• 1
  vakıfbank spor kulübü'nün gözde kırdar için hazırladığı belgesel. 2020 new york uluslararası film ödülleri ve 2020 oniros film ödülleri'nde 'en iyi spor filmi' dalında ödül kazanmış. ayrıca venice short film festivali ve montreal bağımsız film festivalinde de adaylığı bulunuyormuş.

  https://youtu.be/66PCQuRI1ow

  --- alıntı ---

  2 numaralı forması emekli edilen efsane kaptanımız gözde kırdar'ın belgeseli şimdi yayında!

  gözde kırdar! bu kulübün kapısından girdiğinde henüz 15 yaşına dahi girmemişti. 19 sene boyunca ruhunu kattığı formasını çıkarıp giderken ardından bir tarih bırakıyordu.

  onunla aynı takımda oynamışsanız rakibe teslim olmamayı bu işin ustasından öğrenmişsinizdir.

  ona filenin diğer tarafından bakmışsanız işiniz çok zor olmuştur. ve çok iyi bilirsiniz ki o sahadan çıkıp otobüse binmediyse maç bitmemiştir. kazandığınızda da sizi tebrik etmek için en önde o bekliyordur. çünkü kaptandır.

  ona antrenörlük, yöneticilik yapmışsanız bir liderle çalışmanın ne demek olduğunu iyi biliyorsunuz demektir. fikirleriniz çatışsa da aynı hedefe yürümek için ne kadar iyi bir yol arkadaşınız olduğunu bilirsiniz. gönlünüz rahattır.

  ailesinden biriyseniz gurur duymanın ne demek olduğunu en iyi bilenlerdensiniz. ismini her duyduğunuzda yüreğiniz titremiştir.

  eğer onun omzu, kolu ya da bacağı olmuşsanız, geçmiş olsun. en büyük ağrılarla dahi başa çıkmayı öğrenmişsinizdir.

  şayet üzerindeki sarı siyahlı, 2 numaralı formaysanız yeriniz artık bir bayrak gibi baş üstündedir. orada bekleyip geriden gelenlere yol göstereceksiniz. ve bir daha o 2 numarayı kimse giymeyecektir. teşekkürler kaptan!

  --- alıntı ---