• 1
    bayrampaşa'da altıntepsi mahallesinde balkan göçmenleri tarafından kurulan spor kulübü. emre belözoğlu *, kaleci ahmet şahin, ceyhun eriş ve adını hatırlamadığım bir kaç süper lig futbolcusu daha bu takımın formasını giymiş olup, eski kaleci antrenörümüz eser özaltındere tarafından minik takımı sık sık scout edilen bir takımdı. arda turan'ın galatasaray alt yapısına transfer olmadan önce formasını giydiği altıntepsi spor kulübüne yalnızca 200 metre mesafedeydi. bu sebeple de arda turan yeni parladığında o dönemler newcastle'da oynayan emre belözoğlu arda'ya el verip araba almıştı. aynı jesti de arda turan komşu ilçe olan esenlerden çıkan emre çolak'a yapmıştı.

    yanlış bilmiyorsam 2010 lu yılların başlarında yine bayrampaşa'da balkan göçmenlerinin kurduğu 2 takımın birleştirilmesi ile oluşturulan ve şuan 3. ligde mücadele etmekte olan yıldırım bosnaspor'a satıldı ve türk futbolunun tozlu sayfalarına karıştı.

    edit: 2 numaralı entryde geçen necip uysal'ın yetiştiği teknikspor bu takımın kardeş kulübüydü. aynı renkti formaları(lacivert beyaz), hatta zaman zaman aynı formaları giyiyorlardı. o yıllarda bayrampaşa sokaklarında 1 kilometre yürüseniz en az 3 tane amatör kulübe denk gelmeniz mümkündü.
  • 2
    zamanında kendilerine karşı çağrıspor(sonra cumhuriyetspor oldu) formasıyla mücadele ettiğim bol göçmenlerle kurulu alt yaş grubu bayrampaşa liglerinin hatrı yüksek futbol kulübü. bu ve benzeri takımlar(teknikspor şu an aklıma gelen) çok fazla yetenekli oyuncu barındıyordu. ancak gerek yaşam koşulları gerek okula yönelip lise sınavlarına hazırlanma sebepleri ile pek çok genç yetenek erken yaşlarda futbolu bırakmıştır. ayrıca necip uysal da bu takıma karşı teknikspor formasıyla mücadele etmiştir. necip o zamanlar ele avuca sığmayan potansiyelli bir santafordu.