• 1
  birisi 2004-2005 sezonunda, diğeri de 2012-2013 sezonunda milli takımı rezil eden, tarihin en başarısız türk teknik direktörlerinden sadece ikisi.

  ortak özelliklerinin biri bu, milli takımı macaristanlara, romanyalara kaybettirmek, andorra'yı, estonya'yı yenmeye sevinir hale getirmek. ikisinin de batırdıkları takımları toparlaması için yerlerine kurtar bizi diye getirilen kişi fatih terim'dir, ikinci ortak özellikleri de budur.

  o terim ki, bu ikisinin müthiş taktik dehalarıyla yarışta adeta devre dışı bıraktıkları milli takımı, 2006 elemeleri ve 2014 elemelerinde potaya soksa da, maalesef son vuruşları sonuca dönüştüremeyerek dünya kupasına götürememiştir.

  ve ne tuhaftır ki, türk spor tarihinde normal şartlarda bir daha yüzlerine bakılmaması gereken bu iki teknik direktörün bir tanesi "efsane teknik direktör" denilerek fenerbahçe'ye, diğeri de "son yılların en başarılı teknik direkötürü" denilerek beşiktaş'a getirildi süper lig 2019-20 sezonunda. yani fatih terim'li galatasaray'ın karşısına rakip çıkarıldılar.

  sonucunda da malumun ilanı olarak, biri 18. haftada, diğeri de 23. haftada daha fazla küçük duruma düşmemek için kaçarak gittiler. arkalarına bile bakmadan, koşarak gittiler üstelik.

  hayır bizim türk milleti balık hafızalıdır, geçmişini çabuk unutur falan bunu biliyorum da, bu kadarına da pes diyorum gerçekten. ikisi de milli takımı rezil ettikten sonra yerlerine kurtarıcı olarak getirilen adamın karşısına siz onları rakip olarak çıkarıyorsunuz ve bir de ciddi ciddi terim'i geçmelerini bekliyor, başarılı olmalarını umuyorsunuz.

  nasıl akıllar yönetiyor bu türk kulüplerini anlamak çok zor cidden ne diyeyim. :)