resim
Berkan İsmail Kutlu
Takım:Galatasaray
Mevki:Merkez Orta Saha
Yaş:26
Boy:1.86
Uyruk:Türkiye
 • 3002
  maç başı 12 kilometre koşan, pozisyon alma, çevre kontrolü ve pas tekniği ve çeviklik yönünden torriera'nın çok altında olsa da takım savunmasına fena olmayan ölçekte katkı sağlayan; solak olması nedeniyle pas açısına çeşitlik katabilecek rotasyonda senede 1000-1500 dakika süre alması gereken, son 15 dakikalarda 6 numarayı dinlendirecek veya çift 6'lı sistemde kilit adamı maç boyu marke ederek yıldıracak oyuncu olarak fayda sağlayabilen oyuncu.
  kendisi as oyuncu olursa veya 8 numaraya konup ince işler beklenirse yuhalanır. ama rotasyonda tam aranan adamdır. eğer genoa'da takımın kıymetini anladıysa gelip n'dombele'nin yerine takımda bulunabilir.
 • 3003
  gitmek istedi, gitti. dönmek isterse (yazın) kadronun durumuna bakılıp ona göre karar verilir.

  berkan kutlu'nun nazını çekecek değiliz. sezon başı "oynamayacaksam gideyim" demiş, gitmiş. sanki bana kante. triplere bak.

  daha genoa'da oynayamıyor, galatasaray'da oynamayacaksam gideyim diyor. önce kendini bileceksin, haddini bileceksin. zaten azıcık aklı olsa bu takım 3 kulvarda oynayacak, geçen sezondan bile daha çok forma şansı bulurum diye düşünürdü. şimdi geçen sezonki forma şansını bile bulamayacak. şöyle vizyonsuz olmayacaksınız işte.
 • 3008
  geri dönme haberine çok sevindiğim galatasaraylı oyuncumz.
  canını dişine takarak oynaması ligin ikinci yarısı çok işimize yarayabilir.
  toreira'yı dinlendirecek profil şu anda takımda ne yazık ki yok, varlığı güç katıcaktır. gerekirse rakibin tehlikeli oyuncusuna adam adama savunma yaptırılıcak kadar görev adamıdır.
  umarım ailesine küfredenler akıllanmıştır.
 • 3010
  çok samimi fikirlerimle ve duygularımla söylüyorum, takımdaki eksik parça kendisidir. hiç öyle teknikmiş, taktikmiş, şu bu demeye gerek yok. bu adamın ruhu orta sahada torreira'nınkiyle birleşince bambaşka bir şey oluyor. hata yapıyor, bazen deli ediyor ama sahaya her şeyini vereceğinden asla şüphe duyulmayacak bir adam. geldiğine çok ama çok sevindirdi.

  https://twitter.com/.../1744483020000661575
 • 3012
  berkan neden gitti çok basit aslında, berkan baskıyı kaldıramadı, bu seviyede tepki görmek hele berkan gibi rezalet bir tekniği olan oyuncuysan normaldir, topu kontrol edemeyen oyuncu tepki görür, topu boş kaleye atamayan oyuncu tepki görür, ayağındaki topu durmadan rakibe hediye eden oyuncu tepki görür, orta saha oynayıp sıfır tekniği olan oyuncu tepki görür, sağ ayağıyla 2 metre pas veremeyen oyuncu tepki görür. berkan bu tepkilerin italya'da olmayacağını sandı ama italya'da genoa seviyesinde bile oynayamadı. tolgay arslan yıllarca o seviyede oynadı ve sırıtmadı ama berkan sırıttı ve oynayamadı. kimse berkan gibi bir futbolcuya ihtiyaç duymaz. sahada ne yapabiliyor ki berkan değere binsin? galatasaray futbol takımında asla istemeyeceğim bir oyuncu halil dervişoğlu ile beraber, ikisi de deli gibi övülüyor ama ikisi de galatasaray seviyesinden o kadar uzak ki izlerken üzülüyorum kendilerini. biri aşırı mücadele etmeye çalışırken zarar veriyor diğeri ise hava topuna bile yükselmeye üşenip zarar veriyor. 20 pozisyondan bir tanesinde mücadele eden halil övülüyor, 20 pozisyonda 19 tanesine kötü pozisyon alıp top kapmak yerine rakibin arkasından koşturan berkan övülüyor.

