• 13168
    maalesef 5 ekim 2019 gençlerbirliği galatasaray maçı ile birlikte yazarlarının sesini kesmeye çalışan güzide sözlüğümüz. nasıl ki "fatih hoca'yı babam gibi seviyorum" diyen galatasaray sevgisinden dolayı bunu söylüyorsa "fatih hoca istifa etmelidir" diyen de aynı sebepten söylüyor. ama burada istifa isteyenlere sansür uygulanıyorsa ve bu iş pilot olmaya kadar gidiyorsa ortada apaçık bir yanlış var ve bu yanlış moderasyona ait.

    bizler "fikri hür vicdanı hür" galatasaray taraftarıyız ve bu her görüşe saygı göstermeyi gerektirir. eğer moderasyon troll ile gerçek taraftarı ayırt edemiyorsa suç kendisinindir. galatasaray çok sevdiğim fatih hoca'ya bağımlı değildir, galatasaray kimseye bağımlı değildir. hocanın istifası şu aşamada bana göre yersizdir lakin bunu isteyip dile getiren yazarlara da saygım var. şayet istifa başlığına yazılanlar silinerek sansür uygulanmaya çalışılıyorsa bu yanlışın derhal sonlandırılması gerekir.

    sözlük hayatımın bir parçası oldu desem yalan söylemiş olmam, belki çok yazıp çizmiyorum ama sürekli okuyorum, takımımı sadece buradan takip ediyorum ve öyle kalsın istiyorum. eğer her şeyi güllük gülistanlık göstereceksek her karşı sesi bastıracaksak bu iş olmaz, kendimizi kandırırız.

    ülke olarak zaten her yerde sansüre maruz kalıyoruz, futbol da doğal olarak bizim için bir kaçış noktası oluyor lütfen bari burada birbirimize tahammülümüz olsun.
App Store'dan indirin Google Play'den alın