• 226
  (bkz: 18 mayıs 2024 kayserispor konyaspor maçı/#3929516)

  negatif anlamda birisinin başlığına nadir yazarım. hakikaten 8 bine yakın entryim var. bunun en fazla 10 tanesidir. belki o kadar bile yoktur.

  normal vakitlerde bu yazar arkadaşımızın "şu hocam, bu hocam" tarzı söylemlerini garip ve komik bulurdum. yalnız şampiyon olma ihtimaliyle girdiğimiz hafta sonunda dahi bizim aleyhimize olan sonuçlara bile hâlâ "başarılar x hocam" söylemi hiç mi hiç doğru değil.

  kayseri - konya maçından çıkacak sonuca göre takımın üstünde gereksiz bir baskı oluşturabilir. bu durumda bile hâlâ sevilen kişiler için başarı dinlenmesini ben kabul etmiyorum. bizi bu sözlük altında birleştiren, sözlüğün açılmasının sebebi galatasaray. buna rağmen galatasaray'ı dolaylı yoldan ilgilendiren bir maçta bile galatasaraylılığınızı ikinci plana atamazsınız.
 • 227
  arda turan, servet çetin, selçuk inan ve burak yılmaz sevgisi, galatasaray sevgisinden katbekat üstün olan yazar.

  galatasaray'ın mevcut teknik direktörü okan buruk için tek bir satır yazmaya tenezzül etmez ama galatasaray formasını bir derbide dönemin yardımcı antrenörü tugay kerimoğlu'nun eline tutuşturan selçuk inan kendisi için kutsaldır, futbol dehasıdır. hakeza 2008'deki şampiyonluk kutlamasında kupa kendisine getirilmedi diye surat yapan, 2012'deki şampiyonluk kutlamasında boynuna takılan galatasaray atkısını elinin tersiyle iten, frank rijkaard'a yaptığı şeyin adının ne olduğunu hepimizin bildiği servet çetin de kendisi için kutsaldır, dehadır. galatasaray'ın 2019'daki şampiyonluğuna lekeli göndermesinde bulunan, beşiktaş kulübü üyesi burak yılmaz yine selçuk gibi, servet gibi gibi kendisi nezdinde aslandır, kendisinin gözünde burak galatasaray'ın intikamını başka takımları çalıştırırken alabilecek kadar büyük bir değerdir. bu isimlerin ve daha nicelerinin yönettiği takımların maçları veya direkt olarak yönettiği takımların başlıkları istisnasız her hafta bu üye tarafından kopyala-yapıştır kalıp girdiler ile (künye entry'miş, öyle deyince havalı oluyor galiba) gündemde tutulur. galatasaray'a, galatasaray'a dair konulara, galatasaray'ın teknik direktörüne, galatasaray'ın futbolcularına vb. diğer konulara dair tek bir görüş belirtmez, tenezzül etmez ama bazı isimler için yatak döşek hasta olsa buraya gelip yazmaktan geri durmaz bu yazar abimiz.

  burak yılmaz'lı kayserispor, selçuk inan'lı gaziantep futbol kulübü, arda turan'lı eyüpspor orada bir köşede destek beklerken; galatasaray kimin umrunda olur ki zaten? elbette ki bu hafta da burak yılmaz'a başarılar dileyecek bu yazar. servet çetin sivasspor'dan ayrılmamış olsa, servet çetin'li sivasspor da bu listenin başlarında olurdu elbette ki. daha önce de ifade ettim, kendisi belli başlı kişilerin fahri menajerliğini ve fahri danışmanlığını yapmak amacı ile sözlükte. buna sözlüğün renk çeşitliliği veya ifade özgürlüğü bakış açısı ile yaklaşanlar var ancak ben bu yazar özelinde bu kadar iyi niyetli olamıyorum. bu yazarın yaklaşımı ve tartışmalı isimler özelinde istisnasız her hafta sürdürdüğü girdi tarzı provoke amaçlı ve kötü niyetli benim gözümde. benim düşüncem de budur. düşünce farklılıklarını bir kenara bırakarak hepimizin emin olması gerektiği bir şey var elbette; o da galatasaray'a veya galatasaray'ın çıkarlarına dair bu yazar özelinde bir şey aramamak gerektiğidir. kendisinin burada bulunma ve girdi oluşturma amacı başka çünkü.
 • 228
  kendisi yedi hocalı hürmüz olduğu halde bir gün olsun okan hocayı öven bir entrysini görmedim. yok öyle değil aslında diyorsa da kendisinden özür dilerim ama artık bizle hiç bir organik ve kalbi bağı kalmayan adamların hocalığının övülüp durulacağı yer değil burası. böyle devam ederse bizden de böyle tepki almaya devam edecek, bilmiyorum belki de bu tepki bile hoşuna gidiyor olabilir.
  (bkz: 18 mayıs 2024 kayserispor konyaspor maçı)
 • 232
  sözlüğe değer veren yazar arkadaşlarımızdan biri..

