• 8885
  son 15 yıldır fb'nin genel özeti:

  - pahalı takım kurulur. liyakatsiz veya karaktersiz, (hakemleri baskı altına alacak) birkaç futbolcu kaptan yapılır.
  - şampiyonluk parolasıyla medyaya, taraftara gaz pompalanır.
  - fıtratlarında olmayan şeyler ile lige başlayıp tff ve hakemlere ayar verilir.
  - yeni takım, yeni yıldızlarıyla; primlerle, motivasyonla lige başlar.
  - ilk haftalarda korkak hakem yönetimleri ile gelen galibiyetlerle, şampiyonluk şarkıları söylenir.
  - kendi yaptıkları operasyonlar çok dillenmesin diye, rakiplere devamlı iftira atılır, algı yapılır.
  - sistem çalışır, şubat ayına kadar herşey yolunda ilerler...
  - sonrasında kibir ve şımarıklık devreye girer.
  - takıma ve hocaya "siz sahada kazandığınızı zannediyorsunuz" mesajı verilir.
  - ve mevcut başkan daha da ön plana çıkmaya başlar.
  - hoca ise "ben iyi hoca değil miyim" triplerine girer. kafası karışmaya başlar.
  - oyuncular ve taraftar "zaten şampiyon olacağız" gafletiyle rahatlık artar.
  - yavaş yavaş takım sallanmaya başlar, liderlik gider.
  - kafası karışan hoca, "bakın ben böyle büyük hocayım" demek için ilginç taktikler dener.
  - liyakatsiz kaptanlar hocayla dalaşır.
  - puan kayıpları devam eder...
  - son koz; o an yarıştığı rakibe ve tff'ye acımasızca daha çok sallanır, tehdit edilir.
  - tff küser ve gizli desteğini çeker, hakem operasyonları ve sistem kısmen bozulur.
  - tehdit edilen rakipler daha çok motive olur, onuru için mücadele eder.
  - öyle bir motivasyon ki, bursaspor'u bile şampiyon yapabilir.
  - bu kötülük zihniyetiyle, mayıs ayında daimi sonuç:

  hüsran.

  iş bilmezlik, ilahi adalet...
 • 8887
  2024-25 sezonunda sadece galatasaray ile değil bir daha bu denli kötü yerlerde olmamaya and içmiş bir bjk ile de savaşacaklar. önlerinde sadece biz varken ve bizde bek, orta saha, yedek santrfor vs eksikler gırla varken yine loser hareketlerle sıfır kupa almayı başaran bu takımın işi artık daha da zor.
  bakalım ali koç ne acaiplikler yapacak merakla bekliyorum...
 • 8888
  stadının adını atatürk yapacağını böğüren ama aradan geçen yıllarda hiç de böyle bir şey yapmayan tescilli yalancı takım. ne zaman allengirli işler karıştırıp kamuoyunda fenerbahçe lehine yapılan hakem hataları konuşulsa hemen stadın adını atatürk yapacağız diye ortalığı velveleye veriyorlar. sonra o dönemde atatürk stadı atatürk stadı diye yeri göğü inleten parayla satın alınmış aşağılık medya kalkıp da sormuyor nerede atatürk diye!
 • 8890
  fenerbahçe arsızlığı öyle bir arsızlıktır ki adı konamaz ama tarif edilebilir:

  - ali koç her konuşmasında hakemlere, gsli herkese, tff'ye, mhk başkanına bile tehditler ve hakaretler yağdırdı, sürekli korkunç bir nefret dili kullandı, tam da fıtratında olan şeyleri yaptı, ceza almadı.

  - kongre yaptılar, galatasaray'a ve kurucusuna toplu küfür ve hakaret şenliği şeklinde geçti.

  - kendileri yetmiyormuş gibi başka takımlarla yaptığımız maçlarda bile ali sami yen'e küfür edildi.

  - maç sonu sevincinde irfan can başta olmak üzere futbolcular taraftarla küfürlü tezahürata eşlik etti, ne cezası, konuşulmadı bile.

  - küfür tespiti için görevli olan gözlemci küfür korosuna katıldı. bizim tribünler sürekli büyük cezalar alırken bunlarınki komik cezalar aldı.

  - fbli futbolcular sahaya inen taraftarı tekme yumruk dövdü, ceza almadılar.

  - icardi bir taraftar kamerasından alınan net olmayan görüntü üzerine bir maç, günay güvenç kavgayı ayırırken iki maç ceza aldı.

  - tribün şikesi yapıldı. bizim oynadığımız maçlarda karşı tribüne fb taraftarı alındı. aynı uygulama bizimkilere kapatıldı.

