• 1826
  mikrofon karşısında aslan kesilip arka planda kuzu olmaktansa, gerektiğinde reaksiyon verip, içerden iş bitirmesini, gereğini yapmasını tercih ettiğim yönetim.

  dolayısıyla benim için kameralar önünde esip, gürlemesi veya susması çok fazla bir şey değiştirmiyor.

  (bkz: 9 aralık 2017 galatasaray akhisar belediyespor maçı) gomis kırmızı görmüş 2 maç ceza almış, sonra tahkim'e itirazla 1 maç ceza çekmişti. bu örnek gibi, o dönem en iyi futbolcularımızdan birisi 1 maç sonra sahada. içerden iş bitirmekten kastım bu. dursun özbek yönetimi de son 4-5 başkanlar arasında en güvendiğim isim bu konularda.
 • 1827
  birinci dursun özbek, mustafa cengiz ve burak elmas yönetimleri zamanında verilmeyen tepkiler yüzünden her geçen gün daha da arsızlaşmış, kudurmuş, haksızlıkları kendine hak olarak gören, yüzsüz, utanmaz ve tescilli şikeci bir güruh ile mücadele etmek zorunda olan yönetimdir.

  umarım eski dönemlerinden ders çıkarıp malum arsız camiaya hak ettikleri şekilde tepki göstererek bu rezillerin dizginlerini biraz kontrol edebilirler. gidilen yol yol değil çünkü, türk futbolunu kendi çıkarları için dağ başına çeviren bu rezil ve utanmaz camiaya kimse sessiz kalmamalı.

  bu kulüp türk futbolunun güvenlik sorunudur. tıpkı malum parti gibi bunlar da insanların aklıyla dalga geçerek, insanlara normal olmayanı normal olarak kabul ettirmeye çalışan, yanlış diyene baskı yaparak susturan, susmayanları işinden ettirecek kadar ileri gitmiş bir camiadır.
 • 1828
  riva, florya, kemerburgaz, leo residences projelerinin; dubois, torreira, oliveira, mertens, zaniolo, icardi vs. gibi transferlerin anlam kazanması için ortalığı kuşa köpeğe bırakmaması gereken yönetim. bu seneyi şampiyon tamamladığımız taktirde, projelerden gelecek para ile ekonomik bağımsızlığımızı büyük oranda kazanacağız. zaten (inşallah) 2 ay sonra artık bu projeler için siyasilerle iyi geçinmek adına bazen susmamıza da gerek kalmayacak. tek yapmaları gereken şey lig bitine kadar sahada, masada, kasada camianın hakkını tek yürek savunmaları.
 • 1829
  artık galatasaray’ın haklarını savunması gereken yönetim. önceki dönemde yaptıkları yüzünden asla ve asla dursun özbek’i affetmeyecem. kendisini zerre de sevmem aynı zamanda. ama işte galatasaray başkanlık makamına olan saygımdan bu konuyu uzatmayacam.

  gelelim işin yönetim ayağına. o kadar proje o kadar transfer o kadar umut boşa gitmesin ey yönetim! stadın kapasitesinin artırılmasının konuşulduğu, herhangi bir kupa maçına bile bilet bulmanın çok zor olduğu, taraftarın uzun bir süre sonra takıma bu kadar aidiyet gösterdiği şu zamanda lütfen galatasaray’ın haklarını savunun. 7-0 bile galip gelsek en ufak haksızlığa lütfen tepki gösterin. unutmayın ki tapelerle, delillerle, itiraflarla kanıtlanan şikeye rağmen hiçbir kulübün ceza almadığı bir ülke burası. o sebeple görevli kurullar ve kurumlar gerekeni yapacaktır diye beklemeyin çünkü yapmayacaklar. hakkımızı yedirmeyin kimseye.
 • 1831
  21 mart 2023 tarihli basın toplantısında sert tondan akılda kalıcı bir açıklama yapmalıdır. erden timur rakiplerin nedense hassas noktası. bu açıklamayı ona yaptırmak gerekir. gerekirse bir ajansla çalışılacak ve "her zerredeyiz", "bu ligi bitirtmeyiz" gibi slogan bir cümle bulunacak. iş psikolojik savaşa döndü ve rakip bile diyemeyeceğim aşağılık kompleksine sahip bu grubun sinir uçlarına oynamamız lazım. winner karakterimizi sahada zaten gösteririz de masabaşında da artık bizimle uğraşanın başına neler geleceğini abartarak hissettirmek lazım.

