• 5
  (bkz: #3559825)

  talihsiz bir entry girmiş yazar. bir adet hilti ancak 30 saatte bulunabildiği için belki de göçük altından sağ çıkabilecek childofbodom ve ailesinin anca cesetlerine ulaşabilmişken şampiyonluk uğruna başımızı önümüze eğmemizi söylüyorsa ben bu yaklaşımı kabul edemem. kötülüğe göz yumanın da kötüden bir farkı yoktur.

  insanlar bu kötülüğe göz yummadı ve protesto etti. protesto anayasal bir haktır.

  sırf hakemler galatasaray'ı katletmesin, devlet galatasaray'ı cezalandırmasın diye taraftarın anayasal hürriyetine, temel insan hakkına saldırmak kabul edilemez.

  ben açıkçası bu yaklaşımdan da galatasaray tarafından kulüpler birliği açıklamasının paylaşılmasından da utanç duyuyorum.
 • 9
  (bkz: #3559825)

  ben de biraz destekleyim kendisini.

  seneye mevcut hükümet devam ediyor olursa liseyi imam hatipe çevirip şampiyonluk yolunda biraz daha yaranabiliriz.

  ondan sonraki seneye de stadın adını şeyh said arena falan yapıp yine göz kırpabiliriz hükümete.

  yani bu devirde iktidara karşı çıkmak, suyuna gitmemek bize ne kazandırabilir. ayrıca bu değişikliklerin kime ne zararı var? bir de bize bunların kazandıracaklarını hayal etsenize. gelsin penaltılar, gitsin kırmızı kartlar. kupalar, şampiyonluklar falan havada uçuşsun ufff...

  not: apollon renktaşımla tabi ki hiçbir alıp veremediğim yok. fakat dediği yol çok yalnış yol. sonu olmayan bir yol. maalesef biz de ülkece o yolun tam ortasındayız.
 • 10
  kesinlikle katılıyorum. bakmayın siz kraldan çok kralcılara. şampiyonluk potasında olsalar emin olun bu sekilde davranmazlardı. nasılsa şampiyon olamayacağız bari tepki gösterelim diye gösteriyorlar. tepkisini göstermek isteyen zaten sandıkta gösterecektir ki onlardan biri de ben olacağım. umarım en kısa zamanda gider bu hükümet.
  takim olarak protesto yapmamız çok yanlış bir zamanda olur.
 • 11
  (bkz: #3559825)

  girdisi için teşekkür ederim, emek vermiş. fakat kendisine, ve bu düşünce biçimine katılmıyorum.

  açıkçası bu bakış açısı, ileri seviye kanser hastasına, “kemoterapi alma, miden bulanır” demeye benziyor. vatanımız ayaklarımızın altından çekilirken ben şahsen galatasaray’ın doğranmamasını önceliklendirmekte zorlanıyorum.

  ayrıca biz, kendi kulübümüzün ne ifade ettiğini başta kendimiz unutuyoruz gibime geliyor. bizim kulübümüz kuruluş misyonu ve baktığı yön itibariyle “ağzımızın tadı bozulmasın ali rıza bey” düşünce sistemini temsil etmiyor. biz kendi duruşumuzdan, kendi menfaatimize uymadığında cayacaksak kimseye tek kelime etmeye hakkımız yok, fikrim bu yönde.

  başta da belirttiğim gibi, arkadaşımıza saygısızlık yapmak gibi bir niyetle yazmadım. sadece kendi fikrimi eklemek istedim.
 • 12
  (bkz: #3559825)

  şahsi fikrime göre oldukça şanssız bir entry girmiş yazar arkadaşımız.

  şampiyonluk için, kupalar için fırsatçılık yapmak, duruştan ve karakterden ödün vermek bize yakışmaz. bu opportunist yaklaşımlar zaten ülkenin 2002 yılından itibaren bu noktaya gelmesindeki en büyük etkenlerden. ''benim karnım doysun da gerisi önemli değil'' anlayışı bu toprağa yakışmaz.

