• 20
    reklam alamama, gerekli yatırımların yapılamama, doğan grubu esaretinde olma vs vs vs sebeplerden ötürü son derece gereksiz, zevksiz ve amaçsız yayınlara imza atan, galatasaray ismini kullanmaması önemle arzu edilen tv kanalı.
    yukarıda sayılan nedenler galatasaraylıları kesinlikle bağlamamaktadır, gerekli altyapı oluşturulmadan açılmasaydı. bir ara geyik muhabbeti konusu olmamış mıydı fb tv yayın akışı (hani şu meşhur; 09:00- avrupa başarıları 09:01 reklamlar... gibi). mazide bazılarının hayallerinde olan koskoca bir tarih varken ekrana bakıyorsunuz saçma sapan program adı altında "şeyler". mesleki olarak benzer bir sektörde çalıştığım için hak vermeye çalışıyorum, bütçeden dolayı "ucuz işçilik" "yetersiz elemanlar" diye ama varolan kişilerin zerre çaba göstermediğini görünce hak vermekten vazgeçiyorum. izlediğim ve dehşete düştüğüm bir örnek; kaleydoskop adlı programda sarışın bayan (adını bilmiyorum, isimler önemli de değil zaten, olaylar değil olgular önemli) ferhan şensoy ile röportaja gitmiş birtakım sorular soruyor, sporla ilgili, ailesiyle ilgili vs, sözü ferhan şensoy'un sanat hayatına getiriyor ve "pardon" filmi projesine nasıl dahil olduğu sorusunu soruyor! * film olarak çekilen "pardon" ferhan şensoy'un yıllardır tiyatro olarak sergilediği bir oyunun uyarlamasıdır, adam bu projenin babasıdır zaten, sen ben bunu bilmek zorunda değiliz ama sözkonusu sarışın bayan, ferhan şensoy gibi dev bir çınarın yanına röportaja gidiyorsa zehir gibi dersine çalışması lazım, bu sene takımı nasıl buluyosunuz, en sevdiğiniz futbolcu kim sorularıyla televizyonculuk, röportaj olmaz. bu, ne konuk kişiye, ne izleyen milyonlarca taraftara, ne de bir kulüpten öteolan galatasaraylılığa yakışmaz. galatasaraylılık bir kültürdür, yaşamdır, felsefedir. "türk olmayan takımları yenmek" mottosu bir felsefeye sahip olunduğu için söylenmiştir.
    vesselam çok nadir olarak adam gibi programlar yer alsa da genel itibarıyla galatasaray ismine maalesef hiç ama hiç yakışmayan bir kanal görünümünde, üzüntüyle kabul ediyorum kendi adıma...
App Store'dan indirin Google Play'den alın