• 4
  (bkz: #3061141)
  (bkz: #3061371)
  favori etkinliği çeşitli başlıklarda fatih terim'i eleştirmek olan yazar . mesai yapıyor bu konuda. maşallahı var.

  (bkz: #3061372)
  (bkz: #3061656)
  (bkz: #3060179)
  yönetim konusunda kararsız gibi duruyor. d*rsun filan yazması bazı sitelerden tanıdık geliyor ama neyse.kendinden farklı düşünen insanlar için koyun muamelesi yapmak da iyiymiş(!) 'kerkenez', 'liboş' gibi kullanılan diğer kelimelere değinmeye bile gerek yok.

  ayrıca emre belözoğlu'nu savunduğu noktalar da var.
  (bkz: #3008660)
  (bkz: #2891913)

  tabi arkadaş düşünce özgürlüğünü ve eleştiri yapabilme hakkını kullanıyor. açıkçası hiç düşmanlık sezmedim(!)

  edit:kendisi galatasaraylı olabilir. benden farklı düşünebilir. ama kendisinden farklı düşünen insanları 'koyun' olarak değerlendiren insanın fikrine saygı duymak zorunda değilim.kullandığı üslubu konuya dahil bile etmiyorum. bu entryi 'cadı avı' amacıyla yazmadım. yazar hakkında görüş belirtmek istediğim için yazdım.
 • 6
  mahalle baskısına maruz kalmak üzere olan yazar.

  fatih terim'i eleştiriyor, eleştirmesin. çünkü eleştirilmesi yasak. varsın mesela muslera da iyileşmişken okan yerine galatasaray'a verecek hiçbir şeyi kalmayan fatih öztürk oynasın. yönetim istifa diye de bağırmıyor... yönetim istifa etse genel kurul toplantıları yapılamıyorken galatasaray'a ne olur diye düşünüyor olabilir ama olsun. düşünmesin.

  hemen fenerbahçeli diye sıfatı üzerine yapıştıralım.
 • 11
  haz etmem rapidden adlı 1.nesil üyeliği pilot olmuş olup haz etmem rapidden v2 ile yeniden yazar olmuş olan yazar.

  fatih terim hakkında yazdığı girdileri ben de farkedip rahatsız oldum. haklı olduğunu da düşünmüyorum ancak bu benim düşüncem, kendisine göre de kendisi haklıdır. başka pencereden bakmaktadır.

  yazarın adını yazdığınızda zaten 1.nesil pilot olan üyeliğini hemen görebilirsiniz, ayrıca yazdığı yazıları da okuduğunuzda galatasaraylılığı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

  kimsenin başlığına yazıp meydana atmayı sevmediğim için detaylı olarak girdilerini okuyup kafamdaki şüpheleri temizlemiştim. kendisi fenerbahçeli vs değildir. ekside yazılar gördük diye de her fikrimize uymayanı taşlayıp fenerli diye yaftalayamayız.

  tanımı sadece fatih terim'den hoşlanmayan galatasaraylı sözlük yazarı olarak yapabiliriz hepsi bu.

  kimsenin galatasaraylılığını da sorgulamak kimsenin haddine değildir.

  yazadursun. yazadursun da yapma be rapidshare. yapılanları görmüyor musun ?

  bazı yazılarında ısrarla "eleman" vurgusu yapman hoş değil. emre belezoğlu'na da yüklenilmesini ikiyüzlü olarak tanımlaman hoş değil bence.
 • 12
  (bkz: #3008660)

  fatih terim ile ilgili yazdıklarına bişey demiyorum. çünkü fatih terim'den ciddi anlamda nefret eden galatasaraylı da azımsanmayacak miktarda var. ben genelde o tarz entrylerin ilk 2-3 cümlesindeki o nefret dilini gördükten sonra gülüp geçiyorum.

  emre belözoğlu'nun fenerbahçeliliğine inanmayan biri olarak söylemeliyim ki şu yukarıda id nosunu yazdığım entryde hagi için kullandığı dil beni çok rahatsız etti. muhtemelen o dili de emre'ye gereksiz yüklenildiğini anlatmak için kullandı ama yine de gerek yok böyle şeylere. umarsızca tükürdü falan ne abi. hakemin zoruna gitmemiştir o kadar.
 • 14
  emre belözoğlu’na haksız yere yüklenildiğini savunan bir yazar arkadaşımızdır kendisi. hakaret olmadığı sürece her fikre saygılıyım fatih terim hakkında söylediklerinin de kendince doğruluk payı vardır katılmasam tam tersini düşünsem bile durum böyledir. fakat hagi ve bülent korkmaz gibi bu kulübün efsanesi olmuş isimlere sallayıp sözlükte emre belözoğlu savunmak kanımca dikkat çekme çabasından başka birşey değildir.
 • 16
  haz etmez terimden*.