  çok önceden ben okur statüsündeyken özellikle ne dediler başlığını çok severek takip ediyordum. kendisi sözlük için önemli bir arkadaşımız.

  seversiniz sevmezsiniz bunlar ayrı şeyler ama herkes fikrini beyan etmekte özgürdür. beğenmiyorsanız eğer oylamayı seviyorsanız - benim için pek önemli değil kullanmıyorum açıkçası - verirsiniz ofsaytı geçersiniz.

  nick altına entry girmenin artık bırakılması lazım...

  kendimden de bir örnek vereyim; geçen fener-monaco maçından sonra kaan kural başlığına eleştiri yazınca '' nerde eleştirsin, hangi programda eleştirsin ? konuşulan program içeriğinden şu yok '' vs. diye özelden yazan yazarlar oldu. socratesci kaan'ı socrates'in savunması misali savunan arkadaşlar mevcut... tabi kimse kimseyi kırmadı bi problem olmadı da benim eleştirim bana ait, yani şahsi, katılmıyorsan dediğim gibi kullanmayı sevenler için ofsayt seçeneği mevcut.

  tabii herkesin fikri görüşü kendine, burda herkesin aynı görüşte olmasının zaten imkanı yok, beğenmiyorsanız verin ofsaytı geçin...

  detective hoffman ile devam edelim; kendisi sözlüğümüze anlam katan önemli yazarlardan biridir diyerek noktayı koyalım...
 • 233
  kendisini tanımıyorum. nasıl bu kadar boş vakit bulup kayserispor başkanının dahi kendisi kadar ilgilenmediği maçlarla ilgili ciddi emek gerektiren ve zerre değeri olmayan entryler yazdığını hiç anlayamıyorum.

  hadi onları geçtim, tuchelin bayern maçı öncesi almanca verdiği basın toplantısı linkini neden arayıp bulup buraya koyuyor bunu hiç bir şekilde anlayamıyor ve makul bir zemine oturtamıyorum. sözlükte almanca bile oranı %2'nin üzerinde değildir. bilse dahi muhtemelen okan hocanın maç önü toplantısı bile %10 izlenmiyorken kendisini izleyen 1 insan bile yoktur.

  bu durum beni rahatsız etmiyor ama kendisi adına üzülüyorum. bu kadar boşa giden bir emek benim moralimi bozuyor. sadece sormadan edemiyorum. neden abi? niye?
 • 234
  mizah yönü kuvvetli, sözlüğün emekçi ve değerli yazarı. güldüruyor, güldürürken de düşündüruyor. zaten mizah da bu değil mi?*

  beni en çok dumur eden ise; misal kayseri - hatay oynuyor; diyor ki; canım burak hocam, hatay bu sene bizi* yenmişti, al bizim intikamimizi! veyahut antep - samsun oynuyor; diyor ki; canım selçuk hocam, futbolcuyken forma giydigin trabzon'u yenen samsun'dan intikam alma vakti. la bu nasıl kafa*
App Store'dan indirin Google Play'den alın