• 34661
  harika bir takım, harika bir hoca...

  suyun öteki tarafına bakıyorum. bir iki sakatlıkta götü başı dağıtıyorlar. biz de öyle mi?
  ıcardi sakatlanır, hocam ayak kopmadı oynarım der.
  muslera sakatlanır hocam kolum kesilmedi oynarım der.
  as stoper, defansın bel kemiği sakatlanır. yedek stoper manu gibi bir takım karşısında çatır çatır oynar.

  en önemlisi de futbolu bilen, takımını ve rakibi harika analiz eden bir hocaya sahip bu takım.

  okan hocam. sen şampiyon olacaksın... sen çok çok çok daha büyük bir hoca olacaksın çok!
 • 34664
  dün beşiktaş ve fenerbahçe'nin hallerini gördükten sonra bir kez daha helal olsun dediğim takım.

  yenmek yenilmek önemli değil. takım önde de olsa, geride de olsa, rakip zayıf da olsa, bayern de olsa farketmiyor. ne oynadığını biliyor, panik yapmıyor takım.

  misal united karşısında iki kez 2 farkla geriye düşüyor ama oyun planı çökmüyor, panik yapmıyor. maçı çevireceğini hissettiriyor. fenerbahçe gibi beşiktaş gibi dağılmıyor. livakovic gibi tadic gibi sahada hiç bir şey yapmayıp sağa sola el kol yapan futbolcusu da yok. hele hele irfancan gibi maç bitince taraftara küfredip, saldırmaya çalışan denyosu hiç yok.

  bu sezon özelinde sonuç ne olursa olsun ben takımdan razıyım. yenilse de alkışlanacak bir takım izliyoruz uzun zaman sonra.

  bir dipnot da taraftara; rakipleri görüyorsunuz. sahada da saha kenarında da bizden zayıflar. elimizdeki yönetimin, hocanın, kadronun değerini bilelim.
 • 34666
  kadro ve oyun kalitesini değerlendirmek için ülke futbolunun referans alınmaması gereken, türk olmayan takımları daha yüksek oranda yenebilmesi için kritik adımlar atması gereken takım.

  mükemmel bir kadro ya da başarılı geçirilmiş bir yaz transfer dönemi yok ortada. çok eksiğimiz var ve biz olduk kafasına girersek gelişemeyiz.

  ilk 5 maç itibariyle kopenhag'la aynı şampiyonlar ligi hikayesini yaşayıp mutlu olamayacağım kadar büyük takım galatasaray. yolumuz uzun. bu yönetim ve hoca'yla çok daha büyük başarılar mümkün.

  öncelikle net bu takımın oyuncusu diyebileceğim isimler: muslera, boey, davinson, abdulkerim, torreira, zaha (%70inde oynuyor hala), aktürkoğlu ve ıcardi (göbeksiz hali). diğer bütün pozisyonlar ideal olmaktan uzak.

  angelino, ndombele, oliveira, mertens ve bakambu'dan ilk fırsatta kurtulup yerlerine doğru transferler lazım.

  bunlar dışında çok kötü olmayan ancak kesinlikle takımda kalmalı diyemediğimiz yeni transferler var.

  tete çevik ancak bir kanat oyuncusuna göre açık alanda yavaş. yunus'tan hiç bir artısı yok. gördüğüm en tek ayaklı oyuncu. bonservis ödemediğimiz için alınması çok yanlış değil. umarım performansını yükseltir ya da satarız.

  ziyech'te fiziksel hiç bir özellik mevcut değil sadece 10 numarada oynayabilir. kanatta oynarsa
  ligde fark yaratır şampiyonlar liginde yetmez. 10 numarada form tutarsa her kulvarda takıma seviye atlatır.
 • 34669
  hepimiz "en iyi" olmasını istiyoruz ama bunun bir süreç olduğunu kabul etmeliyiz.

  en büyük hatamız sanırım bu taraftar olarak. eleştiri her zaman olmalı fakat bunu kin güder gibi yapanlar yarardan çok zarar veriyorlar. ilk manu maçındaki oyunumuz ile ikinci maç arasında çok ilerleme kaydetmiş takım. davinson olsaydı eminim bu maç 3-1 filan biterdi. bunu yapabilecek gücümüz olduğunu açıkça gösteriyor takım.

  kopenhag'ı da net bir oyun ve sonuçla geçeceğiz kimsenin şüphesi olmasın renktaşlar. izleyin ve görün. eğer "eleştiriyi" "kelle avına" dönüştürmemeyi başarabilirsek her sene daha da kuvvetli şekilde devam edeceğiz avrupa'da ve artık kalıcı olacağız.

  bundan sonra tek isteğim bayern gibi türkiye ligine ambargo koyup; her yıl şampiyonlar liginde bir adım daha ileri gitmemiz. yolumuz açık olsun.
App Store'dan indirin Google Play'den alın