resim
Ali Yıldırım Koç
Görev:Başkan
Takım:Fenerbahçe
Yaş:57
Uyruk:Türkiye
 • 6247
  fenerbahçe denilen şer cemiyeti kulübü komple holdingin iştiraki yaptığı için başkanlığı bırakması mümkün değildir. daha önce de yazdım. ali koç fb’yi koçtaş gibi, yapı kredi gibi, opet gibi malı sanıyor. kendi malının da başında durur doğal olarak. ayrıca adam heybet sanrıları olan bir hasta. ülkenin en zenginlerinden olup en başarısız fb başkanı olarak anılmayı sindiremez, bunu gururuna yediremez, bu resme tahammül edemez, tarihe böyle geçmek istemez. adamın hayatta bir amacı yok çünkü. parayla işi yok. yeni bir vizyoner girişimle uğraşacak bilgisi ve çapı da yok. tek amacı fb başkanı olup herkes onun adını büyük başkan diye haykırsındı, nefret ettiği galatasaray o başkanken acı çeksindi.

  olmadı.
 • 6248
  son 10 yılda toplanan puanlar üzerinden sisteme ve karanlık güçlere gönderme yapan komik fb başkanı.

  birincisi şampiyonluk ilgili sezonda en çok puanı toplayan takıma verilen bir unvan.

  misal,

  (bkz: süper lig 2022-2023 sezonu şampiyonu galatasaray)

  bahsettiği şey yalnızca istatistiktir. evet fenerbahçe bu açıdan cidden başarılı bir takımdır ama şampiyonluk için yetmiyor demek ki.

  son 20 yılda 2006, 2010, 2012 de son hafta, 2020-2021'de de sondan bir önceki hafta kasansa 4 şampiyonluk kazanacak kulüp için bakılması gereken yer başkadır.

  kendilerinin hesabıyla en çok puan toplayan takımlar olmasına rağmen manchester united'ın 10 yıldır falan, arsenal'in ise 20 yıldır şampiyonluğu yok, ben "bizi şampiyon yapmıyorlar" diye manu ve arsenal yönetimi demeci duymadım.

  o yüzden dilerim artık başarısızlığı kabullenip, hatayı kendinizde ararsınız yoksa bir 10 yıl daha bekleyeceksiniz.
 • 6250
  bankalar birliği yoluyla olan fenerbahçe borcunun çoğunun/bir kısmının (?) olduğu yapı kredi bankasının çoğunluk hissesinin sahibi koç holding hissedarı.

  bu konu basında hiç ama hiç işlenmiyor ama çok önemli. spk’nın bu konuyu araştırması gerekiyor. ortada borsaya kayıtlı fener aleyhine olası bir çıkar çatışması durumu olabilir.

  fb, örneğin ( rakamlar yaklaşımdır) 20 birim amatör şubelere para akıtıp aldığı şampiyonluklara rağmen 3-5 birim kazanç sağlamaktadır. oysa ki bu 20 birimle banka borcu ödense, her yıl değişken faizle çığ gibi büyüyen borç azaltılsa , fenerbahçenin yararına olur, borcu azalır. üstelik ana para ödemesi son yıllarda, muhtemelen ali koç başkanlıkta olmadığı zaman yapılmak zorunda.

  peki fb borcu ödemezse ne olacak? yapı kredi hisselere el mi koyacak?

  ek: koç holding hisselerinin %50’nin üstündeki kısmı, 2 galatasaraylı , semahat arsel ve ipek kıraç’a ait. teorik olarak yapı kredi hisselere el koyma senaryosu gerçekleşirse, fb galatasaraylıların eline mi geçecek?
 • 6252
  kendisi o kadar eğitim almış, şirketler yönetmiş kişi ama matematiği tam anlayamamış sanırım. matematikte doğru tektir.sen kendi tarafına doğru çekemezsin onu.

  son 10 yılda 500 puan toplamışız fenerbahce ve galatasaray olarak ama siz sampiyon olmamışsınız ya, şeytan da ayrıntıda gizliymiş ya. yapma ya öyle mi olmuş?

  şeytan gizli falan değil cahiller inanıyor diye saçma sapan demeçler vermeye devam ediyor.iki üç medya maymununa da parayla tivitler attırıyor. kimse de ya başkan salak durumuna düşeriz demiyor. gerçi neden desin kitle öyle bir kitleki başkanlığı döneminde şampiyon olamamış başkana savaş kazanmış komutan muamelesi gösteriyorlar.

