• 10083
  pmlerde riekerink'in yetersiz olduğunu belirten adamlar sırf diğer yazarlara laf sokmak için riekerink'i ölümüne savunuyor. çünkü riekerink batı, terim doğu. riekerink sol, terim sağ onların gözünde. bu yüzden hiç tanımadıkları yazarları bile sırf terimci diye sağcı, ak partili olarak yaftalayabiliyorlar. ve sırf onlara laf sokmak için hiç inanmadıkları, güvenmedikleri bir hocayı savunuyor gibi yaparak kışkırtıcı entryler girebiliyorlar. peki moderasyon ne yapıyor? bi taraf yazarsa siliyor diğer taraf yazarsa silmiyor. hatta diğer yazarlara hakarette bulunsa, direkt onları kışkırtsa bile silmiyor. eee buda diğer entrylere cevap niteliğinde değil mi ama dediğinde bu seferispiyonlama muhabbeti yapıyor. madem öyle ihbar et butonu da ispiyonla butonu olarak değişsin. bu da moderasyona önerimdir.

  şurda şahsi olarak 1 tane bile yazarı tanımamam etmem. yerli sevici olarak adledilen yazarların çoğuyla da muhabbetim çok daha azdır. ama sırf bu adamları kızdırmak, kışkırtmak için tamamen siyasi hırslarla yazdığınız bu entryler artık benim midemi bulandırıyor.

  bu nasıl bir nefret ortamı? ortak paydası galatasaray olan adamlar sözlüğü ekşi sözlük yapma olunda emin adımlarla ilerliyorlar. riekerink sadece bir bahane. kendisini savunanların bazıları kendisine hiç ama hiç inanmıyor ve onun üzerinden sağcı olduğunu düşündükleri bazı yazarlarla bir siyasi savaş veriyorlar. çünkü onlara göre riekerink'i beğenmeyen bir adam akplidir. terim aşığıdır. işte böyle bir ortam galatasaray sözlük.

  bir de her yazılanı kasti olarak çarpıtan, yazılmayan şeyleri yazılmış gibi gösteren sonra tersleyince bu nasıl bir üslup diyen, ama ben çarpıtmaktan zevk alıyorum, eğleniyorum diyen, her boka nick altına damlayıp cevap hakkı doğuracak şeyler yazan cevap hakkı kullanılınca bunu da eleştiren bir tayfa var.

  ben buraya galatasaray'lı olduğum için girdim. burda ise galatasaray'ın bahane edildiği siyasi bir savaş var. nefret ortamı var. amacım birileriyle nefret savaşı vermek olsa ekşide yazardım. yok ben terim'i 1 milyar tl'ye dayanan borcun hoca bazında en büyük sorumlusu olarak gören, kendisinin bay kibir olarak tanımlayıp kişiliğini hiç sevmeyen biriyim. sözlükteki bu saçma tutum yüzünden terim'e ısınmaya, riekerink gibi dünya beyefendisi bir adama ise uyuz olmaya başladım. bunun fazlasına da lüzum yok bence. bu sebeple artık bu sözlükte daha fazla yazmamaya karar verdim. benden buraya kadar. 1-2 saate kalmaz kendi kendime pilot olacağım.

  iyi dileklerde bulunmak istiyorum ama bana bir taraf diğer tarafı yok edene kadar birbirinizi yersiniz gibi geliyor.
App Store'dan indirin Google Play'den alın