  ülke için lisedeki öğrencileri, sporcularını cepheye yollayan bir kulüp için önce cumhuriyet, laiklik, atatürk'ün yolu sonrasında ise sportif çıkar gelmelidir. bize yakışan budur.

  önemli olan ses çıkarabilmektir. susup, boynunu bükenler asla anılmaz fakat hasan tahsin daima anılacaktır. o ilk kurşunu sıkacak yürek ve karakter, cesarettir olay. bu yüzden hasan tahsin dillerde, kitaplarda, filmlerde, heykellerde vardır ve var olacaktır.

  böyle olamadıktan sonra istersen şampiyonlar ligine ambargo koy. 2 kupa için vatanına, insanına sırtını dönenlerden ne farkın olur. ne farkımız kalır eleştirilen istanbul büyükşehir belediyespor'dan?
 • 13
  (bkz: #3559825)

  farklı bir noktaya değinmek zorunda hissettim kendimi. mustafa kemal atatürk sırf camide konuşma yaptığı için, dolayısıyla müslüman bir kitleye seslendiği için, düşüncelerini baskılayacak bir insan değil. oradaki din övgüsünü en basit tabirle "oradaki insanların ağzına bir parmak bal çalma" şeklinde görmek ve yorumlamak büyük bir yanılgıdır.
 • 15
  (bkz: #3559825)

  oldukça haklıdır.

  22 senedir iktidardalar bunlar, lisemizi imam hatip lisesine çevirmek akıllarına bile gelmemiştir. güven, özveri ve tecrübe isteyen hareketler bunlar.

  azcık rejimden sapıldı, şeyh said’in torunları darbe girişiminde bulundu zaten. darbe girişiminden birkaç gün sonra her yere atatürk’ün sözlerini pankart olarak yerleştirdiler. dinsiz dedikleri atarürk’ün vecizeleri camileri süsledi ): senden benden daha çok atatürkçü oldular o dönem. erdoğan’ın 2016’dan sonraki değişimini göremeyenler bu ülkeden bihaber yaşıyordur bana göre. her gece, uyumadan önce, sayın erdoğan atatürk’ün resmine bakıp “teşekkürler paşam” demiyorsa ben de bi şey bilmiyorum.

  zaten 2 3 aya gidecekler. muhalefet hiçbir şey yapmasa bile gidecekler. survivor semih gibi “teker teker gidecekler” diyorum. yeter ki sakin olalım, sakin kalalım.
 • 17
  (bkz: #3559825) ilgili entrysinde bize yıllarca zaten tokat atıyorlar, stratejik bir tepki olarak biraz da dönelim öbür yanağımıza tokat atsınlar, bir süre sonra da tokat atanlar giderse eğer zaten kurutlacağız demiş arkadaş.

  kötü bir haber olarak ne yazık ki biz sürekli diğer yanağımızı döndüğümüz sürece bizi tokatlamaya devam edecekler ve tokatçılar da asla gitmeyecek.

  çok şükür hasan tahsin kendi zihniyetinde birinin etkisinde kalıp padişahımız zaten barış yaptı, anlaşma devreye girince yunan zaten döner dememiş de ilk kurşunu sıkmış, sıkmış da kıvılcım olup yakmış tüm anadoluyu.
 • 19
  (bkz: #3559825)

  ilgili entry'de şu niyetle örnek vermek istedim. sayıca, mühimmat olarak sizden üstün birine karşı saldırarak mücadele kazanmanız çok zor. hasan tahsin yaptığıyla nesiller boyu unutulmadı; mertliğiyle de asla unutulmayacaktır. ancak kastettiğim şuydu. o koşullarda sizden fazla imkana sahip bir gücün içine sızarak, kritik bilgileri edinerek, içten içe onları çürüterek kademeli olarak zafer elde etme imkanına sahipsiniz. bahsettiğim kişiler de dönemin koşullarında herkes tarafından nefret edilse de milli mücadele için çabalamış isimlerdi. bugün dahi çoğu kişi onların isimlerini dahi bilmez; ancak kim bilir belki de böyle isimlerin sayesinde makus talihimiz tersine döndü. yani önemli olan günün sonunda zaferi elde etmekse zamanın koşullarına göre sakin ve soğukkanlı kararlar vermek önemli. saygısızlık amacıyla bunu yazmadığımı tekrar iletmek istedim.
 • 20
  (bkz: #3559825) bahsettiği şey twit rt'lemek gibi direk yöneticileri ilgilendiren konularsa yöneticileri taraftarın zorlayamayacağı konusunda haklı. ben yönetimin kulüpler birliği yazısını paylaşmasına bir sey diyemem. paylaşmasalardı kesinlikle gurur duyardım o ayrı.