  yönetimimiz bu işlere bulaşmak istemiyorsa çağırsın basın toplantısına fatih terim'i sözcü olarak konuştursun. hoca zaten aklını alır bunların, 10 sene konuşurlar kendilerine gelemezler.
 • 1833
  21 mart 2023 galatasaray spor kulübü basın toplantısı ile ne yazık ki dağın fare doğurduğu açıklamalar yapıyorlar. yani bu kadar durağan, heyecansız ve tatsız açıklamalar ile ne elde etmeyi düşünüyorlar. 29 aralık 2022 sivasspor galatasaray maçında ofsayt olan pozisyonun söyledi ama nelsson'a penaltı yapıldığını nasıl söylenemez.

  ya olan bitenin farkında değiller ya da çok can sıkıcı...
 • 1835
  maalesef ve maalesef yine başarı gelirken birileri tarafından paylaşılamamıştır. başlayacağım derin galatasaray'a ya. resmen erden timur ön plana çıktı diye adamı alaşağı etmeye çalışıyorlar. galatasaray taraftarı zaten erden timur'un nasıl akıllı biri olduğunu biliyordu da, deprem sırasında tüm türkiye öğrendi. televizyona fatih altaylı'ya çıkması birilerinin canını sıktı belli ki. popüleritesi arttıkça hak ettiği değeri görecek ve başarılar ona atfedilecek diye birileri tutuştu. 21 mart basın toplantısını kendisinin yapmaması ya da kendisine yaptırılmaması skandaldır. bıktım "bu küçük olsun benim olsun"cu zihniyetten. bir kez daha ortaya çıktı ki taraftardan başka galatasaray'ı düşünen yok.
 • 1838
  futbol takımı transferleri ve galatasaray'a ait taşınmazlarla ilgili projelerinde oldukça başarılı olan yönetim. fakat onun dışında her şeyde bir o kadar başarısız şekilde ilerlemekteler. şöyle ki;

  futbol takımımızın malum sivas maçı sonrasında yaratılan ortam sonucu var kayıtları açıklandı.
  halihazırda içerisinde bulunduğumuz süreçte ise mhk başkanlığı yasaya aykırı olan, fb yönetim kurulu üyesinden maaş alan zat hala koltuğunda oturmakta.

  yani aşağılama dolu mektup falan icraat değil, gaz almadır. icraat dediğin var kayıtlarının açıklatılmasıdır.

  eğer olur da hırsızlar ordusu bir şekilde futbol takımımızın şampiyonluğunu çalarsa zaniolo ile çok uzun bir tatile çıkmalarını öneriyorum. böyle ağır konuşmazdım fakat lale orta olayı öyle basit bir olay değil.
 • 1841
  "kulüpler birliği'nin bildirisini yayınladılar", "hükümete karşı direnmediler, tevfik fikret'in kemiklerini sızlattılar", "lale orta'yı istifa ettirtemediler" vb. eleştirilerin hiçbirine katılmadım. anlamlı bulmadım. ama benim nazarımda 9 aylık yönetim süreçlerinin en önemli sınavını bugün kulüpler birliği toplantısında verecekler.

  bugün saat 14:00'da maslak'ta kulüpler birliği toplanacak. toplantının gündem maddeleri hatay ve antep takımlarının ligden çekilmeleri kaynaklı oluşan puan durumu ve ligden çekilen takımlardan yapılan yabancı futbolcuların transferi özelinde uygulanan 9+2 kuralı. ikinci gündem maddesi çok bir anlam ifade etmiyor. birkaç anadolu kulübünün bu duruma itirazı var sadece. toplantının ana gündem maddesinin ne olduğu ve kimin isteği ile toplanıldığı aşikar. beşiktaş bu sezon hatay'ın ve antep'in süper lig'de hiç olmamış gibi değerlendirilmesini ve bu takımlarından alınan bütün puanların silinmesini istiyor. bu durumda bizim sezonun ilk yarısında sahada 2-1 ve 4-0 kazandığımız iki maç istatistiklerden silinecek. sezonun ikinci yarısında 3-0 hükmen galip ilan edildiğimiz antep maçı da silinecek. 6'sı sahada kazanılmış olmak üzere 9 puanımız silinecek kısaca. fenerbahçe'nin de 4-3 ve 2-1 kazandığı maçlardan doğan 6 puanı silenecek. beşiktaş'ın ise sadece 1 puanı silinecek. yepyeni, bambaşka; galatasaray, fenebahçe ve beşiktaş takımlarının kafa kafaya geldiği bir puan tablosu ortaya çıkacak bu senaryoda.

