• 853
  kadıköy civcivinin yardakçısı gibi gösterilmeye çalışılan ama icardi’ye yapılmaya çalışılan linç hareketinde şu ana kadar resmi hesaplarından herhangi bir paylaşımı olmayan kulüp. özellikle twitter’da ankaragücü kulübü ağzından yazıldığı iddia edilen şikayet metni malum paralı köpeklerin uydurması. bundan sonra böyle bir başvuruları olur mu bilemem ama böyle bir haklarının olması bile saçma. senin taraftarın ülkenin en pislik taraftar topluluğu olarak bilinecek (gerçi bu sezon paralı köpekler onları geçti), maçta sürekli sahaya bir şeyler atacak, geçen yıl futbolcuya saldıracak, daha yeni 4 maç cezadan dönmüş olacak ama icardi beyfendilere anladıkları dilden konuştu diye suçlu olacak! bir de çocuk kadın varmış filan yazmışlar taraftarın arasında. bunların arasına giren çocuk ahlaken bir daha düzelmez, kadın girse kusarak kaçar oradan. bilmesek bunları inanacağız da ankaralıyız işte.
 • 855
  başkanı hakem dövdüğü gün, ligden düşürülmesi gerekiyordu. hadi o olmadı, en azından lig sonuna kadar sahası kapatılmalıydı. trafikte bir insanı dövsen daha fazla sorun yaşarsın. karşılık vermeyen birini tekme tokat linç ettiler, nüfuz sayesinde kahraman ilan edildi nerdeyse. türkiye'yi çok seven biriyim ama bu güç sevdası yüzünden ülkeyi terkedesim geliyor. o gün hakeme saldıran siyaseten güçlü biri değil, sıradan bir taraftar olsa, terörist muamelesi görürdü fakat başkanı 'cağnım' spor medyası o kadar tatlı tatlı, yumuşak eleştiriyordu. sanırsın başkanları hakem yumruklamamış, hakem kafasını yumruğa vurmuş. işte sonucunu gördük. ortada hiçbir şey yokken, takımları en ufak bir oyun oynamamışken, tutup oyuncularımıza saldırdılar. allahtan zemin kaynaklı sakatlık yaşamadık.

  buradan alınacak ders, bizim anadolu kulüpleriyle olan ilişkimiz, atatürk'ün doğu politikası gibi olmalı. sınıra mayını döşeyip, ilişkimizi kesmeliyiz. ne oyuncu alalım, ne oyuncu verelim. ankaragücü'ne, rize'ye oyuncu vereceğimize yemin ediyorum amerika'ya, ingiltere'ye amatör liglere verelim. hiç olmazsa dil öğrenirler, o da bir şeydir.

  biz bu küçüklük kompleksini çekmek zorunda mıyız? molde 25 milyon euro, ankaragücü 36 diyor transfermarkt. adamlar bize kök söktürdü. adam gibi yönetilseydiniz de, siz de bize kök söktüreydiniz. ankaragücü türk futboluna ne kazandırmıştır yahu. hiç sevmem ama başakşehir hiç olmasa milli takıma oyuncu kazandırdı, bir şeyler yaptı. sen git hiçbir teknik başarısı olmayan birini takımın başına getir. yanlış transferler yap. bizde, fenerde tutunamamış oyuncuları al. sonra icardi'ye 90 dakika küfür et. icardi gibi bir dünya yıldızını ankaragücü gibi bir takımın stadına götürmek hata zaten. keşke süper ligmidir ne kurulsa. gerekirse en alt liginde olalım. şu futbol cahili insanlardan kurtulalım. kendi aralarında, halısaha maçı seviyesinde oynasınlar.
 • 857
  ıcardi'ye ceza aldırmak için ali koç'tan alacakları parayı federasyona ödemesi gerekecek kuruluş. ıcsrdi ile ilgili videoda tombala var yok konusundan bağımsız doğrudan adamın kafasına atılan şişe açıkça görülüyor. yani adam sakıncası kafasına gelecek. üstelik kaç maç taraftarız oynama cezası almış, sırf galatasaray maçı var diye daha fazlasından yırtmış bir takım bunlar. şimdi kendi rizalari ile fenerbahce maçını başka stadda oynamak isteyecekler muhtemelen. yani insanda biraz utanma olur...
 • 858
  en az fenerbahçe taraftarı kadar zeka geriliğine sahip bir taraftar grubuna sahip takım. adamlar ıcardi'nin kafasına şu şişesi atıyor, anasına bacısına sövüyor. karşıdan tepki gelince de stada anamız, bacımız geliyor ayıp diyor. insan gerçekten bunların şerefsizliği karşısında hayrete düşüyor.

  ilgili tweet: https://twitter.com/.../1760019828734337168
 • 859
  montajlı görüntüyü, şunu-bunu geçtim, aklımın almadığı konular var;
  ilki, icardi maçta söz konusu hareketi yapacak, sebepsiz yere sahaya inmeye, sağa-sola saldırmaya yer arayan ankaragücü taraftarı o anda tepki koymayacak, inanması güç...
  ikincisi, maç oynanıyor - bitiyor, görüntü ne hikmetse maçtan 1,5 gün sonra ortalıkta dönmeye başlıyor.
  hayır, beyaz futbol ve benzeri, hayatı ve varoluş sebebi bu ve benzeri olayları kaşımak, gündeme getirmek, ve algı yaratmak olan programların bunu maç akşamı gündeme getirmemesi enteresan değil mi sizce de! hazırlıklar zaman aldı biraz sanırım!!!
  (bkz: 18 şubat 2024 ankaragücü galatasaray maçı)
 • 860
  taraftarı ıslah olmayacak gibi gözüküyor. son 3 yılda rezilliklerini kat kat arttırıyorlar. önce futbolcu dövmeye sahaya indiler sonra başkanları hakem dövdü. ceza biter bitmez sahaya ilk dakikadan itibaren atılan yabancı maddeler...

  bir kulubun 1 numaralı adamı başkanı sahaya indi hakem dövdü 5 maç saha kapama aldılar. biz sulu derbi sonrası 5 maç aldık mesela. bu takım ve taraftarları kendilerine çeki düzen verene kadar alt liglerde takılmalılar.
 • 862
  işin etik, teknik, taktik veya yönetimsel boyutunu geçersek, inanılmaz bir gündem yaratma kabiliyeti olan kulüp. bir şekilde bir olayla gündeme oturabiliyorlar. bu manada trabzonspor’dan bile etkili olduklarını söylemek mümkün. açıkçası düzgün bir yönetimi olsa ligde daha etkili olma potansiyeli en yüksek takım. ancak koç ailesine yanlayan, hükümet güdümlü yapıda kaldıkları sürece, son 20 sene olduğu gibi negatif olaylarla gündeme gelecekler.

  ebedi puan tablosunda 6. sırada olan bu takımın artık türk futboluna hasan şaş dışında bir katkısının olması gerekiyor.
App Store'dan indirin Google Play'den alın