• 16667
  insanların uzun süredir eleştirdiği konunun yanlış anlaşıldığı sözlük.

  2023 - 2024 sezonunda tüm kulvarlarda iyi giderken yapılan transfer hatasından dolayı elenmemize belki de sebep verecek yönetime hemen bugün istifa yazılması fikri hür vicdanı hür meselesinden daha derin.

  https://gss.gs/vcn.png

  sinir hali ile yazılmış bir entry olabilir hak veriyorum ama ilk kötü oynadığımız maç sırası / sonrası her alakalı / alakasız başlıkta nefret dolu entry kusulmasını ben de fikrim hür vicdanım hür diyerek eleştirmek istiyorum.

  ekşide entry sıçan trolleri ya da bu mantığı burda görmek istememek de benim en doğal hakkım.
 • 16671
  sevgili sözlük, hadi gelin florya'yi basalım! nedersiniz? yönetici, oyuncu, teknik ekip hepsinin başlarına yıkalım!

  biraz sakin lütfen. evet çok tatsız bir gece oldu. hiç istemediğimiz senaryo gerçekleşti. tüm gün, dublin'de final maçına çıktığımız hayal edereken, gözlerimin dolduğunu hissederek dolaştım okulda. ama kısmet değilmiş. evet, bu gece olumlu, olumsuz vereceğimiz tüm tepkilerde haklılık payımız olacak. maç bitti biteli sözlüğü okuyorum ve her entriye sen de haklısın, sen de haklısın diyorum. diyorum ama bir şeye çözüm olmuyor bu. olmayacak da. bu saatten sonra ne yeni transfer yapabiliriz, ne de zaten seçime gidecek olan yönetimi devirmede bir mantık bulabiliriz.

  önümüzdeki bir kaç gün, satılık kalemler, troll oluşumlar bizimle dalga geçecekler. ama moral bozmak yok. takımın neler yapabileceğini gördük ve deneyimledik. bu takıma inandık ve inanmaya da devam edeceğiz. her sene üstüne koya koya ilerleyeceğiz. zaten ülke içerisinde akla hayale gelmeyecek saçmalikta ki algilarla, kirli oyunlarla uğraşıyoruz. birde biz köstek olursak elimizde ne kalır? bunun kime ne faydası olur.

  ligimiz her ne kadar dandik bir lig olsada, şampiyonlar ligine giden yol bu ligden geçiyor. şimdi, sımsıkı lige sarılmanın ve 24.sampiyonlugumuza yürümenin zamanı.

  (bkz: 22 şubat 2024 sparta prag galatasaray maçı)

  #kenetleninbaskagalatasarayyok!
 • 16673
  sezonu kaybettik temalı şeyler okuduğum sözlük. burası akil insanların olduğu bir platform. bir şeyi kaybettiğimiz yok herkes bir kendine gelsin. sözlüğe 50 senede bir yazanların günü bugün. bırakın onlar şovunu yapsın. sonrasında bizler bakalım ne yapabiliriz diye.

  kendimize gelelim sezon devam ediyor. öfkemizi, nefretimizi takıma hocaya yönledirmeyelim. bu takımın önünde uzunca bir sezon var.
 • 16674
  sakin olması gereken sözlük. iki bekin olmadığı bir maçta, fizikli ve dinlenmiş bir takıma karşı iğrenç bir hakemle elendik diye gemileri yakmanın bir anlamı yok. ligde lideriz, zaten avrupa ligi'nde bu turu geçsek bile muhtemelen sonraki turda elenecektik. ligde sol beki berkan yerine köhn aldığında işler değişir. ayrıca ligde karşımıza çıkacak bu kadar fizikli bir takım yok. uzun zamandan beri 3 günde bir maç oynamaktan yorulan beksiz ve bazı oyuncuları formsuz bir kadromuz var. maddi olarak bu sene çok ciddi gelir elde ettik. bundan sonra daha dinlenmiş daha rahat bir şekilde maçlarımıza çıkıp şampiyonluğa oynayacağız. bazı şeyler bir anda olmuyor. skor 1-3 olduktan sonra okan hocanın isyanını gördük, bu adam kafaya takmış bu takıma bir avrupa başarısı kazandıracak. sakin olursak, bu sezonu şampiyon tamamlayıp önümüzdeki sezon nokta iki üç transferle avrupa'da elimizi daha da güçlendirip şansımızı tekrar deneyebiliriz. herkesi itidalli olmaya çağırıyorum.

