• 5
  (bkz: #3282366)

  ilgili girisini inceleyelim.

  1) "istifa et ki vasat teknik adamların elinde ne izlediğimizi bilemeyelim."

  vasat olmayan fatih terim'in elinde izlediğimiz şeyi de bilemiyoruz. yani bu durum daha saçma.

  2) "istifa et ki galatasaray nefreti ile yanan ülkeyi sabah akşam talan eden güruh şamar oğlanına çevirsin."

  şamar oğlanına çeviriyor zaten? yani değişen bir şey yine yok.

  3) "istifa et ki kurduğun şu güzel iskelet heba olsun."

  heba oluyor zaten? ısrarla yanlış tercihler yapa yapa bu kadroyu heba ediyor. yani başka hoca gelse de en fazla bu kadar heba eder.

  4) "istifa et ki derbi kazanamama rekorlarımıza geri dönelim."

  geldiğinden beri fenerbahçe'yi evinde, beşiktaş'ı deplasmanda yenemiyor. hatta beşiktaş'a deplasmanda her maçta yenildi sanırım, yanlış da hatırlıyor olabilirim. fenerbahçe'ye karşı iki galibiyeti, bir mağlubiyeti var, geri kalanı olduğu gibi beraberlik. trabzonspor'a karşı da eh işte. unutulmasın ki galatasaray'ın başında hiçbir hoca da bu kadar uzun kalamadı.

  5) "istifa et ki avrupada adımız kalmasın."

  avrupa'da üç sezondur paspas olduk zaten? daha çıkmamızın garanti olmadığı bir avrupa ligi grubuyla bu imaj düzelmez. zaten adımız kalmadı ki? gelen geçen dalga geçe geçe yendi üç sezondur.

  6) "istifa et ki hakemin eliyle alıp rakibe verdiği derbilerden sonra taraftarın yiyebileceği teknik adamlar gelsin."

  girideki tek haklı nokta burası. ama bu, mevcut durumu haklı çıkarmıyor.

  7) "istifa et ki umutsuz ve mutsuz olduğumuz günlere geri dönelim ama duran toptan gol atabilelim!"

  umutsuz ve mutsuz olduğumuz günleri yaşıyoruz zaten? üzerine duran toptan da gol atamıyoruz. eğer illa ki bir tercih yapılacaksa ben bunu tercih ederim. zira şu anki iyimser havayı ben anlamıyorum. oyun planı bırakmayıp rakibe çullanınca bulduğumuz pozisyonları iyi oyun diye kakalıyorlar sürekli.

  8) "öyle işte hocam. skoru alıp kötü oynadığında 'gurur duyabileceğimiz bir galatasaray istiyoruz' diyorlar, güzel oynayıp kaybedince 'galatasaray başarısızlığa tahammul etmez' diyorlar. hocam sen git ki rahat rahat teknik adam yiyebilsin bu futbol duayeni taraftar."

  şu an kaybedince gurur duyduğumuz bir takım yok ki? güzel falan da oynamıyoruz. ee, skoru da alamıyoruz? ama dediğim gibi, rakibin fırsat vermesi ve oyun planının tamamen terkiyle yaşanan pozisyonları iyi oyun diye yutarsanız durumu bu sanıyorsunuz.

  kısacası hamasi, hiçbir gerçekle bağı olmayan bir giri girmiş kendisi. bu tip giriler çok tutuyor ama. duygusal yönden vurunca etkileniyor insanlar demek ki. hayırlısı.
 • 8
  (bkz: #3282366)

  söylemlerine katılmıyorum çünkü yazdığı şeyleri fatih terim ile halihazırda yaşıyoruz. üstelik hoca 70 yaşına merdiven dayamış durumda. 40 yaşında sabredelim diyebileceğimiz bir teknik adam değil. işte o zaman söylemlerinin hepsi boşa düşüyor.

  "istifa et ki vasat teknik adamların elinde ne izlediğimizi bilemeyelim."
  - zaten ne oynadığımız belli değil. farklı bir teknik adamla da oynayacağımızın en kötüsü bu.

