resim
Erden Timur
Görev:As Başkan
Takım:-
Yaş:42
Uyruk:Türkiye
 • 4494
  erden timur'u çok eleştiren bir insan olarak ben bile şaşırdım ve üzüldüm ayrılma ihtimaline. her ne kadar sezon içinde çok eleştirilse de çok özverili ve aynı zamanda iş bitirici bir yönetici erden timur. açıkçası ben hatalarından ders çıkarmış bir erden timur'un haksız rekabet yaratabilecek potansiyelde olduğunu düşünüyorum ki son iki şampiyonlukta payı zaten çok büyük. üstelik hiç kimse hatalar yapmadan bir üst düzeye çıkmıyor bu işte.

  birde işin şu boyutu var. bizim ülkemizde bu işi futbolun içinden gelen, futbolu bilen profesyonellere yaptıralım dediğinde getirdiğin adam direk cebine para indirmeye geliyor. menajer bağlantılarıyla iş yapıyor, komisyon alıyor, günün sonunda hem çok büyük zarar ediyor hem de başarısız oluyorsun. bunun örneğini birçok kulüpte gördük işte. milli takımda bile bu menajer bağlantılarının konuşulduğu yozlaşmışlıkta erden timur gibi hem bu işi sevdiği için yapan hem de onun sahip olduğu yeteneklere sahip insanların değerini daha çok bilmek gerekiyor.

  edit: ayrılması şu anda kesin olmadığı için "ayrılması" ifadesini değiştirdim.
 • 4496
  transfer mottosunu çalım atmak ve son güne kadar fırsat transferi çıkar fikirleri üzerine inşa etmesi 2023-24 sezonundaki en büyük problemiydi.

  zaha, ndombele, tete, aurier transferleri bana göre hatalıydı.

  zaten as kadromuzun köhn ve demirbay haricinde (bir de sanchez bazen dönüşümlü oynadı) 2022-2023 sezonunda aldığımız futbolculardan oluşması 2023-2024 sezonunda pek de faydalı transferler yapamadığımızı gösteriyor. ziyech’in 37’lik mertens kadar katkı vermediği bir sezon.

  olsun, önümüze bakalım. bu yıl daha güzel transferler yapacaktır. erden timur dursun özbek’in varlığında çok önemli bir isim. mutlaka devam etmeli.
 • 4497
  sadece transfer başarısı/başarısızlığı üzerinden kendisi için bir yorum/çıkarım yapılamayacak kadar çok değerli olan bir "yöneticidir". mevcut türk futbolunun içinde yer alamayacak kadar da idealist ve felsefi derinliğe sahip gözüken, nitelik sahibi bir insandır. kalitesi ise elinde borazanla holiganlık yapan, küfür ve yalan ağzına yuva yapmış olan rakip takım başkanları & personelleri ile kıyaslanamayacak kadar da yüksektir.
  üzülmekle birlikte kararına çok saygı duyuyorum.
 • 4498
  son derece kıymetli bir yöneticimizdir. 2024-25/ sezonu için sadece gerekli yerlere (okan hoca ile oturup karar verip) gerekli ilaveleri yapsa ve mevcut kadroya cok da dokunmasa bu iş tamamdır.
  -sağ bek
  -merkez orta saha. (drfansif ve iki yönlü olabilen. torreira gibi)
  -yedek santrfor (hızlı ve pır pır olanlardan)
  -forvet arkasi, mertens ile dönüşümlü oynayacak bir 10 numero
  yapacagi bu 4 oyuncuyu bir sekilde bulup getirmek. o kadar...
  takım iyice oturdu ve avrupa'da eksiksiz kadroyla iş yapacaktır kesinkes.
 • 4499
  --- alıntı ---
  erden timur kararını değiştirmedi, bırakıyor!

