• 1840
    "kulüpler birliği'nin bildirisini yayınladılar", "hükümete karşı direnmediler, tevfik fikret'in kemiklerini sızlattılar", "lale orta'yı istifa ettirtemediler" vb. eleştirilerin hiçbirine katılmadım. anlamlı bulmadım. ama benim nazarımda 9 aylık yönetim süreçlerinin en önemli sınavını bugün kulüpler birliği toplantısında verecekler.

    bugün saat 14:00'da maslak'ta kulüpler birliği toplanacak. toplantının gündem maddeleri hatay ve antep takımlarının ligden çekilmeleri kaynaklı oluşan puan durumu ve ligden çekilen takımlardan yapılan yabancı futbolcuların transferi özelinde uygulanan 9+2 kuralı. ikinci gündem maddesi çok bir anlam ifade etmiyor. birkaç anadolu kulübünün bu duruma itirazı var sadece. toplantının ana gündem maddesinin ne olduğu ve kimin isteği ile toplanıldığı aşikar. beşiktaş bu sezon hatay'ın ve antep'in süper lig'de hiç olmamış gibi değerlendirilmesini ve bu takımlarından alınan bütün puanların silinmesini istiyor. bu durumda bizim sezonun ilk yarısında sahada 2-1 ve 4-0 kazandığımız iki maç istatistiklerden silinecek. sezonun ikinci yarısında 3-0 hükmen galip ilan edildiğimiz antep maçı da silinecek. 6'sı sahada kazanılmış olmak üzere 9 puanımız silinecek kısaca. fenerbahçe'nin de 4-3 ve 2-1 kazandığı maçlardan doğan 6 puanı silenecek. beşiktaş'ın ise sadece 1 puanı silinecek. yepyeni, bambaşka; galatasaray, fenebahçe ve beşiktaş takımlarının kafa kafaya geldiği bir puan tablosu ortaya çıkacak bu senaryoda.

    beşiktaş twitter'da haftalardır paylaştığı, bugün de tekrar hatırlattığı hayali puan durumunu uygulamaya koymak yolunda en büyük adımı atmış oldu. bu taslak puan durumunu resmileştirmek için ellerinden geleni yaptılar ve sonunda bugün konuyu kulüpler birliği'nde oylama yaptıracak kadar güçlü hale getirdiler. müspet bir karar çıkaratabilirlerse, kulüpler birliği'nin kararını federasyon'a götürecekler. sezonun ilk yarısında oynanmış; galatasaray ve fenerbahçe'nin 6, beşiktaş'ın ise 1 puan aldığı maçları istatistiklerinden sildirmek son yıllarda başımıza gelen en kötü şeylerden biri olur. fenerbahçe'ye de, bize de çok büyük bir haksızlık yapılmış olur. fenerbahçe boyutu beni zerre ilgilendirmiyor ama bir galatasaraylı olarak galatasaray yönetiminin beşiktaş'ın bu masa başında şampiyonluk yarışısını yeniden dizayn etme çabasına sonuna kadar karşı çıkması gerektiğini düşünüyorum. beşiktaş istediğini alırsa, dursun aydın özbek yönetiminin hanesine ilk ve büyük bir eksi not vereceğim. çünkü beşiktaş'ın istediğinin hakla, hukukla, adaletle açıklanacak bir tarafı yok. federasyon'un açıkladığı kararla devam edilmeli bence. bu olmuyorsa, daha adil ve daha farklı bir yöntemin üzerinde durulmalı. ama sadece ve sadece beşiktaş'ın işine gelen ve onları sahada dahil olamadıkları yarışa masada sokmaya yarayacak olası bir karar, muhakkak engellenmeli. yönetim eğer bunu başarabilirse kendilerini yürekten alkışlarım. bunu başaramazlar ise, galatasaray için playoff'tan bile daha ağır sonuçlar doğurma potansiyeli olan bir karar karşısında yutkunan bir yönetime karşı bakış açım değişmeye başlar. çok daha eleştirel olurum.
App Store'dan indirin Google Play'den alın