  berkan topla arası çok kötü bir oyuncu, bunu koşu mesafesiyle kapatmaya çalışıyor ama koşarken de dengesiz ve alanını boşaltarak koştuğu için bize çok büyük sıkıntılar yaşatıyor, ayağı rezalet olduğu için topun değerini de bilmiyor. çok kısa süreler aldığı geçen sene bile oldukça fazla pas hatası yapmıştı. 753 dakika süre aldı geçen sene ligde ve bu maçlarda sahanın hep en kötüsüydü, 21-22 sezonuna hiç girmiyorum berkan yüzünden yenilen golleri, atamadığı pasları, boş kaleye ittiremediği topları yazsak roman olur. berkan galatasaray seviyesinde yedek bile olamayacak bir oyuncu, kendisinin yapamadığı her şeyi kerem demirbay yapıyor. kerem topu kontrol edebiliyor, ani presle top kapabiliyor, berkan'ın rüyasında yapamayacağı ortayı yapabiliyor, rüyasında bile çekemeyeceği şutları çekebiliyor, topun değerini biliyor ve alanını berkan'dan çok daha iyi kapatıyor. kerem yerine berkan süre alırsa galatasaray seviye düşer, zaten zor gol atan ve topu sokamayan bir takıma bir de berkan eklemek komedi gibi gülüyorum, üzülüyorum, 8 numara transferi sırf bu yüzden yatarsa öfke patlaması yaşarım.
 • 3013
  sezon başı genoa'ya gittiğinde arkasından ağıtlar yakılan yetersiz topçumuz.

  yetersizliği yüzünden genoa macerası kısa sürecek anlaşılan.

  genoa zorunlu olmayan 5 milyon satın alma opsiyonunu kullanmak bi tarafa sezon ortasında kapıyı göstermiş.

  eleştirdiğim hiçbir futbolda yanılmadım. topla ilişkisi mustafa topaloğlu'nun uzaylılarla ilişkisinden daha kötü olan berkan yine beni yanıltmayacak eminim.

  geçen sezon oynadığı maçlarda daha atak başlamadan kaç kez top ezdiğini, kaç kez yanlış pas tercihinde bulunarak atakları başlamadan bitirdiğini saymaya gerek yok.

  kendisine verilecek forma süresi eyüp aydın gibi gençlere verilse keşke.

  fenerlilerin mert hakan sevdası ile bizim taraftarın berkan sevdasını anlamak hiçbir zaman mümkün olmayacak.

  umarım antremanlara bile çıkmadan takımdan uzaklaştırılır.

  yoksa şampiyon yarışının başa baş gittiği bir dönemde sahanın ortasına dinamit koymak bize şampiyonluğu kaybettirir.
 • 3015
  dönüyorsa eyüp'ü kiraya vermek gerekir zira ndombele de kalır gibi. bence pek mantığı olmaz da okan hoca bu üçlüye güvenip nasıl olsa şampiyonlar ligi de yok der ve transfer istemezse bilemem tabii. kapanan takımları açmak için dikine oynayan ndombele, orta açan eyüp ve koşup basan berkan (gerçekten tekniği çok kötü ama geçen seneki kadroda iyi yedek olmuştu) süreklilik yakalamazlarsa yine yetersiz görüneceklerdir. sadece skoru tutarak oynamak - ki sıkça kilidi de geç açıyoruz - zorlayacaktır bizi. belki de son alternatif, sigorta anlamında semih kaya gibi kulübede yerini alır. sene başında bir anda çıkıp gitmesi, sonra da genoa'da bile kadroya giremeden geri gelmesi kendisini eleştiriler için iyice dezavantajlı bir konuma da sokacaktır maalesef.
 • 3017
  ön bilgi olarak. gidiş şekli ve nededinini bilemiyorum. bazı durumların aile içinde yaşanması gerekiyor. biz resmi bir açıklama olmadıkça ancak dedikodulardan ya da ipuçlarından çıkarım yapıyoruz. sonuçta orada yaşananları bizler bazen çok sonraları öğrenebiliyoruz. örneğin erden timur'un transfer dönemi açıklamalarından sonra adama çok hak vermiştik mesela.

  zan altında bırakmak gibi olmasın da eğer şu durum doğruysa, takımın hazır bir yedeğe ihtiyacı varken bırakıp giden bir adamı okan hoca tekrar oyuna ve takıma alır mı? sanmıyorum. baskıyı, eleştiriyi, ıslığı görünce kapıyı vurup kaçarsan o kapıdan bir daha girmeyeceksin.
  bize aidiyet, hırs, azim, sebat bilen lazım. kerem, barış neden kaçmadı? nelson ağladı sızladı ama çıktı taş gibi oyunyor. yahu ndombele bile toparladı. yapılmadık eleştiri kalmadı.

