• 8747
  arjantin'in patagonya yaylarından uzak doğunun yağmur ormanlarına, kuzey'in eskimolarından, safarinin yamyamlarına kadar nerede ve kim olursanız olun bu herifler puan kaybettiğinde, birbirine girdiğinde, sağa sola saldırdığında deli gibi mutlu oluyorsunuz.

  şu anda burada saat 16:13, saatlerdir bayram havasında fenerbahçe space odası dinliyorum. yemin ediyorum ebesinin nikahında, çölün ortasında daha büyük bir mutluluk yaşayamazdım.

  (bkz: 22 nisan 2024 sivasspor fenerbahçe maçı)
 • 8748
  şöyle travmatik bir günde * dahi hayal dünyasında yaşamaya devam eden camia. kendilerine bu durumu reva gören başkanları bir kahraman edasıyla tekrar aday oluyor, hocası çıkıp taraftarla dalga geçercesine röportajlar yapıyor, yorumcusu, fenomeni hepsi dikkatleri hala başka yerlere çekmeye çalışıyor. daha neler neler...

  ben yönetimine, teknik heyetine, oyuncusuna gram üzülmüyorum da aklı selim taraftarının yaşadığına üzülüyorum bile artık. insanları akıl hastası yaptılar yetmedi, şimdi de koyun gibi gütmeye çalışıyorlar ve başarıyorlar da. taraftarın çoğunluğu buna çanak tutuyor. ortada 10 yıllık bir rezillik varken biri de çıkıp ya bunun sorumluluğu benim özür dilerim demiyor. herkes o kadar egoist ve bencil ki kulüp menfaati dışında her şeyi önemsiyorlar. kendimi yerlerine koyuyorum da kabus gibi.

  şu hayat en çok aklı selim fenerbahçeliye zor hakkaten. kendilerine geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, tez zamanda başka bir uğraş bulmalarını tavsiye ediyorum. zira bu camidan maalesef hayırlı bir şey çıkmaz.
 • 8749
  birbirinden tutarsız onlarca argümanı tek ayak üstünde uyduran garip bir camia.

  mesela galatasaray'a karşı ne diyorlar genel olarak:

  "1959 öncesi şampiyonluklarımız sayılmadığı için gerideyiz, lobicilik yapıyorsunuz."
  "siz sadece futbolda iyisiniz, bir spor kulübüyüz basketbol başta olmak üzere diğer bütün branşlarda sizden daha başarılıyız."
  "türk hakemleriyle şampiyonluk ne kadar kolay, avrupa'da başarısızsınız. burada yabancı hakemler olsa burada da başarılı olamazsınız."

  mesela ilk ikisini ele alalım. her şeyi geçiyorum ülker birleşmesi, futbol harici branşlara saçma sapan paralar harcamaları falan filan hepsi bir kenara. mesela 1967 yılına kadar türkiye erkekler basketbol süper ligi kurulana kadar, 1946-1967 arası fiba avrupa şampiyonlar kupası'na türkiye'den katılacak takımı belirlemek için şöyle bir organizasyon oynanmış. ismi türkiye erkekler basketbol şampiyonası.

  https://tr.wikipedia.org/...C5%9Eampiyonas%C4%B1

  bu organizasyonun şampiyonluk sayıları şu şekilde:

  galatasaray: 11
  fenerbahçe: 3
  modaspor: 3
  harp okulu: 2
  darüşşafaka: 2
  beykoz: 1
  altınordu: 1

  günümüzde 1967'den beri oynanan basketbol süper ligi'nde ise şampiyonluk sayıları şu şekilde:

  anadolu efes/efes pilsen: 16
  fenerbahçe: 10
  eczacıbaşı: 8
  galatasaray: 5

  fenerbahçeli mantığı ile, türkiye erkekler futbol şampiyonası'nı da dahil edersek 1946'dan beri, tablo şu oluyor basketbolda:

  galatasaray: 16
  anadolu efes/efes pilsen: 16
  fenerbahçe: 13
  eczacıbaşı: 8

  galatasaray, fenerbahçe'ye 3 şampiyonluk fark attığı gibi, anadolu efes ile de en başarılı takım unvanına ortak oluyor 1946-1967 arasında düzenlenen organizasyondan kazandığı şampiyonluklarla. yani fenerbahçeliler hem 1959 öncesi şampiyonlukları baz alıp, kendilerini en çok şampiyon olan takım ilan ederken, hem de biz basketbolda sizden daha başarılıyız nasıl diyebiliyor? o zaman basketbolda da desinler aynısını, galatasaray bizden daha başarılı baskette de desinler. tutarlı duruş, bunu gerektirir. ben ömrü hayatımda, bu kadar işine ne geliyorsa onu söyleyen, yalanlarla, taraflı perspektiflerle algı oluşturmaya çalışan başka bir topluluk görmedim. adamlar tek ayak üstünde 40 tane palavra uyduruyor, hiçbiri birbiriyle tutarlı değil üstelik ve en sonunda bunları papağan gibi tekrarlamaktan kendileri de inanıyorlar buna.
App Store'dan indirin Google Play'den alın