  "istifa et ki galatasaray nefreti ile yanan ülkeyi sabah akşam talan eden güruh şamar oğlanına çevirsin."
  - zaten şamar oğlanına çeviriyorlar. olacağı yine en kötüsüyle bu.

  "istifa et ki kurduğun şu güzel iskelet heba olsun."
  - oyuncu seçimlerini iskelet kurmak olarak değerlendirmiyorum. başka bir hoca da bu oyuncuları tercih edebilirdi. iskelet oluşturmak için bu oyuncuları belli bir oyun planına entegre etmek ve geliştirmek gerekiyor. ben oyuncularımızın gelişiyor olduklarını düşünmüyorum(kerem hariç). o zaman fatih terim 2 sene tudor'un kadrosuyla şampiyon oldu. kendi kadrosunu kurunca batırdı. buna kesinlikle katılmamakla birlikte yazar arkadaşımızın söylemleri bu kapıya çıkıyor.

  "istifa et ki derbi kazanamama rekorlarımıza geri dönelim."
  - hocanın derbi istatistikleri kötü değil, evet ama iyi olduğunu da düşünmüyorum. abartılacak bir yanı yok bana kalırsa. fenerbahçe deplasmanlarında gelen 2 galibiyet şüphesiz ekstra bir etki yaratıyor kabul ediyorum fakat derbi galibiyetleri galatasaray takımı için en önemli kazanımlardan bir tanesi değil. başarılı bir takım ve kupalar gelmedikten sonra derbi galibiyetlerini önemsemem şahsen.

  "istifa et ki avrupada adımız kalmasın"
  - hoca 4 senedir galatasaray'da. ilk kez bu sene avrupa ligi'nde 2 tane galibiyet aldık diye yeniden avrupa fatihine dönüşmedik. zaten avrupa'da adımız kalmadı. hocadan önce de kötüydük, sadece hocayı suçlamıyorum ama genel olarak avrupa performansı başarısız. sanki geldiğinden beri her sene başarılı bir performans sergiliyormuşuz gibi bir algı oluşmasını istemem. galatasaray son 20 senede avrupa'daki en kötü performanslarından bir dönemini efsanesi terim ile yaşadı. senelerdir doğru düzgün galibiyetimiz yoktu.

  "istifa et ki hakemin eliyle alıp rakibe verdiği derbilerden sonra taraftarın yiyebileceği teknik adamlar gelsin"
  - ne dendiğini anlamadım pek. neyi ifade ediyor bu?

  "istifa et ki umutsuz ve mutsuz olduğumuz günlere geri dönelim ama duran toptan gol atabilelim!"
  - ben şahsen mutsuz ve umutsuzum. yeni bir teknik direktörle de olacağım en fazla bu ama dediği gibi istifa ederse belki yeni gelecek teknik direktörle duran toplardan goller bulabiliriz. bunun takıma pozitif yansıyacağı aşikar.

  "skoru alıp kötü oynadığında "gurur duyabileceğimiz bir galatasaray istiyoruz" diyorlar, güzel oynayıp kaybedince "galatasaray başarısızlığa tahammul etmez" diyorlar."
  - saygı duyuyorum ama gurur duyacağımız bir takım olduğunu düşünmüyorum. skor da iyi değil. benim bu konuda tutunabileceğim bir dal yok.

  yani yazdıklarının hepsi zaten fatih terim ile birlikte yaşadığımız çöküşün bir parçası olmuş bulunmakta. bir ara ironik bir biçimde hocayı mı eleştirmiş diye düşünmedim değil.

  yanlış anlaşılmasın yazarımıza yönelik bir eleştirim yok, olamaz da. kişisel algılamasın. isteyen istediğini düşünebilir ama düşünceleri bana kalırsa zaten şu an yaşadığımız şeyleri ifade ediyor. yeni teknik direktörle de yaşayacaklarımız en fazla fatih terim ile yaşacaklarımızın bir benzeri olacak. peki daha iyi olma ihtimali neden düşünülmüyor?