• 3
  ön edit: kendi başlığıma yazmıştım. ama önceki entrylere cevap niteliğinde olduğu için silindi. moderatörden de bu başlığa yazmam önerildi. yani nickaltımda yazılmış spesifik bir eleştiri varken, kendi nickaltlarındaki eleştirilere cevap verdiği sayfalarca entry olan yazarlar mevcutken bu tutumu gram anlayamadım ama mecbur buraya taşımak zorunda kaldım.

  (bkz: #2955206)

  hakkımda bu şekil bir entry girmiş sevgili yazar.

  özeleştiri vermekten gocunmam. belhanda savunuculuğum karikatürleşmiş olabilir. arada arkadaşlarımla da bunun geyiğini yapıyoruz. ama gidip belhanda başlığına günün ilk entrysini yazmam fakat artık bir gelenek haline gelmiş ve laçkalaşmış aynı komik ithamları görünce kendimi tutamıyorum malesef.

  o kadar büyük bir güruh için tüm problem belhanda'da ki. sözlükte aşırı sık bir şekilde terimci diye itham edilen biri olarak söylüyorum ; son başarısız olduğumuz sezonda hocanın dahil hatası kendisinden fazladır. ama bizde iyi günde de kötü günde de sabaha 'allah belanı versin belhanda' diye başlanıyor.

  madem nickaltıma bu konuda entry girilmiş. düşündüklerimi bir kerede toplayayım. gözü nefretten kör olmamış insanlar yanlış düşündüğüm bir yer varsa iletebilirler.

  öncelikle şunu belirteyim. daha önce de birkaç kez yazdım. ben de bu transfer dönemi gitmesini istiyorum. hem cüzi de olsa bonservis kazanabileceğimiz yegane oyuncu hem de artık aşı tutmuyor. sosyal medya hesaplarını bu adam da takip ediyor. sürekli küfür yediğin bir yere aidiyetin elbet azalır. yani saha içinde aşırı katkı vermeyeceğini de kabul ediyorum. gelelim eleştirilen kısımlarına:

  gamsız olması. bence bu külliyen yalan. ama bir yalanı ne kadar tekrar edersen o kadar gerçek oluyor. gamsız olan insan, her sene tatilden en erken dönmez, her sezon en çok maça çıkanlardan biri olmaz, çenesi kırık sahaya çıkmaz. böyle olduğunu iddia edenlerin donesi yenildiğimiz porto maçından sonra rakip takım forması giymiş halde arkadaşı ile gülerek konuşması. bu görüntü gamsız yapmaya yeter mi, sizin takdiriniz.

  giydiği forma numarası: bir 10 numaraya göre bu kadar az mı skora katkı verilir eleştirisi. yani futbolla biraz ilgili bir insan böylesine saçma bir şeye nasık takılır, aklım almıyor. eğer galatasarayın üç yıldır maçlarını izliyorsanız bu adamın '10 numara mevkisinde' oynamadığını bilmeniz gerekiyor. 4-1-4-1'de iç oyuncusu olarak oynuyor belhanda. bizde bu mevkide oynarken ndiaye ne kadar skora katkı yapmış allah aşkına? yani gyan asamoah yıllardır 3 numara giyer. arkasında 3 yazdığı için bu adamdan bekten bindirme yapmasını, arkaya kanat oyuncusunu kaçırmamasını falan mı bekliyorsunuz aga siz? ya hadi bunu da geçtim. belhanda 2017'de gelirken 10 numara giyicem şartı koştu falan mı sanıyorsunuz? sneijder'e mobbing için dursun özbek yaptı işte bu olayı.

  küfür olayı: o an stadta olan ve küfür etmeyen biri olarak asla üzerime alınmadım. doğru bir hareket değil küfür etmesi ama bir yazar arkadaşımız başlığına çok güzel bir entry yazıp video atmıştı şimdi bulamadım. yedek kulübesinin arkasındaki tribünün görüntüleri. adama el kol hareketleri ile ana avrat giriyorlar topluca. üstüne iyi oynadığın maç sonrasında. o nabız ile bu durumun üstüne o reaksiyon kabul edilebilir bence.

  maaşı/oynadığı oyun: bence bu orandan dolayı gitmeli. çünkü maddi durumumuz artık bunu kaldırmaz. o maaşı hak eden bir oyun asla oynamıyor. ben bunu kabul edebiliyorum. ama falcao da oynamıyor feghouli de oynamıyor. fakat sürekli küfürü bu arkadaş yiyor. sanki maaşı kendisine o verdi de falcao ile sözleşmeyi yönetim yapıyor. ama şu kısımı da atlayamıyacağım. kendisinin ortalama oyuncu olduğunu iddia eden bile linç yemekte. büyük çoğunluğa göre kötü bir oyuncu. peki whoscored ve fatih terim'den daha çok bu işi anladığınızı size düşündürten ne?

  ve üstteki entrydeki müslüman atfı: hiçbir zaman müslüman oyuncu olduğu için eleştiriliyor demedim. faslı olduğu için dedim. destekçi toplamak için kavramları kafamıza göre değiştirmeyelim. ve evet ırkı için bu adama babalarrrrrrrr gibi ayıp edildi. hiç birbirimizi kandırmayalım hepiniz ordaydınız. moderasyon istatistik tutuyorsa ihbarla silinen entry için çağrımdır açıklasın. sadece 15 entry ben ihbar ettim. çöl bedevisi, pis arap, cart curt neler okudum ben. sizin yapmamış olmanız kimsenin yapmadığı anlamına gelmiyor maalesef.

  kendimi çok tartışılan başlıklar üstünde yeterince açıkladığımı düşünüyorum. dediğim gibi gerçekten argümanla tartışacak ve farklı düşünen kardeşlerimin görüşlerini dinlemek isterim. ama hayatınızda doğrudan yer kaplamayan hiç tanımadığınız bir insana böylesine nefret duyan kişilerle ortak bir muhabbetim olamıyor. ben lince katlanamıyorum. belhanda'nın galatasaray futbol takımının en kötü oyuncusu olduğunu iddia edebilecek var mı? ama en çok yerilen oyuncusu.

  belhandacılar ve anti-belhandacılar 3 yıldır birbirini negatif besledi. radikalleşmeye itti. kimsenin de bu saatten sonra görüşünün değişeceğini sanmıyorum. ama kendi açımdan samimiyetle şunu söyleyebilirim: ben reaksiyon olarak belhandacı oldum. bizden önceyken oyununa bile çok hasta değildim. ne zamanki sneijder yerine geldi diye adamın sosyal medyasını kapattırdı taraftar; o zaman yönümü belirledim.

  bu kadar negatif, yıkıcı olmanın insanın kendisine de zararı var. bu altüstü bir oyun. internetin ve isimsiz toplulukların gücünü insanları yıkmaya değil kaldırmaya yönelik kullanılması bence doğru olan. ben nolursa olsun lincin karşısında olacağım. çünkü bu adam yapsa yapsa en büyük kötülük; berbat futbol oynama, kırmızı kart görme olur. bunlar için hayatıma bunca kötü dilek sıkıştıramam. tamamen oynadığı oyundan dolayı istememek en doğal hak, şuan ben de gitse üzülmem. ama bırakın herkes de lince katılmasın, galatasaray oyuncusunu savunmak; nickaltı girilecek kadar şaşırtıcı bir olay olmasın.

  umarım iyi ifade edebilmişimdir, saygılarımla.
App Store'dan indirin Google Play'den alın