  2’de 2 ve kazanılan şampiyonluk…

  icardi ve okan hocanın ona olan sevgisi…

  bu takıma verdiği emekler…

  galatasaray’a olan tutkusu…

  futbolcular ile güçlü bağları…

  camianın önde gelen isimlerinin presi…

  kararını değiştirir, şampiyonluğun ardından ben de erden timur ‘devam’ diyecek diye umut ediyordum…

  erden timur önümüzdeki sezon ‘yok’
  transferlere karışmayacak!

  --- alıntı ---

  https://x.com/.../1795754576538169648

  naz, trip diyen taraftarın pek görmek istemediği yönetici.
  transferlere elini sürmeden "medya yüzü & içeriyi birleştiren kişi" olarak devam etmesini isterdim. iki senedir başarısız transferleri başarılı transferlerinden daha fazla olduğu bir gerçek olan yöneticimiz. camianın çok istemesine rağmen bırakmasının altında bu gerçeğin ne kadar etkisi var, bilmiyorum.
 • 4503
  kalmasını can-ı gönülden istediğim yöneticimiz.

  fakat kalmazsa neden tarih kendisini affetmesin? ya da galatasaray sana daha ne yapsın şımarık, triplerini anlamıyorum. siz hiç bir camiada 2 yıl üst üste , en dominant haliyle rekorlar kıracak şekilde bir takım yaratıp üstüne taraftardan linç, camianın dinozorlarından burun kıvırma, hor görülme falan yaşadınız mı? bildiğimiz ya da bilmediğimiz aksiyonlarla empati kurabilecek bir hayatınız var mı? şahsen benim yok. şu gün bıraksa, tarih kendisini 2 yıl üst üste rekor üstüne rekor kıran galatasaray futbol takımını yaratan kişi olarak anar.
 • 4504
  kendisi idolüm bunu defalarca söylemişimdir. bir gün istediğim noktaya gelirsem benim de gecem gündüzüm kendisi gibi galatasaray olacak ancak kendisini de anlıyorum çok büyük efor, maddi manevi fedakarlık gerektiren bir pozisyonda görev yaptı iki sene yorulmuş da olabilir saygı duyuyorum. kendisi gibi düşünen binlerce galatasaray aşığı iş adamı var çok daha fazlası da benim gibi hayallerle büyümeye çalışıyor. bundandır ki üzülmeyin kıymetli arkadaşlar, erden bey bu galatasaray aşkıyla uzak duramaz yorulduysa da birileri gelir o boşluğu doldurur. kalsa da ayrılsa da yönetimden, kendisi büyük galatasaraylıdır.

  tekrar edeyim idolümdür.
  yolun açık olsun erden abi.
 • 4505
  profesyonel düşünmüyor oluşu ve gizli ajandası olduğunu düşünmemem sebebiyle çok sevdiğim bir insan erden timur. transfer dönemleri iyi ya da kötü geçirilebilir. fikrimce yöneticilik için önemli olsa da en önemli kıstas kesinlikle değildir. erden timur futbolcu grubuyla arkadaş gibi olan bir yönetici aynı zamanda. entry başında kullandığım "profesyonel düşünmüyor" ibaresinin de temeli bu. bize profesyonel değil gönülden bağlı ama işinde de yetkin insanlar lazım. sevgili erden timur bu kalıba çok iyi uyuyor. yoksa getirirsin bir profesyonel, branco gibi, bütçemiz bu dersin transferleri yapar çekilir kenara. ne içerdeki havaya katkısı olur ne de kulübün haklarına sahip çıkmak gibi bir gayesi.
 • 4507
  kendisi benim gözümde, galatasaray'da görev yapması gereken başkan ve yöneticilere örnektir. artık bu zihniyette insanlarla yola devam etmeliyiz. eski demode kafalardan sıyrılmalıyız. galatasaray'dan öte sporun dışındaki sohbetleri bile hayata dair ilham verici değerdedir benim için.

  ancak kendisine söyleyeceğim bir şey de var; "fazla naz, aşık usandırır".