  öncelikle fenerli/troll şeklinde bir söylemin şeklen doğru olmadığını düşünüyorum. bunu söyleyip kanıtlayamıyorsan bu yaftalamaya girer. burada en fanatik galatasaraylı görünenimizin bile başka takım trollü olma ihtimali var sonuçta. herkes birbirini belirli entry'leri dolayısıyla fenerli/troll olmakla suçlayabilir. bu suçlamaları yapmamak lazım düşüncesindeyim. bu bir cadı avına dönüşmemeli.

  öte yandan kendisi 100 entry yazıyorsa 90'ına katılmıyorum, birçoğunun rasyonellikten son derece uzak olduğunu düşünüyorum, birçoğunun da hafif tabirle fatih terim antipatisi ile yazıldığını düşünüyorum.

  emre belözoğlu hakkında kasım ayında yazdığı entry de dikkat çekmiş. benim de dikkatimi önceki nickiyle (haz etmem rapidden) 10 seneyi aşkın bir süre önce metin oktay hakkında yazdığı entry çekti.

  entry'si şu an yok ama haz etmem rapidden'e tıklayıp "güzeller"e basarsanız o entry'sine dair bol bol nick altı eleştirisi almış olduğunu göreceksiniz.

  nakledilene göre metin oktay hakkında (bkz: #194644);

  --- alıntı ---
  "... metin oktay kim? tanımam etmem, sadece ordan burdan duyduğum okuduğum kadarıyla. sahada duruşunu bilmem, konuşmasını bilmem, kişiliğini bilmem. tek bildiğim hayatta tutunacağı hiçbir şey olmayan, bu yüzden de galatasaray'a aşkla bağlanmış bir adam olduğudur..."
  --- alinti ---

  demiş.

  ve başka bir yazar da kendisinin nick altına (bkz: #194565);

  --- alıntı ---

  metin oktay' futbolcu eskisi

  tiksindim amına koyayım bu model yaratıp ona tapmasına insanların. metin oktay bildiğin modern zaman putlarından biri oldu.

  efsaneler yüzünden bu denli metin oktay manyağısınız

  yarrak afedersin

  tek bildiğim hayatta tutunacağı hiçbir şey olmayan, bu yüzden de galatasaray'a aşkla bağlanmış bir adam olduğudur.

  modern zaman putlarından biri

  gibi cümleleri olan, saçmalamada sınır tanımayan yazar, ...

  --- alıntı ---

  şeklinde bir entry girmiş. hatta neverfall da kendisi hakkında şöyle muzip bir entry girmiş yine aynı dönemde; (bkz: #194511)

  10 küsür sene içinde metin oktay hakkındaki fikirleri değişmiş midir bilmem ama gheorghe hagi, fatih terim ve metin oktay hakkındaki söylemleriyle bana verdiği izlenim galatasaray efsaneleri ile genel bir sorunu olduğu yönünde. gerçi gheorghe hagi hakkında birçok güzel görüşü var ama saha içi karakterini saha içinde ırkçılık yapmış olan emre belözoğlu ile aynı görmesi bence gheorghe hagi ile de ciddi bir sorun yaşadığına yeterli bir delil.

  naçizane fikrim, tuttuğu takımın 3 büyük efsanesiyle bu şekilde problemler yaşaması kendisi adına üzücü. insanın takım tutmaktan aldığı hazzı ciddi manada azaltan bir durum gibi görünüyor dışarıdan. itiraf ediyorum, ben gheorghe hagi, fatih terim ve metin oktay ile ayrı ayrı bu sorunları yaşasam galatasaray'ı tutmayı bırakırdım.