  - puan mücadelesi yaptıkları anadolu kulüplerine ve hatta bjk'ye sponsor oldular.

  - bize aslan kesilen rakiplerin bunlara karşı yeni taktikler deneyesi geldi. savunmaları da hep pamuk gibiydi.

  - süper kupa maçından çekildiler, bırak puan silmeyi, verilen 4 milyonluk ceza 400 bine düştü. bir sonraki süper kupa maçından men cezası bile verilmedi.

  - 17 penaltı kullandılar, 13 tanesi bunlar puan kaybetme skorundayken. bizimse sadece icardi'ye yapılan penaltılar ve icardi'nin verilmeyen nizami golleri olsa inanılmaz bir gol sayımız olacaktı.

  - çoğu son dakika uyduruk penaltılar, kırmızı kart jokerleri... mesela ts maçındaki iki uyduruk penaltı ve ts'nin verilmeyen iki nizami golü, samet akaydın'ın voleybol hareketi, kasımpaşa maçındaki hissi penaltı, neler neler...

  - erkan engin, hakan ceylan, arda kardeşler, bahattin şimşek, emre malok... fazla lafa gerek yok.

  - biri "sahadan çıkamazsın" dedi kart görmedi, diğeri tepindi ağzından tükürükler saçarak bağırdı, kart görmedi, öbürü bileğe bastı kart görmedi. kart -proof futbolcular...

  - ve daha bir sürü şey. tüm kurulları fbli dolu adaletsiz tff ne isteseler yaptı üstelik.

  hala utanmadan sıkılmadan galatasaray kollandı gerçek şampiyon biziz falan diyor arsız camia. galatasaray kadar başınıza taş düşsün e mi.
 • 8891
  insanların çoğu bilmez, 70lerin ortasında feto palazlanmaya başladığında hep desteği fenerbahçe üzerine olurdu, feto ortaya çıktığında fener sürekli medyada filmlerde yer almaya başladı, biz 14 sene şampiyon olamadık.

  15 temmuz akşamı kulüp üyeliğinden silinen, kulüpten uzaklaştırılan kaç kişi var bi bilseniz. aziz yıldırım bile kendi söyledi bunları, ali koç’un listesinde hala fetocular var.

  bizde 1-2 futbolcu vardı, bunları da tarihinden uzaklaştırdı galatasaray. doğru ya da yanlış orası ayrı konu. ama açıkcası o dönemler bile bizim ailede, çevremizde bu futbolcular pek sevilmezdi. tahammül edilirdi, ailem bize final dershanelerinin önünden bile geçme derdi, biz oralarda kavga ederdik bunlarla. bilen bilir adnan polat’ın neden hakan şükür’ün kulübün önünden bile geçmesini istemediğini, genç oyuncuların bunlardan etkilenmesinden ne kadar çekindiğini.

  adamların listelerinde hala fetocular var. hala her yerde bize dönüp himmet ve dua ile dediklerinde sinirleniyorum. böyle iki yüzlülerdir bi çoğu. bu yapı ülkenin her yerine girmişti, sanki fenerli futbolcular yokmuş bi kendileri atatürkçüymüş gibi davranmalarına oldum olası kıl olmuşum. ki zamanında başkanları da atatürk’e suikast girişiminde bulunanların başındadır. fetonun olimpiyatlarına da kimlerin platin sponsor olduğunu herkes biliyor.

  bu ikiyüzlülüklerinden çok sıkıldım artık ben. mourinho konusunda gelince, gelse de gelmese de fark etmez ama emin olun gelirse bizim açımızdan daha iyi olur. rekabet bizi yükseltir ve avrupada başarılı olmamızı sağlar. bu sezon fenerin 99 bizim 102 puan almamızdakş en büyük sebep bu rekabetti zaten.

  bizim artık fenerbahçe’ye hak ettiği değeri verip onları bi anadolu takımından farksız görmemiz gerekiyor.
 • 8893
  spor kulubu tanimini yitirip teror orgutu tanimina sahip olacaklar bu gidisle, gittikleri her yere siddet, kavga ve cirkinlik goturen bi garip olusum.

  bunyesinde en cok feto iltisakli yonetici, uye ve sporcu bulunduran takim olmalari tesaduf degil, bu rezaleti unutturmak icin surekli galatasaraya saldirip iftira atiyorlar, ama aziz yildirim ve a.k'nin secim yarisinda birbirlerine karsi soyledikleri sozler; unutturmaya calistiklari bu gercegi yeniden kopurtuyor.
App Store'dan indirin Google Play'den alın