  birşeyi yapacaksan yaparsın yapmayacaksan bırakır gidersin, hiç kimsenin olayı uzatıp sündürmeye hakkı yok. taraftarından futbolcusuna, başkanından yöneticisine her kutlamada sana sarılıyor, her fırsatta sevgisini gösteriyor, takımın süperstarı bile başkanla birlikte sana sarılıp mesajını açıkça iletiyor ama sen hala camiadaki dinazorlara küsüp "ben gidicem" diyorsan git güzel kardeşim. bugün yanındaki başkana edilmedik hakaret kalmadı, taraftarı hakaret etti, gazetecisi hakir görüp dalga geçti, camiadaki dinazorlar linç etti ama adam küsmedi. geçen sene yine "küstüm gidiyorum" dediğinde yine de seni komuta kademesinde tuttu.

  bu kadar sevgiye rağmen hala pire için yorganı yakacaksan kim ne yapabilir.
 • 4508
  kendisinin tabiriyle camia içerisindeki küçük bir kesim laf ediyor diye bırakıyorsa yazıklar olsun gerçekten. bu küsme işi nedir hala anlayamıyorum. fatih terim’e neler denildi adam galatasaray’a küsülmez dedi yine geldi yine başarılı oldu giderken yine tonla laf edildi. dursun özbek güven oyu için seçime gidip kaybetti, rezil rüsva oldu döndü geldi yine başkan oldu elini taşın altına koyup. camianın, taraftarın, oyuncuların, hocanın erden timur’a sevgisi küçük bir grubun istememesine ağır basamıyorsa yolu açık olsun. konuşulacak başka bir şey yok. emekleri için teşekkürler, sağ olsun.

  https://x.com/...FmEHwBp4GzxLGCoaGHzg
 • 4509
  ayrılması durumunda korkum, 2013-2014 sezonunda ünal aysal-fatih terim krizi sonrası hocanın ayrılması ile baltalanan, dominasyona doğru gidecekken bitirilen o zamanı anımsatıyor. umarım ayrılmaz. ayrılırsa benzer bir senaryodan çok korkuyorum. galatasaray kişilere bağlı değildir, yenileri hep gelir diyenler olacaktır, gelmiyor kardeşim gelmiyor. sonra 13.oluyorsun.
 • 4510
  https://x.com/...qtaeZE5wPDw&s=19

  'önümüzdeki dönem sportif aş. de devam edecek misiniz?'sorusuna
  'burdayız, görevimizin başındayız. amacımız şampiyonluklar'

  diyen birisi nasıl istifa eder aklım almıyor açıkcası. türkçeyi unuttum da söylediğinden farklı bir anlam mı çıkartıyorum? diye kendimden şüphe etmeye başladım. istifa edip şu ali koç'u sevindirirsen 'yazık' derim sadece 'yazık'...
 • 4511
  bir salınması gereken yönetici.

  kendisinin kalması için herkes elinden geleni fazlasıyla yaptı, belki özel bir durumu var adam kamuoyuna bunu açıklayamıyor alenen. bu artık saygısızca bir ısrara giriyor, kendisi bile söyledi ben kimim ki, galatasaray benden önce de şampiyon oluyordu benden sonra da şampiyon olmaya devam edecek diye. daha bu neyin ısrarı anlamakta güçlük çekiyorum. gönülsüz bir şekilde, zorla, binbir rica göreve devam eden adam, kendi mutlu olamadığı gibi, içinde bulunduğu yapıyı da mutlu edemez. defalarca görülen bir örnek bu. okan hoca ve oyuncular aynen duruyor orada, bir şeyin değişeceği de yok o konuda. burada abdurrahim albayrak eleştirileri yapanlara karşı cevap verirken "o mu şampiyon yaptı takımı, şovmen, o mu sahada çıkıp top oynuyor abartıyorsunuz." diyenler, şimdi erden timur giderse öldük bittik moduna girmiş. katkılarını hiçbir şekilde tartışmıyorum ama, iki yöneticiye alınan bu tutum baştan aşağı çelişkili bir hal almaya başladı git gide.