  entry (bkz: 22 şubat 2024 sparta prag galatasaray maçı) sonrasında bu maç özeli ve kalan sezon geneli için yazılmıştır.
 • 16675
  (bkz: 22 şubat 2024 sparta prag galatasaray maçı)

  vasat bir takımdan 4 tane yiyip elenmişiz. yeni bitmişken ingiliz çayı içip edebiyat konuşulacak hali yok. hemen şikayet edilen sözlük. şampiyonlukta nasıl coşuluyorsa, kötü skorlarda da eleştiri varsa söylenecek! yarına bırakmak daha zarar verir. yarın şampiyonluğu düşünür devam ederiz. ama şimdi ket koymayın insanlara.
 • 16677
  sparta prag'a yenildiğimize göre kulübü de kapatalım gibi bir hava hakim.

  valla dün arsenal de kaybetti, oluyor böyle işler.
  kaldı ki senin beklerin yok.
  takımının en iyi oyuncusu boey'i 2-3 hafta önce sattın.

  gereksiz bir yangın var. öyle 2 bek eksik, ortasahanda alternatifin yokken zaten avrupa'da ancak şans ile ilerlersin. sonunda biri yine yener.

  avrupa maçlarının bu kadar küçümsenmemesi gerekir sözlükte. sanki anadolu kulübüne maç kaybedilmiş gibi davranılıyor.

  (bkz: 22 şubat 2024 sparta prag galatasaray maçı)
 • 16678
  maçtan sonra bol bol yazar engellettiren sözlük. sene başından beri hataların bile sebebi şeffaf şekilde izah edilmişken tek mağlubiyette ortalığı yangın yerine çevirmek için fırsat kollayanları gördüğümüz sözlük.
  rakip taraftarlardan hiçbir farkı olmayan bir kitle var ve çok tehlikeli. meşhur ayhan akman pozisyonu var internette dolaşan hani penaltı diye. gerçeğinden ayhan'ın sarı yediği pozisyon ve 9 kişi tamamladığımız maç. işte her seferinde rakip troller bu videodan bize saldırır ve biz izah ederiz. aynı adam ertesi gün yine aynı video üzerinden gerçeği bildiği halde ortalığı yangın yerine çevirmeye çalışır. şu anda yönetim, hoca, oyuncu asanların yaptığı da tam olarak budur. gerek var mi arkadaslar? hakikaten bugün asıp kestiğiniz insanlar yerine kimi istersiniz. geç de gelse köhn diye bir scout transferini bu yönetim yaptı ekmegini çok yiyeceğiz. boey'den o paralari kazanan bu yönetim. herkes biliyor ki yönetimin derdi bankalar birliğinden çıkmak. bunu yaparken de uefa'dan fedakarlik ettiler. bakin şampiyon olacağımız kesin olmayan bir turnuvadan fedakarlik edildi. kesinlikle doğru bir hamle! ama ligi feda etmedik ve kadro kalitemiz şampiyon olmaya her türlü yeterli. önemli olan mentali kuvvetli tutmak.
  peki bu yönetimi ne zaman eleştirelim: bankalar birliğinden çıkamayıp projeler patladığı zaman çıkarın dar ağacına erden timur dahil hepsinin sandalyesini ben tekmelemezsen adam değilim. burada her gün yangını ben yaparım benden bile yaka silkersiniz. ama şimdi sabır ve sakinlik zamanı...
 • 16681
  uyuyamıyorum.

