• 3
  1995 doğumlu, amerikalı uzun. 2020-2021 sezonunda galatasaray forması giyecek.

  --- alıntı ---

  galatasaray doğa sigorta basketbol takımımız yeni sezon transfer çalışmaları kapsamında birleşik amerikalı uzun johnathan williams ile bir yıllık sözleşme imzaladı.

  2.06 cm boyunda olan oyuncu uzun forvet ve pivot pozisyonlarında forma giyebiliyor.

  22 mayıs 1995'te memphis'te dünyaya gelen johnathan williams, görkemli bir lise kariyerinin ardından kolej tercihini missouri'den yana kullandı. missouri'deki ikinci yılında 11.9 sayı ve 7.1 ribaund istatistikleri tutturdu. kolejdeki üçüncü yılında gonzaga'ya transfer oldu. gonzaga'daki mezuniyet senesinde 13.4 sayı, 8.5 ribaund ve 1.6 asist ortalamalarıyla oynadı ve konferansının en iyi beşine seçildi.

  2018-19 sezonunun başında los angeles lakers ile g-league'i de içeren çift yönlü kontrat imzaladı. o sezon nba'de 24 maça çıktı ve 6.5 sayı ve 4.1 ribaund ortalamaları yakaladı. sezon bitiminde israil temsilcisi maccabi rishon ile sözleşme imzaladı. rishon'da sahaya çıktığı 18 maçta 11.7 sayı ve 9.1 ribaund ortalamalarıyla oynadı ancak aralık 2019'da nba'den aldığı teklifleri değerlendirerek avrupa'daki kariyerini kısa kesti. washington wizards ile çift yönlü kontrat imzalayan johnathan williams, playoff şansını kaybeden wizards ile nba fanusunda çıktığı maçlarla sezonu tamamladı.

  alt yaş kategorilerinde abd milli takımı forması da giyen oyuncu 2011 ve 2012'de u16 amerika ve u17 dünya şampiyonlukları da yaşadı.

  atletizmi, çabuk ayakları ve sahayı koşabilme yetileriyle ön plana çıkan johnathan williams yeni sezonda takımımızın formasını giyecek.

  oyuncumuza hoş geldin der, formamız altında başarılı bir sezon geçirmesini temenni ederiz.

  --- alıntı ---

  2018-2019 sezonunda lakers forması giyerken kendisini seyretme imkanı bulmuştum. lakers'ın sıkıntılı olduğu bir dönemde forma şansı bulmuştu. mücadele gücü yüksek bir oyuncuydu. takımın enerji seviyesini yukarı çekiyordu. bizde de açıkçası savunmada gayet verimli olacaktır. hücum ribaundlarında da verimli olacağını düşünüyorum. sadece şutu soru işareti ama geri kalan konularda takımımız için yeterli bir oyuncu. gayet başarılı bir transfer.
 • 7
  galatasaray erkek basketbol takımı'nın 1995 doğumlu yeni 4 numarası. nba'de los angeles lakers ve washington wizards forması giymiş; geçtiğimiz sezon başında maccabi rishon lezion formasıyla kısıtlı bir avrupa tecrübesine sahip yeni transferimiz.
  ertuğrul erdoğan koçun bu sezon planladığı geçiş hücumlarının hakim olduğu atletik yapıda önemli bir parça olacaktır. savunmada eksikleri olsa da iyi bir çember koruyucu ancak iyi ve kalıplı bir 5 numara* ile kompanse edilmesi gerekiyor.
  lakers'ın lebron james'in geldiği sezon lebron'un sakatlanmasının ardından aldığı, alex caruso önderliğindeki seri galibiyetlerde takımın öne çıkan isimlerinden biri olmuştu. ancak geçen sezon washington wizards'ın baştan aşağı berbat halde olmasının etkisiyle kendisi de bir varlık gösterememişti.
  oyuncunun en büyük zaafiyeti olarak da sürekli blok kovalamasını gösterebiliriz. zira avrupa'da post up uzunların hakimiyetini düşünürsek bu eksiğini kalıplı bir 5 numara ile kapatmak zorunlu hale geliyor.