  yine söylüyorum eğer yüzüstü bırakıp gittiyse, dünyanın en iyisi topçusu olsa istemem. aslolan galatasaray'dır.
  kör ölür badem gözlü olur gillerden. geçiniz.
 • 3018
  transfer döneminin son günü “ben gidiyorum” diyip alelacele giden oyuncu. hem de orta daha nicelik olarak eksikken. bu hareketi büyük eksi yazdı. baskıymış, şuymuş, buymuş geçelim. o baskının alâsı diğer yerlilere de yapılıyor. ispanya’da italya’da arjantin’de de oyunculara baskı yapılıyor. daha yeni ramos’a bile kendi taraftarı neler söylüyordu. sen berkan’sın ve tabi her yerden eleştiri gelecek. bunlarla yaşamak zorundasınız. burası büyük takım.

  gittiği yerde de teneke bağlayıp yolladılar. açıkçası gittiği gün gitmemesi gerektiğini düşünüyorum ancak bugüne baktığımız an kendisini aradığımızı söyleyemem. bayern maçlarında falan fark mı yaratacaktı? veya kopenhag maçları? gelelim lige, şunun şurasında onsuz puan kaybettiğimiz 2 maç oldu. rakipler bize karşı geçen sezondan daha fazla kapalı oynuyorken berkan’ın pek yaraya merhem olacağını sanmıyorum. yine de 3 kulvarda devam ediyoruz ve kenarda durması kimseye zarar getirmez. ancak kendisi geldi diye ve ndombele biraz kımıldandı diye orta alana başka bir transfer yapmazsak büyük yanlış yapmış oluruz.
 • 3021
  kadromuzda bulunan futbolcular içerisinde lucas torreira'yı atletizm açısından yedekleyebilecek tek isim. ne kerem ne ndombele ne de eyüp stil olarak, koşu temposu olarak torreria ile alakası olmayan isimler. bu durum da torreria'nın 70. dk enerjisinin bittiği maçları izlemenize sebebiyet veriyor. bu yüzden kadroya geriye katılmasını doğru buluyorum. keşke leo dubois'yı da çağırabilme şansımız olsaydı.

  mutlaka iyi oynadığı başka maçlarda vardır ama geçtiğimiz sezona damga vuran birkaç performansını sizinle paylaşmak istiyorum.

  8 ocak 2023 fenerbahçe galatasaray maçının gizli yıldızı. o maç sonunda yapılan önder özen ve metin tekin ikilisinin yaptığı program hâlâ aklımdadır. maçı direkt berkan üzerinden okudular.

  4 haziran 2023 galatasaray fenerbahçe maçının barış alper yılmaz, nicolo zaniolo, kazımcan karataş ile birlikte yıldızlarından.

  geçtiğimiz sezon oynadığı en spektaküler maçı 4 ocak 2023 galatasaray ankaragücü maçı. o dönem ankaragücü ömer erdoğan yönetiminde çok çok iyi bir futbol oynuyordu. bizim maçta da sahanın iyi olan tarafı hiç kuşkusuz onlardı ama berkan orta sahayı tek başına tutmuştu.
 • 3023
  fabrizio'nun haberine göre galatasaray'ın kiradan geri çağırma opsiyonunu kullandığı oyuncu. genoa tarafından teneke bağlanıp yollanma yok efendim kapıyı gösterdiler filan gibi bir durum görünmüyor. biraz sakin olmakta fayda var.

  edit: arkadaşlar utanıyorum ya, başlığı okurken algı yapan zavallı fbli bir hesapta dolaşıyorum zannettim. dezenformasyon var, oyuncuyu yerin dibine sokmak var, cehalet var. yahu özür dilerm ama "recall" nedir bilmeyen adamlar galatasaray sözlüğü ele geçirmiş olamaz ya bunu kabul edemiyorum. burası böyle bir yer değildi daha kaliteli bir mecraydı değil mi?
 • 3025
  kendisi hakkindaki dedikodular dogru ise, bir kez daha ne kadar kotu bir transfer politikamizin oldugu yuzumuze vurulmaktadir. dunya stari, uzay takimi oyuncusu arayisimiz sonucunda neredeyse ortasahasiz girdigimiz sezonun basinda, transferin son gunlerinde teneke baglayip gonderip, ortasahasiz maclara ciktiktan sonra ve yerine diye aldigimiz eyup aydin'a tam sure vermeye baslayacakken hangi amacla, ne dusunulerek getirdigimizi anlamadigim vasat alti futbolcu. duzgun bir ortasaha icin devre arasina kadar idare edip kadromuzda berkan'i tekrar gormek istemiyorum, kimseyi alamiyorsak varsin eyup oynasin. ayrica gelmesi durumunda (ki zaten bildigimiz ettigimiz adam) kendisi zaten ligdeki vasat oyunumuza ne katabilecek merek ediyorum.
App Store'dan indirin Google Play'den alın