  sinirli değilim sadece üzgünüm. son 2 senedir belki 2. ya da 3. kez üzüldük ama 50 kez sevindik. hayatım boyunca hiç küsmedim, bir sparta prag maçıylada galatasaraya küsmem. 2-3 hata ile ne futbolcuya ne yönetime ne de hatanın içinde olanlara kızmam, küsmem. hatada ısrar edilirse bugün en çok savunduğumu yarın en çok ben yakarım. 2015 de, 2016 da, 2020 de, yangının başını ben çekerdim. hatta sözlüğün ilk yazarlarından biri olmama rağmen, sözlüğün sahibi hagiile yakın arkadaş olmama rağmen, doğru olanı yaptılar ve beni 2 kez sözlükten geçici olarak uçurdular. galatasaray da birilerine kızacaksak hatada ısrar edenlere kızmalıyız. galatasaray için iyi şeyler yapmak için çabalayan ve çoğunda da başarılı olan kişilere ilk hatasında ya da hatalarında yüklenmek bana göre doğru değil.

  bu sözlükte yazan kimse bu işten maddi gelir bekleyen paralı troll değil, galatasaray için dertlenen organik bir topluluğun parçasıdır. bu seneyi mutlu bitirmek için atılacak ilk adım istifa ya da yangın çıkarmak değil 26 şubattaki maça odaklanmaktır.
 • 16682
  en önemli 3 oyuncusu eksik bir takıma elendiğimiz, kopenhag ve molde senaryolarının benzeri oynandığı, en önemlisi de maça o obez transfer döneminden sonra beksiz çıkıldığı için kavrulan sözlüktür. bir de millet leverkusen, liverpool, atalanta hesapları yapıyordu. görüntü netleşsin bir, elemelerin bir kısmı ve kopenhag rövanş maçı hariç pozitif oynasak da old trafford'da gelen 3-2 dışında yüksekten uçmak anlamında somut bir şey yapamadık henüz. ayaklar yere biraz sert bastı maalesef, türkiye'deki zemin bozan iklimin maksimumuyuz işte. daha farklı bir vizyon ortaya koymak zorundayız. alınacak üç kupa daha var. sürekli buralarda olmamız şart.
 • 16683
  hiç ortası bulunmayan sözlük. normal, işlerin iyiye gittiği zamanlarda karkarotların cirit attığı, en ufak eleştirel söylemlerin bile objektif görünen taraftar hühühü diye bastırıldığı, kaybedilen maçlardan sonra da tam tersi, herkesin her şeyin gömüldüğü kovulduğu boklandığı saçma sapan bir ortama dönüştü. gerçekten hayat sizin için bu kadar siyahla beyaz mı yani ya mutlak iyi ya mutlak kötü romantik dizi filmlerdeki gibi? gerçek hayat böyle bir şey değil, yani dün konuşuldu gerçekten sözlük soğunmayacak gibi değil son zamanlarda. futbol da hayata benziyor, hiçbir maç hiçbir sezon tamamen istediğiniz gibi sonuçlanamaz. futbolcular da teknik adamlar da hatalar yapacak. burada önemli olan, genel tabloya bakmak. elenebiliriz 4 de yiyebiliriz, hiçbir takım figüran değil karşımızdaki. kendimizi dev aynasında görmeyi de, aşağılık kompleksini de bir bırakalım artık lütfen.

