• 19490
  --- alıntı ---

  öncelikle arda ile başlayayım. çok büyük bir kaptan. değerli bir insan ve çok büyük bir karakter. galatasaray’ın idolü, galatasaray’ın efsanesi. onun böyle bir jest yapması ve kaptanlık bandını bana vermesi maçtan önce beni çok mutlu etti. bu döneme kadar çok üst seviyede bir arkadaşlığımız var. devamlı benim yanımda olan, sahada sadece bana değil tüm takım arkadaşlarına destek olan bir kaptan. onun gibi önemli bir futbolcu ve karakterin bana bu şekilde bir jest yapması beni inanılmaz mutlu etti.

  --- alıntı ---

  20 ocak 2021 galatasaray denizlispor maçında arda'nın muslera'ya kaptanlığı vermesi sonrasında muslera'nın açıklamaları yukarıdaki gibiyken galatasaray taraftarının anlamsız anlamsız verecek tabi ne var bunda diye yorum yapması çok garip gerçekten. kendi oyuncunuza düşmanlığı bırakın bir zahmet sevmeyebilirsiniz ama düşmanlık etmeyin, çok uzun süredir takımda olmayan yerli yabancı fark etmeksizin bir arkadaşlık seviyesi oluştu.bunu uygulama videolarında da görebilirsiniz. burada aslan payı bütün oyuncuların bahsettiği gibi arda turan'ın.
 • 19493
  dönmesini istemeyen taraflardan olduğumu bilenler bilir zaten. takım içini karıştıracak diye korkmadım da değil ama arda beni hem oyunu ile hem de takımdaki diğer arkadaşlarıyla olan iletişimi ile fazlasıyla şaşırttı.

  takımda herkesin arda'ya saygı duyduğunu görebiliyoruz zaten. arda'dan önce donk gençlere abilik yapardı bir de şimdi arda geldi. ultraslan olayında da, dünkü "çınara yaslandık" görseli ile de hocanın ne kadar yanında olduğunu gösteriyor.

  ama işin şu kısmında çok netim. muslera tam 10 sezondur bu takımda ve bu takıma maç kazandırdığı yetmedi yeri geldi direkt şampiyonluk kazandırdı. 1-2 sene dışında hep en üst performans ile oynadı. arda fatih hoca ile ters düştüğü zamanlarda da muslera buradaydı. yani arda ne kadar galatasaraylı ise muslera da o kadar galatasaraylı hatta belki benim için daha fazla..

  selçuk'tan sonra 1. kaptanlık muslera'ya geçecekti ve geçti. ancak muslera'nın yaşadığı sakatlık sebebi ile o kaptanlık pazu bandı tabii ki de arda'da olacaktı, oldu. muslera geri döndü ve pazu bandı şimdi olması gereken isimde. ve ne muslera kalkıp pazu bandını haftaya arda'ya vermeli ne de arda bunu istemeli.

  o pazu bandının yeri muslera'nın kolu. muslera olmadığında da yeri senin kolun arda.
  nolur beni bu konuda da şaşırt ve o pazu bandı hep muslera'da kalsın..
 • 19494
  kendisinin gelmesini malum olaylardan dolayı hiç istememiştim, fakat artık futbolcumuz olduğu için destekliyorum tabi ki.

  yerdik, yeriyoruz ama adam kaptanlığı mesele etmedi ki hiç. mesele eden bizdik. konuyu çıkardık, kaptanlığı vermeyecekmiş, diretiyormuş gibi konuşup tartıştık. nasıl vermeyecek yok daha neler diye diye sövdük. problem çıkarmayınca da herhalde yani yok bir de diretseydi dedik, hala söyleniyoruz.

  işte bu haksızlıktır bayanlar baylar. arda da biliyor, muslera hem yaş hem galatasaray kariyeri olarak kendisinden önde ve o kaptanlık bandını en çok hak eden kişi.

  bu konuda yüklenilmeyi hak etmiyor.
 • 19495
  kendisini sevemiyorum. icim sogumus bir kere.

  ama kendisi takimda top ayagina gelince ne yapacagini bilen birkac adamdan biri hem emre tasdemirin hem de saracchinin yuksek performansi tesaduf degil. arda bekini oyuna dahil ettigi gibi hucumda tempoyu da ayarliyor. takim icin faydali oluyor bunu rahatlikla soyleyebiliriz.

  ama o pazuband musleranin kolundan cikamaz o konuyu netlestirelim...
 • 19497
  futbol takım kaptanımızdır.

  pazu bant takmakla kaptan olunmuyor. arda'ya hepimiz kızdık, belki hala kızgın olanlar var. ama arda bu takıma yeniden imza attığı günden bu yana yıllardır hiç bir kaptanın yapmadıklarını yapmadı mı?

  selçuk inan'ı, ayhan akman'ı hangimiz kaptan olarak benimsedik? belki de futbolcular bile benimsemedi.

  takım kaptanı nasıl olur? bunu şu an arda gayet güzel gösteriyor. yılbaşı gecesi omar'ın başında olmasındna tutunda gençler ve diğer oyuncuları sahiplenmesi, takım içi dostluk zincirini kurması, hocalara destek olması. bunlar çok önemli şeyler arkadaşlar. yıllardır bir kopukluk vardı bu oyuncularda. arda bir bağ oldu. umarım da öyle devam eder.

  muslera galatasaray kariyeri açısından muhteşem bir kaleci. onun değerini bizler futbolu bıraktıktan sonra çok daha iyi anlayacağız.
  muslera gerçek bir galatasaray efsanesdir ve kaptanlık pazubandını en çok hakkeden kişidir. ancak şu an görünen o ki kaptanlık arda'ya verilmiş ve o da bunu layığıyla yerine getiriyor.
 • 19500
  allah biliyor ya kanser hastası bir kardeşimizle ilgili abisinin anlattığı bir hikayeyi okuyana kadar kendisinin gelmesini hiç istemedim, hatta bu konuda terim'e karşı cengiz tarafını bile tuttum. ne zamanki bu yazıyı okudum, sonra "gelse de olur gelmese de" dedim.
  geldiğinden beri de takımı sahiplenmesi, takıma abilik yapması, oynayabildiği her maç her dakika elinden geleni yapması ile beni hem şaşırttı hem de mutlu etti.
  ne yalan söyleyeyim 66 numaralı forması ile görünce de mutlu oldum. mutlu da oluyorum. umarım bundan sonra hatalarına geri dönmez ve kariyerini saygın bir futolcu olarak tamamlayıp başka pozisyonlarda da hizmete devam eder.
  iş bu entry 6666 numaralı entryimdir.