• 174
  süper lige ilk çıktığı maçlarda çok cesur kararları ve düdükleri ile takdirimizi kazanmış bir isimdi erkan özdamar.

  korkmadan işini düzgün yapmaya çalışıyordu.

  yalnız servet yardımcı ve mhk'leri, ali palabıyık, abdulkadir bitigen gibi isimlere galatasaray maçında gri pozisyonda verdikleri kararlar nedeniyle uzun süreli cezalar verince, tam tersi galataaray aleyhine hata yapsan da sonraki maçta yine görev alacağını gören hakemler bizim maçlarımızda artık lehimize karar vermeye korkar oldu.

  bakın yıllık geliri 600-700 bin tl olan bir iş yapıyorlar. ortada çok büyük bir para var. bunu riske atamazlar, bu sebeple de türkiye'de tff ve servet yardımcı, kurulları, adamları gitmedikçe hiçbir şey değişmez.

  16 ocak 2022 hatayspor galatasaray maçında tek bir pozisyon kendisinin rahat olmadığını ve üzülerek söylüyorum ki üstte bahsettiğim şey sebebiyle işine saygısının olmadığının net örneğidir.

  kamara'nın boey'i çektiği pozisyonda çok net şekilde sarı kart vermek için gelirken(hakem refleksi) yolda aklına kamara'nın sarı kartı olduğu geldi ve maçın 2. yarısında, sarı kartı olan, maç içinde defalarca uyarılarına kulak asmayan adamı tekrar uyardı.

  o anki vücut dili, o anki yüz hali o kadar net şekilde huzursuzluğunu, mahcubiyetini hissettiriyordu ki, bazılarınız onu hissetmiştir eminim.

  maçtan sonra, gece uyumadan önce ve birkaç gün bu hissi yaşayacak...

  ta ki abileri cüneyt çakır, fırat aydınus gibi vicdanını kenara bırakıp, kaşar olana dek...