  kendisi umarım efsanelerimizle barış sağlayabilir.
 • 17
  eyyyy haz etmem rapidden. sen madem fenerli değilsin, terim düşmanı bir troll değilsin çık anlat 1.hesabın neden pilot oldu. buradan galatasaraylıyım demek kolay. kes bakalım damarlarını ne renk akacak bi görelim. 13 senedir öyle ya da böyle galatasaray sözlük'tesin diye nerden bilelim truva olmadığını? say 1976-77 kadrosunu, ezbere sayabilecek misin bakalım?

  http://gss.gs/Wc1
 • 18
  kendini muhalefete adamış yazardır. bazı insanlar böyledir, çok sevileni sevmeme, çok beğenileni eleştirme, bir kulp bulma ve gömüleni koruma ihtiyacı hisseder. bu sebepten de isteyerek veya istemeyerek gerçekten de öyle düşünmeye başlarlar. bence bu arkadaş da bunlardan. nicki bile olumsuz cümle şeklinde.

  terim'i 50 kişi eleştiriyor ama onunki batıyor çünkü üslubu kötü.
 • 19
  dibine kadar katıldığım entry'leri var, bunu yeri geldi kendisine de söyledim mesaj yoluyla. yalnız metot olarak yanlış yapıyor bana kalırsa, tekrarlıyorum, bana kalırsa; ortam yangın yeriyken ve genel olarak bir hadisede ortak bir aksiyon söz konusuyken zıt yöndeki bir reaksiyonu sivri bir üslupla dillendirince ve bunu birçok başlıkta yapınca pek olmuyor, sıkıntı burada bence. yoksa kendisi elbette ki istediğini istediği şekilde yorumlayabilir ki dili kullanış şekli de gayet güzel ve temiz.

  dediğim gibi, yöntemde ya da daha açıklayıcı şekliyle "üslupta ve zamanlamada" hata yapıyor, bence.
 • 20
  10 seneden fazladır sözlükte olup fenerbahçeyi tutuyorsa kendisini tebrik ederim, fenerbahçeli olsa bile muhakkak içinde durduğu kabın şeklini almıştır çoktan zaten. nevizade gecelerini tersten söyleyecek kıvama gelmiştir diye düşünüyorum. fatih terim'i eleştirmesine bir şey demiyorum, terimi sevmemekte özgürdür, favori hocaları tudor, riekerink, prandellidir yüksek ihtimal zira bu hocalar da tarihimizi altın harflerle yazdıran hocalardır. hele ki derbi canavarı tudor'un yerine terim'in gelmesi son yıllarda verilen en yanlış karardır diye düşünüyordur. bunların hepsi normaldir, kendi düşüncesidir, ama, ama, ama..

  sen hagi'yi emre ile aynı kefeye koyuyorsan bildiğin akıl tutulması yaşıyorsun kardeşim. hagi nere emre nere.. hagi 17 yaşında ehliyetsiz araç kullanıp birinin vefat etmesine mi sebep olmuş, gol attıktan sonra basına hareket mi çekmiş, iktidara yaslanıp herkese horoz gibi mi diklenmiş, hadi her şeyi geçtim, hagi'nin ırkçılık yaptığını mı gördün ki emre ile birlikte anabiliyorsun. insan bi durup düşünür ben ne yapıyorum aq der ):
 • 21
  (bkz: #3146885)

  şöyle bir entry girmiş olan yazar. altına imzamı atarım. son haftalarda çağdaş atan’dan visca’ya babacar’dan marafona’ya ordan mahmut tekdemir’e ve belki aykut kocaman’a herkes şikeci oldu sözlükte. yahu sanki bizim bütün maçlarımızda rakipler kusursuz oynuyor, diğer maçlarda biri mutlaka ya fenerbahçe’ye ya beşiktaş’a yatıyor. fahiş hatalar olmuyor mu? oluyor elbette. ancak bizim maçlarımızda da oluyor. bu kafayla bakarsak bizim yönetimimiz el altından kesin irfan can eğribayat’a bi şeyler vermiştir. yediği ikinci gol çok saçma sapan bir kaleci hatası çünkü.

  her neyse, geçtiğimiz günlerde beşiktaş’lı bir arkadaşımla konuşurken bana “ulan bizim yönetim şike yapacak kalibredeyse ve şike yapacak parayı bulduysa ben zaten sevinirim en azından elimizde üç kuruş para vardır” demişti. çok da hak vermiştim. moderasyona çokça entry ihbar ettim ancak hiçbirisi karşılık bulmadı. bu vesileyle sevgili yazarın entrysine tamamen katıldığımı belli eder ve moderasyonu bir an önce bu üslubun karşısında konumlanmaya davet ederim.
 • 22
  (bkz: #3146885)

