• 326
  --- alıntı ---

  başkan aziz yıldırım'ın, galatasaray taraftarı olan ve fenerbahçe hakkındaki sert yorumları dikkati çeken rasim ozan kütahyalı'ya açtığı iftira ve hakaret davasında karar açıklandı. kütahyalı'nın 18 eylül 2013 tarihinde yayınlanan "galatasaray, ünal aysal, fatih terim..." başlıklı yazısında, yıldırım ile ilgili şu ifadeler yer almıştı:

  "...o zaman aziz yıldırım zihniyetine karşı çıkmamızın ne anlamı vardı? yıldırım her zaman işlerini böyle gördü. fenerbahçe başkanlık forsunu arkasına alıp tehdit, baskı, şantaj, tedhiş yöntemleri kullandı. kaleci rüştü’yü göstere göstere dövdürdü. digiturk’teki yorumları beğenmediği için kadıköy’de tv kablolarını kestirdi. hâlâ herkesin anasına avradına küfreden paramiliter internet ağlarını parayla destekliyor aziz yıldırım. fatih hoca elbette bu seviyede bir adam değil ama geçen seneden beri eski türkiye tarzı hareketleri artırdığı kesindir. inan kıraç konusuna da sonra geleceğiz."

  bu yazı üzerine sabah gazetesi yazarı hakkında kendisine hakaret edildiği gerekçesiyle dava açan sarı-lacivertli kulübün 1 numarası, mahkemenin kararıyla sarsıldı. zira mahkeme, aldığı karar ile kütahyalı’nın iftirada bulunduğu iddia edilen olayların vuku bulduğu kanaatine vardı.

  --- alıntı ---

  aziz yıldırım'ın kendisi hakkında açtığı 'iftira ve hakaret' davasını kazanmış, söylediği şeylerin iftira olmadığını mahkeme tescil etmiş oldu.
App Store'dan indirin Google Play'den alın