  velhasıl, bir rahat bırakalım da herkes planlamasını yapıp kendi kararını kendi versin.
 • 4512
  daha önce de söyledim; kendisinin olmadığı bir senaryoda dursun özbek yönetiminin görev süresini tamamlaması mümkün değil.

  erden timur; yönetim-futbolcu-taraftar üçgeninde değil köprü, uzay üssü görevi görüyordu.
  üstüne bir de transfer işlerine bakıyordu. kendisinin döneminde ilk defa satış yapmayı öğrendik. başka birilerinin 15'e sırtında taşıyarak götüreceği boey'i, 30+ bonuslara sattı.

  gidişi ailevi sebeplerden ötürüyse saygım sonsuz olur ama liseli dinozor tayfanın tepkileri/kendisini istememesi ve bu bağlamda başkana baskı yapması yüzündense çok yazık ederiz temelini attığımız birçok şeye.

  bu işin sonunun yine orta sıralara oynayan, 30 yaş üstü içi geçmiş yıldızlara 10 milyon bonservis, 8 milyon maaş veren bir galatasaray olmasını istemiyorum.
 • 4514
  "galatasaray'ın iç siyaseti beni çok yıprattı" şeklinde kullandığı cümlede bahsettiği adamlar, aylık divan kurullarında sadece televizyona çıkmak için boş boş konuşan taner aşkın ve hayri kozak. ağzından çıkanı kulağı duymayan, "herbokolog" diye tabir edebileceğimiz dinozorlar. bir de mali genel kurullarda her sene çıkıp, marjinal olmak, farklı olmak adına erden bey hakkında atıp tutan adını soyadını bile bilmediğim birkaç kişi var. taner, hayri ve diğerleri yani kadro. toplasan 5'i zor geçer, 10'u bulamaz. bu 10 sayısından misli ile fazla erden timur destekçisi kongre üyesi, yönetim kurul üyesi, başkan ve taraftar var. bütünüyle bir takım ve teknik heyet var.

  ben ne istediğini anlamadım erden bey'in geldiğimiz noktada. taraftar eleştirebilir. taraftar doğrular çerçevesinde herkesi eleştirebilir. sosyal medyada ajandası farklı, galatasaraylı olduğundan bile emin olmadığımız üç-beş aklı evvelin yazdıklarını buraya getirip, taraftarın mantık çerçevesinde eleştirme ve tenkit etme hakkını kimse elinden alamaz. "bakın gördünüz mü, ne oldu?" diyemez. buradaki hiçbir üye buna inanacak kadar zekadan yoksun da olmamalı. bu kadar düz ve sığ bakmamalı konuya. galatasaray'ı gerçekten seven insanlar, hadlerini hudutlarını bilecek şekilde, transfer politikası çerçevesinde erden timur'u eleştirmiştir ki buradaki eleştiri transfer edilen futbolcuların saha içi performanslarıdır. kendimizi de kandırmayalım bu noktada. 2022-2023 sezonundaki iskelet, 2023 sezonundaki omurga galatasaray'ı bu sezon şampiyon yapmıştır. zaha'lar, tete'ler, ndombele'ler, ziyech'ler, aurier'ler yapmamıştır. kaldı ki erden timur da muhtemelen gerekli özeleştiriyi bünyesinde yapmıştır. rashica'nın, belirli bir noktadan sonra sacha boey'in olmadığı bir 2022-2023 sezonu iskeleti bile galatasaray'ı şampiyon yapmaya yetmiştir. bu da 2023 yazında ve 2024 ara transfer döneminde yapılan yanlışın ne kadar büyük olduğunun göstergesidir. erden bey "galatasaray'ın iç siyaseti" derken taraftarın eleştirisini işin içerisine katmıyordur, zannetmiyorum, ama katıyor ise yanlış yapıyor demektir. erden timur'a kimse "senin saçın niye bu renk?" diye eleştiri getirmedi. erden timur'a kimse "sen kötü niyetlisin" de demedi. "sen galatasaraylı değilsin" diyen de olmadı. şahsi hiçbir tenkit yapılmadı. erden beyin yaptığı transferlerin maliyetlerine bakıldı, saha içi performanslarına bakıldı ve bu doğrultuda bir sitem, bir eleştiri ortaya kondu. bu kadar. abartılacak, üzülecek, kırılacak hiçbir şey yok çünkü on tane eleştiri var ise, neredeyse bin tane de övgü var kendisine yönelik. takdir var, destek var, tezahürat var. ne istiyor, nasıl bir galatasaray'ı yönetmek istiyor kendisi ben anlayamıyorum.