  beşiktaş twitter'da haftalardır paylaştığı, bugün de tekrar hatırlattığı hayali puan durumunu uygulamaya koymak yolunda en büyük adımı atmış oldu. bu taslak puan durumunu resmileştirmek için ellerinden geleni yaptılar ve sonunda bugün konuyu kulüpler birliği'nde oylama yaptıracak kadar güçlü hale getirdiler. müspet bir karar çıkaratabilirlerse, kulüpler birliği'nin kararını federasyon'a götürecekler. sezonun ilk yarısında oynanmış; galatasaray ve fenerbahçe'nin 6, beşiktaş'ın ise 1 puan aldığı maçları istatistiklerinden sildirmek son yıllarda başımıza gelen en kötü şeylerden biri olur. fenerbahçe'ye de, bize de çok büyük bir haksızlık yapılmış olur. fenerbahçe boyutu beni zerre ilgilendirmiyor ama bir galatasaraylı olarak galatasaray yönetiminin beşiktaş'ın bu masa başında şampiyonluk yarışısını yeniden dizayn etme çabasına sonuna kadar karşı çıkması gerektiğini düşünüyorum. beşiktaş istediğini alırsa, dursun aydın özbek yönetiminin hanesine ilk ve büyük bir eksi not vereceğim. çünkü beşiktaş'ın istediğinin hakla, hukukla, adaletle açıklanacak bir tarafı yok. federasyon'un açıkladığı kararla devam edilmeli bence. bu olmuyorsa, daha adil ve daha farklı bir yöntemin üzerinde durulmalı. ama sadece ve sadece beşiktaş'ın işine gelen ve onları sahada dahil olamadıkları yarışa masada sokmaya yarayacak olası bir karar, muhakkak engellenmeli. yönetim eğer bunu başarabilirse kendilerini yürekten alkışlarım. bunu başaramazlar ise, galatasaray için playoff'tan bile daha ağır sonuçlar doğurma potansiyeli olan bir karar karşısında yutkunan bir yönetime karşı bakış açım değişmeye başlar. çok daha eleştirel olurum.
 • 1845
  2 nisan 2023 fenerbahçe beşiktaş maçı'ndan sonra daha dikkatli olması gereken topluluk.

  bjk, bu galibiyet ile hatay ve antep maçlarının geçersizlik talebini iyice arttıracaktır. hiçbir mantık ve daha önemlisi hukuk içermeyen bu isteğe karşı dikkatli olmak lazım. ne yapar ne eder kılıfına uydurmaya çalışırlar. arkalarında bir güç var bunların yıllardır, kim olduğunu az çok biliyoruz.

  öteki tarafta play-offcu fener var. gerçi onların sokağa çıkacak yüzleri kalmadı ama yoklama yaparlar kesin.

  burası böyle bir yer işte. olamaz dediğimiz ne varsa olabilir. güçlü durun, dikkatli olun lütfen.
 • 1847
  2. defa geldikleri günden beri yaptıkları icraatlerden dolayı tebrik ettiğim, hatalarıyla sevaplarıyla hepimizin takdirini hak eden kuruldur. ancak, türkiye'nin en büyük ticaret sitelerinde üç beş kalpazan kulübün üstünden para kazanıyor ve bunu göz göre göre yapıyor. bu gibi çakallara göz yumdurmayacak ve yaptıklarına pişman edecek ekipleri de oluşturmaları gerekiyor.
 • 1848
  emlak konutla iş yapmaya benzemiyor dimi?. galatasaray bu senenin başından beri düzenli olarak katlediliyor. özellikle son 4-5 maçtır, gözümüzün içine baka baka hakkımız yeniliyor. bugün oynanan maçta verilmeyen penaltılar, varın pozisyonlara karışmaması gibi skandal kararlardan sonra bu mhk'ya posta koyamayacaklarsa hiç birinin orada oturmaya hakkı yok.

  siz zaten lale orta denilen şahısı ordan indiremiyorsanız bir zahmet oralarda durmayın.

  galatasaray emlak projesi değildir. spor kulübü olarak ilk önce amacı başarılar kazanıp, kupalar almaktır.

  sahada katlediliyoruz. halen sessizlik halen belgeler paylaşacağız deniliyor. elimizden şampiyonluk kupasını aldıklarında iş işten geçmiş olacaktır.

  (bkz: 5 nisan 2023 galatasaray istanbul başakşehir maçı)
App Store'dan indirin Google Play'den alın