  bir de döndük anamızın ligine muhabbeti var, hayırdır anamızın liginden utanıyor musunuz? izlemeyin abi o zaman, kimse zorla size bu ligi seyrettirtmiyor. bak tod'un çok güzel kampanyaları vardı sezon başında epl falan her bir halt vardı, alıp onları izle. ama gelip de bu ligi onlarla kıyaslayıp çemkirip durmayın allah aşkına baydınız artık negatifliğinizle. bak ben izlemiyorum epl falan, zerre de umrumda değil orada ne olup bittiği. kimin ne dediği de umrumda değil bu konu ile alakalı. her şeyi birbiriyle kıyaslayarak hiçbir soruna çözüm bulamadığınız gibi kendinizi ve etrafınızı mutsuz edip duruyorsunuz anca.
 • 16684
  mükemmel giden bir buçuk sezon ardına ilk olumsuz sonuçta takımını satan eleştiri ayağına herkesin kellesini isteyen insanların bulunduğu platform. bu kadar olumsuz fikir belirten yazarların yaşı kaç bilmiyorum ama ne hayatta ne futbolda böyle kolay bir kazanç yok ilk yıldan emeksiz zorluk görmeden avrupa kupası gelseydi zaten hagili terimli zamanda gelirdi. uefa kupası gelirken nasıl zorluklardan geçilmiş feleğin çemberi nasıl kırılmış açıp bakılsın ki o döneme göre futbol iklimi olarak çok daha rezalet bir ortam var yerelde. hadi bizi boşver kloop'un liverpool'u wenger'in arsenali felan diye sayısız örnek verilir. wenger bize kupa kaybetti diye arsenal taraftarı hocasını henry'i yöneticisini yese devamında başarılar gelir miydi hayır! burayı belli bir zeka seviyesine sahip insanlara ulaşabildiğimi düşünerek bunları açıklamaya çalışıyorum yoksa yazmam bile. futbol takımımız doğru yolda. yol kazaları olacak bazen yanlış hamleler yapılacak bu hayatın gerçeği başarı istiyorsak başarılı olabilecek insanlara destek çıkmamız lazım ilk kötü günde bu adamlara bir tekme de biz vurmayalım dün gece hiç biriniz şu an kulüp içinde olan karekterli insanlardan daha fazla üzülmediniz önce bunu bilin. buralardan yoğrulur sabırlı olursak özlediğimiz günlere dönebiliriz öbür türlüsü için senaryo belli son 20 yılımızda neler olduğuna bakılabilir çöküş bir iki yıllık başarı çöküş bir iki yıllık başarı şeklinde devam ederiz.
 • 16685
  açık konuşayım kaybettiğimiz maçtan sonra galatasaraylı olduğunu düşünmediğim fenerbahçeli ya da beşiktaşlı sızma bazı kişilerin bir anda gerçek galatasaraylıları galeyana getirmeye çalıştığı sözlük. bilgim yok ispatım yok ama yazılanlardan çıkardığım yorum bu. tabiki sözlük yönetiminin de fazla yapacağı bir şey yok çünkü tespiti hemen hemen imkansız bir durum.

  ben şahsen kaybettiğimiz maçtan sonra bir işim, projem varsa ona odaklanmaya çalışıyorum ya da orhan uluca'yı erinç'i sinan'ı dinlemeye çalışıyorum en azından galatasaraylı olduklarına eminim.
 • 16686
  okan buruk düşmanlarına aylar sonra gün doğmuş. vay efendim nasıl prag'a elenirmiş. birincisi prag köy takımı falan değil. ikincisi yönetim yüzünden kadro rezil halde. aklı başında hemen herkes elenmeyi bekliyordu zaten. bu tur olmasa sonraki tur elenecektik. sahadaki oyuncuların ismi var cismi yok. ama gün sizin gününüz, 50 maçta 1 kez yenildi ya vurun hocaya.

  (bkz: 22 şubat 2024 sparta prag galatasaray maçı)
 • 16687
  (bkz: 22 şubat 2024 sparta prag galatasaray maçı)
  şu maçtan sonra sözlükteki fbjk tayfanın tahmin ettiğimizden çok daha fazla olduğunu düşünmeye başladım. yapılan transfer hatalarını, yanlış taktik dizilimini, oyuncuların formsuzluğunu eleştirebiliriz. buna kimse bir şey demez zaten. ama dünden beri bakıyorum okan hoca için bu seviyelerin hocası değil diyen mi ararsın icardi hemen gönderilsin diyen mi ararsın. yazılanlar eleştirmek değil zarar vermek için yazılıyor sanki. ekşi sözlük olmaya doğru gidiyoruz.
 • 16688
  özellikle kaybedilen maç sonrası pusuda bekleyen, terazisi olmayan, etraflıca düşünemeyip tabir-i caizse ortalığa zehir kusanlardan dolayı zaman zaman uzaklaştığım sözlük.

  bu zehir kusan yazarlar galatasaray'ın kaybetmesi için pusuda bekleyen diğer takımların aciz taraftarları ise çok yazık eğer galatasaraylılar ise daha da vahim durum.

  hepsi 4/4'lük işletme sahibi, bir düzen sahibi ve lider sanki. aldığı 2 tane formayla kendilerini kulubün sahibi sanan, galatasaray'ın sözleşmeli futbolcuları için apır sapır konuşan arkadaşlara bu sözlerim.