  şimdi toplam 2 dakika araştırma yaparak matematiğin yine yanılmadığını göreceksin.

  öncelikle, bu sezon henüz sonlanmadığı için bu sezon hariç son 10 sezonun sıralamalarını yazacağım.

  2022-2023 galatasaray-1. / fenerbahce-2.
  2021-2022 galatasaray-13. / fenerbahce-2.
  2020-2021 galatasaray-2. / fenerbahce-3.
  2019-2020 galatasaray-6. / fenerbahce-7.
  2018-2019 galatasaray-1. / fenerbahce-6.
  2017-2018 galatasaray-1. / fenerbahce-2.
  2016-2017 galatasaray-4. / fenerbahce-3.
  2015-2016 galatasaray-6. / fenerbahce-2.
  2014-2015 galatasaray-1. / fenerbahce-2.
  2013-2014 galatasaray-2. / fenerbahce-1.

  şimdi bu iki takımın sıralamalarını topluyoruz,
  galatasaray 37 / fenerbahce 30

  10 senedeki toplanan sıralamaları sene başı ortalama bulmak için 10a bölüyoruz,
  galatasaray 3,7. / fenerbahce 3.

  sonuc olarak toplanan puanlarla fenerbahce son 10 yılda bu ligde ortalama hep 3. olmuş, galatasaray ise ortalama 3,7. olmuş.

  peki hiç duydun mu ayni puanlari almamiza rağmen neden fenerbahçe ortalaması daha önde diyen? duyamazsın çünkü böyle bir açıklamadan sonra ilk başta bizde taraftar karşı çıkar.
  suyun o taraflarındaki gibi sözde medyacılar destek olmaz hemen.
 • 6255
  (bkz: ne dediler/#3907875)

  bu mantıkla sakın kumar işine bulaşmasın. rulet oynarken 5 kez üst üste kırmızı gelince aha şimdi kesin siyah gelir deyip kaybedince sinir krizleri geçiren adam bu işte.

  şaşıracaksın biliyorum ama mesela 10 kez yazı tura atıp 10 kez yazı gelirse, 11. kez attığında yazı gelme olasılığı yine %50'dir.

  şimdi kendisinin mantığıyla 2007-2011 arası 5 yıllık puan durumuna bakalım.

  1. fb 360
  2. bjk 323
  3. gs 306
  4. ts 305
  5. bursa 277

  2005-2006 sezonunda bursa alt kümede olduğu için 2007'den başlattım. 2006-2010 arasına baksak sivas bursa'yı geçiyor.

  bu yıllar arasında fb 2, gs 1, bjk 1, bursa da 1 şampiyonluk almış. ee trabzon bursa'dan 28 puan fazla toplamış ama şampiyon olamamış? trabzonspor'un şampiyonluğunu kim çaldı?*

  o değil de 5 yılda o kadar fark atıp nasıl 1'i şüpheli 2 şampiyonluk alabildiniz lan?
 • 6258
  "son 3 yılın puan durumu", "son 5 yılın puan durumu" ve dün de "son 10 yılın puan durumu" gibi saçmalamalarının içerisine bile şark kurnazlığı veya bir başka tabirle "cin ali"lik serpiştiren mevcut fenerbahçe başkanı.