  sacha boey'in satışında galatasaray'ın menfaatine olacak şekilde kılı kırk yarayan şekilde pazarlık yapmıştı erden timur. karşı tarafı canından bezdirmişti bu politika ile. bu stratejiyi sevmiş olacak ki, sportif a.ş.'nin sacha boey'ini kendisi olarak görüp, aynı pazarlık politikasını bu sefer kendisi için yürütüyor. bu kez başkana karşı, yönetim kuruluna karşı, hatta camianın tamamına karşı. dursun özbek "kal" diyor, okan buruk "kal" diyor, icardi "kal" diyor, taraftar "kal" diyor. ne yapılsın daha? veya biz ne yapalım? "ne olur kal erden timur" diye kapısına gidip yalvaralım mı veya kalması için ölüm orucuna mı başlayalım? kendisinin göreve devam etmesi için galatasaray yönetimi, galatasaray takımı veya galatasaray taraftarı daha ne yapabilir? veya ne yapmalıdır? bilen varsa söylesin lütfen. benim aklıma gelen bir şey yok. "keyfi bilir" noktasındayım ben uzun bir süredir, verilen tavizleri de bir süredir son derece gereksiz bulmaktayım. erden beyin kendi kararı neticede. devam ederse iyi olur ama devam etmez ise sövüp sayılacak ne bir başkan ne bir yönetim kurulu ne bir taraftar var ortada. o kadar da değil artık. erden timur o kadar da büyük değil. kimse o kadar büyük değil galatasaray'da.
 • 4515
  2000'den sonra ligde üst üste 3 şampiyonluk alan takım olmadı, hiç kimse dominasyon kuramadı, hiç kimse sürekli başarı yakalayamadı, 4 yıllık boşluklarımız oldu.

  bu kez seri yapma, dominasyon kurma şansı çıktı ortaya.

  omurgası sağlam bir takım, iyi bir hocamız var. iş bilen yöneticilerle üst üste şampiyonluklar hayal değil.

  erden timur o isim işte.

  lütfen görevinin başında kal başkan.
 • 4516
  şampiyonluk kazandıktan sonra fenerbahçe maçı için "futbol kibri affetmiyor. yönetim, takım, taraftar olarak çok kibirlenmiştik ve allah'ın tokadını erken yedik" minvalinde bir açıklaması olmuştu. bırakıın transfer vs işlerini sırf şu öz eleştiriyi yapabilecek bir karakterin futboldan sorumlu olması çok önemli bir durum. umarım bir şekilde devam etmeye ikna edilebilir. yoksa çok büyük bir eksiklik yaşayacağız o belli.
 • 4517
  ali naci küçük'ün haberi doğruysa bile yine de kendisinin net açıklamasını beklemek lazım. çok eleştirdim kendisini ama bundan daha fazla teşekkür ettim. sadece icardi transferi bile bütün yanlışlarını götürür, öyle işler yaptı burada. taraftarı futbolcusu kendisine tapıyor. lütfen bunları görmezden gelme sayın başkan. küstüm oynamıyorumu kabul etmiyorum. ailem istemiyor, sağlığım bozuluyora bir şey diyemem.

  bırakırsa eksi yazar, yönetim futbolcu taraftar arasında kopuş başlar, bu çok net.
App Store'dan indirin Google Play'den alın