  bunlar dışında başlıklarında dolaşmaktan keyif aldığım, gerek esprili, gerekse taktik zekası yüksek arkadaşlar sayesinde vaktimi ayırmaktan keyif aldığım nadir platformlardan.
 • 16689
  zeki uzunkunduz mudur ne, adam bu mağlubiyetten sonra şampiyon olamaz galatasaray dedi maç sonu.

  komplo teorilerini ciddiye almam eğlenceli bulurum ama bu sene avrupa'da da hakem nezdinde katledildik. yapi kredi sponsorluğu, beko filan artik...

  yani karşımızda rezil bir yapı var. dört koldan başladılar. sakin olup nefeslendikten sonra yazmakta fayda var. bu arada filtreleme yapacağız. ilginç ve nefret dolu tüm mesajların ekran resmini alın. ileride lazım olur.

  üzüntülüyüz ama öfkeyi içeriye değil hedefe yöneltmeliyiz.

  -herkes haklı, bekler yetişmedi. (yonetim de hakli, bende bütçeyi seçerdim)
  erden timur ingilizler gibi düşündü kaliteye güvendi olmadı. olabilir kariyerli topçular yarısı fos çıktı. bence burada kendilerinde de sorun var topçuların o ayrı.

  yönetim banka ödemesini secti. yönetici olsam ben de alirim bu riski borçtan kurtulmak için. tutmadı o ayri.
  (gerçi zaten sistem zorluyor pek seçme hakkı yok)

  biz bakambu satışı ile uefa kupa gelirlerini kazandık. tabi hepimiz isterdik bir yarı final, final daha. (tabi genç renktaşlar uefa coşkusu yaşamadı anlıyorum. ama bir de bardağin dolu tarafından bakın diğerleri o dönemi kıvranarak izledi*).

  bazen hayatta zorlamamayı seçmeniz gereken anlar vardır. zamanla tecrübe ederek öğrenirsiniz renktaşlar.
  spor olsun ticaret olsun görürsünüz. emek verirsiniz, uğraşırsınız ama yamalı bahçe hortumu gibi bir yer hep patlar. olmaz kısaca.

  bırakıp tekrar hazırlanmaktır bazen yapılmasi gereken.
  bizde aynısıni yapacağiz.

  bu arada bir futbol teorisine daha antitez geliştirerek. onu uzun uzun yazacağim.

  not: sosyal medya hadi neyse de sözlük sizin duygularınızn geri dönüşüm kutusu değildir renktaşlar. her öfke krizinde yazdığınızı atmadan depolayın sabah sakin kafayla bakın.

  bu yangın yapma değil lav silahı ile rastgele hedef almaya dönüyor. ww2 takipçileri bilirler, sığınaklar, siperlerin nişangahindan içeriyi kül eder mgleri sustururlardı. acımasız ötesi bir silahtır.
 • 16690
  yoğun organize fenerbahçeli troll saldırısı altındadır, icardi üzerinden galatasaray'a zarar vermeye çalışıyorlar, bu yeni değil uzun süredir bu ortamı oluşturmaya çalışıyorlardı ama fırsat bulundu işte, her puan kaybından sonra sadece icardi üzerinden eleştiri, yoğun ve aynı kalıptan çıkma entryler giriliyor. galatasaray'ın en değerlilerine her fırsatta saldıran, ortalıktan 2-3 ay kaybolan yazarlar yine aramızda, galatasaraylılık ölçer yok sözlüğün girişinde ama ortadan kaybolan, 2 ayda 10 entry girip 7 tanesi icardi'ye sallamak olan yazarlar cirit atıyor. icardi eleştiren enrtyler ışık hızıyla destan yazıyor, icardi'nin yaptıklarını anlatan entryler en azından şimdilik en ofsaytlara düşmese de değer görmüyor. kusura bakmasın kimse ama dün akşamdan sonra oynanan oyun için sadece icardi üzerinden çıkarım yapmak komik bile değil. forvet oyuncusuna top taşımazsan forvet oyuncusu üzerinden hiçbir eleştiri doğal değildir. önceki maç 2 asist 1 gol atan üzerinden hem de. turu tutan adamlar muslera ve icardi, turu götüren adam başkaları ama sözlükte ve diğer sitelerde bu iki oyuncu hariç eleştirilen adam göremiyoruz.
App Store'dan indirin Google Play'den alın