• 35554
  2024 yazında barış alper yılmaz, davinson sanchez, nicolo zaniolo ve victor nelsson satışlarından köşeyi dönmesi muhtemel takım. bu 4 satış dışında kerem, zaha gibi isimlerle birlikte toplamda yaklaşık 100 milyon euro kazanabiliriz. halihazırda rekor fiyata boey satışı da gerçekleşti. bankalar birliği anlaşmasından da sıyrılmak üzere olduğumuz söyleniyor.

  bu bütçe ile avrupa'da dahi iddialı olabilecek düzgün bir kadro kurmak mümkün. fırsatı doğru kullanıp ligi dominasyona başlayabiliriz. 2024 yazında yapılacak transferler son derece mühim. yine ucuz etin yahnisini yapmaya çalışırsak ya da isimli ama bitik oyunculara gidersek tarihi bir fırsatı çarçur ederiz.
 • 35555
  muslera
  kaan, nelson, sanchez, köhn
  demirbay, torreira
  ziyech, mertens, barış
  icardi

  kalan maçlara bu takımla çıkması gerekiyor. maceraya, adam kazanmaya uğraşmaya gerek yok. 6 maç. 5 galibiyet 1 beraberlik veya fener maçını kazanmak kaydıyla 5 galibiyet 1 mağlubiyet bizi şampiyon yapar.

  fenerin bu kalan 6 maçta puan kaybı yaşaması muhtemel tek maç bizimle oynayacakları maç. o yüzden minimum risk almamız lazım. yalan yok öyle böyle istemiyorum bu sene şampiyonluğu. sene sonunda hırsızlığın, kahpeliğin değil, hak edenin kazanmasını görmek istiyorum.
 • 35556
  2023-2024 sezonunda kalan fikstürü şu şekilde olan takımım:

  pendik (19. sıra)
  adana demir (d) (11. sıra)
  sivas (8. sıra)
  karagümrük (d) (18. sıra)
  fener (2. sıra)
  konya (d) (15. sıra)

  şurada ligi mental olarak bitirmiş iki takım var (adana demir ve sivas, son haftaya da konyanın durumu netleşir). sivasın bize karşı hisleri malum. o yüzden fener maçına çıkar gibi çıkmayacakları da kesin.

  fenerbahçenin fikstürü ise
  sivas (d) (8. sıra)
  beşiktaş (4. sıra)
  konya (d) (15. sıra)
  galatasaray (d) (1. sıra)
  istanbul (20. sıra)

  her ne kadar 2 puanlık avantajımız olsa da fenerbahçe'nin en azından konya deplasmanına kadar iki maçı da mental olarak rahat maçlar. sivas'ın zaten durumu malum. beşiktaş'ın da trabzonla puan farkı 4. onların da asılacağı yer lig değil, kupa. bu nedenle bence fikstür avantajı net olarak fenerbahçede. ancak ben bizim sivas, onların beşiktaş maçından sonra biraz daha sürecin netleşeceğini düşünüyorum. sivas'ı kazasız atlatırsak bence şampiyon olabiliriz. adana demir ve sivas maçı bizim için final niteliğinde maçlar.
 • 35557
  süper lig 2022-2023 sezonu'nun başlangıcından bugüne dek oynadığı 68 lig maçında 56 galibiyet alarak eşine az rastlanacak bir dominasyon yakalamış takım.

  bu 56 galibiyetin tam 27 tanesi tek farklı galibiyet. bu 27 maçın 9 tanesi 1-0, 15 tanesi 2-1, 2 tanesi 3-2, 1 tanesi 4-3 galibiyetle sonuçlanmış. bu 27 galibiyetin yanı sıra, tek farktan daha farklı kazandığı diğer 29 maçın da 8 tanesinde 85. dakikaya kadar tek farklı üstünken, 85. dakikadan sonra bulunan gollerle daha farklı galibiyete uzanmış. yani tek farklı galibiyetle biten 27 maçın üzerine bu 8 maçı da eklersek, tam 35 maçta, 85. dakikaya kadar en fazla tek farkla oynamış galatasaray. yani bu 56 galibiyetin 35 tanesi hep bir şekilde kopmayan, korakor mücadele şeklinde geçen maçlar olmuş. bu kadar fazla berabere veya tek farklı önde giden maçlar oynayıp da böyle bir dominasyon yakalamak da işin enteresan bir boyutu.

  özellikle iç saha maçlarımız bu konuda çok dikkat çekiyor. bu 35 maçın 23 tanesi iç sahadayken 12 tanesi deplasmandaymış. bu kategoriye girmeyen, rahat galibiyet diye tabir edebileceğimiz bu 35 maçın haricindeki diğer 21 galibiyetimizin ise 8 tanesi iç sahada gelirken 13 tanesi deplasmanda gelmiş. yani iç sahadaki galibiyet sayımız ve deplasmanda puan kaybına yatkınlığımız doğal olarak daha fazla olsa da, deplasmandaki galibiyetlerin, iç sahadakine nazaran daha rahat geçen maçlar sonucunda geldiği de bir realite olarak karşımıza çıkıyor. buna ne yorumlar yapılır, sizlerin takdirinde tabii ki. *
App Store'dan indirin Google Play'den alın