• 2
  https://scoutxd.wordpress.com/...jensen-scout-report/
  https://www.transfermarkt.com.tr/...rofil/spieler/533632

  kendisi hakkında doyurucu bir scout raporuna denk geldiğim orta saha oyuncusu. rapora göre önce ters ayaklı kanat olarak sol kanatta oynatılmış, şu an ise 3'lü orta sahanın solunda oynatılmakta. rapora göre bu 2 mevkide de half-space'e bol bol sızıyormuş. 21 yaşını temmuz'da doldurmuş oyuncu, 1.86 m boyunda. kulübü odense ile 2024 haziran'ına kadar devam eden bir kontratı var. danimarka liginin ilk haftasında 13 eylül 2020 tarihinde oynanmış, odense'nin kopenhag'ı 3-2 yendiği maçta sol kanat oynayıp 2 asist birden yapmış.

  rapordan kısa kısa satır başları:

  -top ayağına yapışıyor, bu sayede hem çok iyi dribling yapıyor, hem de sık sık faule maruz kalıyor.
  -gücü yerinde, ikili mücadelelerde üst vücudunu çok iyi kullanabiliyor.
  -hava toplarında güçlü, ama gol bölgelerinde hava topu tehditi denemez.
  -pas mesafesi çok geniş, isabetli uzun toplarla rahatça oyunun yönünü değiştirebiliyor, aynı zamanda kısa pasları da iyi.
  -hem vizyonu hem tekniği gayet iyi, özellikle çok iyi orta açabiliyor.
  -çevre görüşü gayet iyi, vücut pozisyonunu da iyi ayarlayabiliyor.
  -bazen topla çok oynayıp top kaybı yapabiliyor.

  raporu yazan kişi kendisinden en iyi verimin 4-3-3'ün 8 numarası veya 4-2-3-1'in 10 numarası olduğu görüşünde. ve 1 sene daha altyapısında yetiştiği kulübü odense'de kalıp kendisini geliştirmesi gerektiğini savunuyor.

  açıkçası raporu yazan kişi oyuncuyu öyle bir övmüş ki "acaba raporu oyuncunun kendisi mi yazdı? " şüphesine kapıldım*. ancak 1-2 raporda anlatıldığı ve youtube'dan biraz izlediğim kadarıyla oyuncunun hem yetenekleri, hem de oyun stili "fatih hocam beni al galatasaray'a, 4-1-4-1'in "sol iç"ine koy, sonra da 40 milyon euro'ya ingiltere'ye sat." diye bağırıyor. pas ve dripling özelliklerine aynı anda sahip (ama az, ama çok), fiziğini kullanabilen ve en önemlisi half-spacelere sızan bir oyuncu bizim 4-1-4-1'imizde elmas gibi parlayabilir.

  oyuncu hakkında hiçbir duyumum yok, hatta ismini öğreneli bir gün bile olmadı ama bana öyle geliyor ki bu çocuk scout ekibimizin listesinde en üstlerde yer alıyor. bakalım zaman ne gösterecek.