resim
Christian Luyindama Nekadio
Takım:Galatasaray Rez
Mevki:Stoper
Yaş:29
Boy:1.91
Uyruk:Kongo DC
  • 3202
    endüstriyel futbolun getirisi olan "taktikte fanteziye kaçma" olayına fazla kapıldığımızdan; defansımız da orta saha gibi teknik olsun, forvetimiz oyun kurulumuna dahil olsun vb. isteklerimiz çoğaldı. biraz unuttuk sadece işini yapan topçuları.

    luyindama da kendi işini gayet iyi yapangillerden. adam savunma kısmında son yılların en iyi stoperlerinden. havadan, yerden her türlü yıldırıcı. 17 ocak 2021 beşiktaş galatasaray maçında koca sezon savunmacılarla taştaş geçen aboubakar'ı kucağında gezdirdi. o gün yapmış olduğu hatalara rağmen, eksik kalan takımının ayakta kalan birkaç kişisinden biriydi. elbette fazladan ne koyarsa kendisine kârdır. iyi pas yapsın, gitsin her maç duran topta gol atsın amenna... ama adam işini yapıyor kardeşim. bugün süper ligde sağlıklı bir luyindama karşısında rahat top oynayacak bir tane forvet yok.

    bugün* rakibin savunma rotasyonunu necip uysal ile welinton oluşturup sezonun* ilk 4 haftasını gol yemeden geçiriyorsa, biz bi zahmet sorunu luyindama'da aramayalım.
App Store'dan indirin Google Play'den alın