• 2
    avrupa basketbolunun en iyi yerel ligi.

    https://gss.gs/GMf.jpg

    oyuncular her ne kadar "oynamama taraftarıyız" deseler de ligin devamı yönünde karar alınmış. iddia edilene göre ispanya basketbol federasyonu bu kararı alırken "her sektörden insanın belli önlemlerle çalışmaya başladığı bir ortamda sporcuları ayrı tutamazdık" düşüncesiyle hareket etmiş. formatı da mevcut sıralamada ilk 12 arasında bulunan ekipleri 6'şarlı 2 gruba bölmek suretiyle yeniden dizayn etmişler. çeyrek final aşaması olmadan direkt yarı finale geçilecekmiş. karşılaşmaların tamamı valencia şehrinde oynanacakmış askeri kamp usulü.

    bu kadar basit işte, yapmak isteyen yapıyor. benzer şeyi almanya basketbol federasyonu da yaptı, 10 takımı 5'erli 2 gruba böldüler ve müsabakaları tek şehirde oynatarak bitirecekler. hakeza israil basketbol federasyonu da yeni bir formatla devam ettirecek ligi. almanya'da 6 haziran'da*, israil'de ise 20 haziran'da oynanmaya başlayacak ligler.

    hak edene hakkını teslim etmek isteyen federasyonlar, hakkaniyetli olanı uygulamak için gerekli olan düzenlemeleri yapıyor ve sorumluluk bilinciyle aksiyonu alıyor. euroleague yönetimi ve türkiye basketbol federasyonu için örnek teşkil eder mi? sanmam.