  ama taraftarın istifa diye bağırmasına kimse bir şey diyemez. yok önümüzü keseceklermiş falan kimse yasal hakkını kullandı diye suçlanamaz.

  yarın bir gün galatasaray başarısız olursa da okan buruk'u da eleştiririm erden timur'u da. kendilerini hükümetin önüne atmaları için zorlanamazlar ama başarısız olurlarsa eleştirilirler bu kadar.

  hala fatih terim'in başarısızlığını aklamak için bu argüman kullanılıyor. fatih terim iktidara zamanında boyun eğmemiş, cesur, gururlu bir adamdır. bu kulübün, benim efsanemdir. ama son 3 yılında başarısızdır. ona yapılan çoğu eleştiriler de haklı eleştirilerdir. gönderiliş zamanı ve şekli yanlış olsa da kendisi ile devam edilmemesi yerinde bir karardır. degişimin haklı olduğu da bu sene takımın durumuyla gayet ortadadır.

  zaten başımıza ne geliyorsa eleştirilmeyen, istifası istenemeyen liderlerle bunları yapan insanların hain ilan edilmesinden geliyor.
 • 21
  (bkz: #3559825)

  entrysine katildigim yazar arkadasimizdir.

  ne yazik ki kitle olarak gunluk gaza gelip cesurca konussak da isin sonunda uzun vadede olasi basarisizlikta butun bunlari unutup okan buruk, erden timur ve dursun ozbek gibi isimlerin uzerine gidilecektir. bunu yakin tarihte en bariz sekilde yasayan kitle biziz. 2020-21'de sampiyonlugumuzun calinmasi, 2021-22'de haftalarca dogranmamizin ardindan akillarda kalan sey son 3 sezonu kupasiz kapattigimiz olmustur. bu donemde camia icin cok ciddi bir figur olan fatih terim varken bile bunlari yasadiysak kredisi az olan kisiler varken ilk tokezlemede kimse kimsenin arkasinda durmaz kendimizi kandirmayalim.

  ne yazik ki kulupler metnine de daha fazla direnemedik. keske direnebilseydik ama ulkede islerin nasil ilerledigini ve bu karari alan kisilerin bireysel olarak yasayacaklari zorluklari da goz onune almak lazim. dik duramayacaksaniz birakin durabilecek olanlar gelsin diyen olabilir fakat profil olarak turkiye'nin nufuzu ve maddi gucu en yuksek bireyi bu isi baslatan kisi olmusken bu da pek gercekci bir soylem olmasa gerek. uzgunum ama ulke bu duruma bir gunde gelmedi bunda herkesin payi buyuk. umarim mevcut saltanat yikildiginda bazi seylerden ders cikarmis olunur ve bir daha basimiza boyle bir sey musallat edilmez.
 • 22
  (bkz: #3559825)

  eğer bu yazıda "önümüzdeki çok kritik günler" ibaresini kullanmasaydı kendisine hak verebilirdim ama birisi "şu kritik günler bu tepkinin zamanı değil" dediği zaman doğrudan haksız olduğunu anlıyorum. 1905'te kurulmuş bir kulüp, 118. senesini yaşıyor. sosyal medya çıktı çıkalı her sezon "en kritik sezon" ilan ediliyor.