  ülkedeki futbolu adaletli bi' şekilde yönetmekle yükümlü kişilerin genel tutumları ve kararları ve ülke futbolunun içine girdiği durumun, bu tür iddialara mahal vermesinden kaynaklı bi' durumdur. bu duruma 1 günde gelinmedi ki? aslında taa, şike sürecinden bu yana yavaş yavaş gelindi. ancak mesela fb, kasımpaşa'dan bilindiği üzere thiam adlı futbolcuyu ''bedava'' aldı kasımpaşa adeta oyuncusunu fb'ye hibe etti. hatırladığım kadarıyla fb şampiyon olursa bonus verecek filan dendi. şimdi diyelim ki sanıyorum haftaya oynanacak bu kasımpaşa-fb maçında k.paşalı bi' oyuncu futbolun içinde her zaman olan ve kendi kalesinde golle sonuçlanan bi' hata yaptı ya da k.paşa hocası belki kendi içinde tutarlı bi' değişiklik yaptı ama o değişiklik maçın skorunu k.paşa adına olumsuz etkiledi. böyle bi' durumda ülke futbolunun pisliğini de hesaba katarsak ''sen neden şike yapıldığını ima ettin, sen antu kafası yaşıyorsun.'' filan denemez. mühim olan ülke futbolunu bu tür iddiaları üretebilecek toksik ortamdan temizlemektir. o zaman bu tür iddialar kendiliğinden ortadan kalkar. ancak biz bu toksik ortamı temizlemek yerine her geçen gün bu toksik ortamın gücünü arttıracak saçma sapan şeyler yapıyoruz.
 • 23
  (bkz: #3146885)

  kendisi ile bir çok konuda görüşlerimiz ters, ancak ilgili entrysine büyük oranda katılıyorum. mesela rıza çalımbay beşiktaş'ı yenmek istemeyebilir ya da maçta hakkı yense bile ses çıkartmayabilir ama ben çağdaş atan'ın maç sattığını düşünmüyorum. maçı satsa o pozisyonlara da giremezdi takımı. belki kalecisi satmıştır. belki. bununla birlikte bizim oyuncumuza kırmızı kart ya da sarı kart verildiğinde haklı olarak isyan ettiğimiz bir çok pozisyon rakibimize olduğunda buna nasıl kart verilmez diye sözlüğe taşıyoruz. ya doğru olan verilmemesi zaten. yanlış olan bize olduğunda verilmesi. biz onu buraya taşıyarak oyuncularımıza verilen saçma kartları da legalize etmiş oluyoruz aslında. mesela 18 nisan 2021 başakşehir fenerbahçe maçı serdar aziz'in pozisyonu marcao'ya falan olsa ve kırmızı yese kafayı yerdim ben. pozisyonu izleyene kadar bayağı bayağı tekmeledi zannetmiştim. ama adam kasıtlı vurduysa bile kaza süsü verip vurmuş. hiç bir hakem buna niyet okuyup da kırmızı veremez. bülent uslu tipi taraftarlık taraftarımızın ciddi anlamda psikolojisini bozdu. herkes küçük çaplı bir bülent uslu'ya dönüştü rakip takım maçlarını izlerken.
 • 24
  kendisi hem haklı hemde yerine göre haksız. öncellikle x kişi maç sattı zamanında ve bu kadar katakullinin döndüğü bir yerde, insanlar ister istemez aklına kötü şeyler getirirler. bu yüzden insanlar acaba diyorlar. ama direk suçlamak çok yanlış.

  (bkz: #3146885)
  https://www.uefa.com/...-the-game/integrity/
  şikeden ceza alan kulüpler listesine bakabilirsiniz.
 • 25
  söylemek istediği şey, türkiye'de şike yapılmadığı değil, durmaksızın hakemi vb suçlayan kişiler yüzünden bu sözlüğün yakında antu'ya evrileceği.

  son derecede haklı. ınanılmaz bir paranoya, dış mihrak felsefesi hakim oldu burada. hiç birimiz hakemler iyi veya federasyon çok şerefli demiyoruz.

  ancak şu anda bir 5-10 puan farkla lider değilsek bunun kabahati %90 kendi içimizde.