir.
  desteklediği başkanın tuttuğu takımın taraftarlarına ''sen gelme ulan aç'' tavrında ücretlerle kombine sattığını ve fakirler bizim takımımızdan uzak olsun tavrına sahip olduğunu, aldığı alkollerin etkisinden çıkamadığı için farkında değil sanırım.

  son olarak;
  ''başkan, yapma...''
  ''başkan, yapma. gerek yok.''
  ''başkan, yapma.''
App Store'dan indirin Google Play'den alın