  anafikir olarak güzel bir entry girmişken keşke bu saçmalığa düşmeseydi.
 • 23
  (bkz: #3559825)

  kurtuluş savaşı'ndan önce atatürk ve silah arkadaşları "düşman çok güçlü, dört koldan etrafımızı salmışlar, elden bir şey gelmez" deselerdi şu an 6 şubat depremi komşu ülkelerimizde gerçekleşmiş olacaktı.

  niyetim galatasaray'a böyle bir misyon yüklemek değil, fakat karşı karşıya olduğumuz tehlike kurtuluş savaşı'mızdan sonraki en büyük yok olma tehlikesi. atatürk'ün vaktinde uyardığı gibi düşman sadece dışarıdan saldırmaz. ülkenin evlatları ölürken, cumhuriyet yıkılma tehlikesiyle yüz yüze gelmişken galatasaray'ın menfaatlerini ülke menfaatlerinin önüne koymak benim galatasaray'dan çok fenerbahçe'ye yakıştıracağım bir davranış olur. o zaman biz adnan polat'ı niye ibra etmedik? o vakitlerde de güçlü değil miydi bu iktidar? o zamandan beri bizden nefret ediyorlar ama battık mı, yok mu olduk? evet hakemleri, mhk'sı, pfdk'sı ile her türlü saldırıya maruz kaldık ama şerefimizle mücadele etmeyi sürdürmedik mi? madem öyle 10 sene önce biat etseydik de şimdilerde 6. yıldız takma hesapları yapsaydık. türkiye'nin bayern münih'i olacağız diye türkiye'nin git gide yok edilmesine göz yumacaksak o zaman yumsaydık.

  galatasaray'ın işi mi koskoca hükümete karşı gelmek diyenleri anlarım. 17 kulüp bir olmuş hükümete destek çıkmış, biz kara koyun olursak anında harcarlar diyenleri anlarım. zaten mimliyiz üç ay daha dişimizi sıkalım diyenleri de anlarım. ama bari lafınıza şampiyonluk, puan, arazi, vergi bilmem ne gibi hesaplar katmayın. bakın ne diyorum, kurtuluş savaşı olmasaydı galatasaray diye bir türk takımı olmayacaktı.

  not: söz konusu mevzu niye bir tek kendisinin entry'si üzerinden tartışılıyor bilmiyorum. bu söylediklerim de bu yazarımıza cevap değil, mevcut tartışmaya katkı niteliğindedir.
 • 24
  (bkz: #3559825)

  bütün kurumları çürümüş bir yapıya tepki göstermemenin tavsiye edildiği her entry benim gözümde akp'ye hizmet eden entrydir. şu yaşadığımız rezil süreçte (son rezillik kızılay'ın ahbap'a çadır satması) sırf galatasarayımız başarılı olsun, "aman okan buruk'a dokunulmasın, erden timur'a dokunulmasın" falan demek bana şımarıklık geliyor.

  bu gibi şeyleri ilk günlerde konuştuğumuzda "siyaset üstü bir olay" falan diyorlardı ama hayır. bu olay spor üstüdür ve protesto demokratik bir haktır. sırf galatasaray şampiyon olsun diye "aman tadımız kaçmasın" moduna girmek nasıl bir şımarıklıktır anlamıyorum.

  20 gün geçmiş, hala çadır bulamayan aileler var. birisi çıkmış bütün bu rezilliğe rağmen helallik falan istiyor ve sırf "üstümüze oynarlar" diye protesto hakkımızdan mı vazgeçeceğiz?

  hadi diyelim dediğiniz gibi oldu, suya sabuna dokunmadık. her cümlesinde "sayin çümhürbaşkanim" diyen rizeli bir yöneticimiz gibi davrandık ve şampiyon olduk. içinize sinecek mi bu şampiyonluk?

  dışarda soğuktan donan binlerce kişinin hakkını arama tepkisidir statlarda yankılanan istifa daveti ve sırf ayağımızı kaydıracaklar diye bu haykırıştan, bu haktan korkacak kişilerle aynı nefesi almaktan utanırım.
App Store'dan indirin Google Play'den alın