  ali koç haziran 2018'de başkan oldu, sayaç onun için 2018-2019 sezonunda başladı yani. "başkanlık yaptığım dönemin, yani son 6 sezonun puan tablosuna bir bakalım" diyebilir pekala ama diyemiyor. neden diyemiyor çünkü amiyane tabirle yemiyor. "son 6 sezon" derse başkanlığının ilk yılını, yani fenerbahçelilerin nisan ayına kadar "küme düşer miyiz acaba?" sorusunu kendilerine yönelttikleri ve galatasaray'dan 23 puan fark yedikleri sezonu da hesaplamanın içerisine dahil etmesi lazım. ama tabiri caizse sıkar bu. "son 3 sezon" da dediğinde (geçen yıl), "son 5 sezon" da dediğinde (bu yıl) ısrarla galatasaray'ın lig tarihindeki en kötü sezonu olan 2021-2022 sezonunu hesaplamanını içerisine katıyor kendisi (çünkü o sezon fenerbahçe ve galatasaray arasında fener'in lehine 21 puan fark var) ama nedense aynı başkan galatasaray'ın fenerbahçe'ye 23 puan fark attığı sezonu ya hiç işin içerisine katmıyor ya da etkisini minimuma indirmek için "son 10 sezon" diye mırıldanıyor. "son 10 sezon" demek cüretini gösterirken kendisi, buna aslında ilk başta fenerbahçelilerin itiraz etmesi lazım ama nerede onlarda o muhalefet mekanizması? 10 sezon dediği anda aziz yıldırım'ın 4 sezonunu da hesaba dahil ediyor ali koç. hani şu 2017-2018 sezonu devam ederken "futbolda 2012'den beri başarısız olduğu" iddiasıyla karşısına dikildiği, fenerbahçe kongre üyelerine seçimden bir hafta önce hitap ederken "tarihimizde ilk defa ezeli rakibimizin iki şampiyonluk gerisine düştük. bu alışık olduğumuz bir şey değil" diyerek efelendiği aziz yıldırım'ın başkanlığı dönemindeki fenerbahçe futbol takımından medet umuyor ali bey. bir tane de fenerbahçeli çıkıp "bu dediğine göre aziz yıldırım da başarılıydı, neden biz 2018'de galatasaray'la şampiyonluk için yarışırken yıldırım'ın karşısına aday olarak çıktın o zaman?" sorusunu kendisine yönelt(e)miyor. ali koç o kadar başarısız, o kadar çaresiz ki, "benim için artık öyle biri yok" dediği kimselerin sezonlarına referansta bulunuyor ama camiası bu kendi kendiyle çelişme durumuna bile ses soluk çıkartmaktan aciz.

  ali koç'un ve fenebahçe'nin mevcut durumu hakkında "çok yazık" demek aslında mümkün olabilirdi ama fenerbahçe'nin son 26 senedeki iki başkanına bakınca içlerinde bulundukları duruma üzülmek yerine, mutluluk duymayı tercih ediyorum. beter olmalarını da temenni ediyorum. iki fenerbahçe başkanı arasında da bir fark yok çünkü son 26 senede; biri diğerinin bir ton daha laciverti sadece. sarı bile yok onlarda. piyasaya çıkan üçüncü olası başkan da (sadettin saran) mevcut başkanlarının bir ton daha açığı izlenimini veriyor şimdilik. dolayısıyla ali beyin mevcut başkanı olduğu fenerbahçe'nin önümüzdeki yılları da, ali koç devam etsin veya etmesin, eski tas eski hamam şeklinde akıp gidecektir.
 • 6259
  fenerbahçe'nin ilim ile cehaletini alamadığı ancak eşekliğinin de baki kaldığı başkanı.

  vah vah...
  söyleyin gerekli kurullara, yapın ali başkanım için on binde dört yüz elli.
  başkanım mutlu olacaksan yüz binde dört bin beş yüz de yaparız.

  başkanım rahat anlasın diye ayrı ayrı yazdım bütün sayıları.
  lütfen yazım hatası olarak değerlendirilmesin.*

  https://twitter.com/.../1782364748161458569
 • 6260
  kendisinin matematik bilgisi aşağıdaki twitte görülebilir:

  https://twitter.com/...R4LrIyGQ7bg&s=19

  bu kafa ile 5 şampiyonluğa 1 yıldız hesabı ile iyi 29 yıldız falan istemedi bunlar.

  galiba yıldırım isminde bir şey var.

  yıldırım demirören
  ali yıldırım koç

  ikisi de aileleri tarafından şirketlerden uzak dursun diye kendilerine meşgale taraftarı oldukları kulüpler verildi.
 • 6263
  yeniden baskan adayi olacağı yönünde haberler dolaşan fenerbahçe başkanı.

  etrafımda, gerçekten aklı başında, mantığını duygularının önüne koyabilen kıymetli 5 adet fenerbahçeli tanıdığım var. bu adam ilk geldiğinde heyecanlanmışlardı. umutları vardı.

  ancak aradan geçen sürede farklı zamanlarda fenerbahçeliliklerini askıya aldılar.

  2si komple futboldan soğudu, biri her hafta galatasaray maçlarını izliyor, 2si de kendi memleketlerinin takımını destekleme kararı aldı.

  bu ülke artık bağıran, çağıran, sürekli atar-gider yapan, hamaset politikası güden, ayrıştıran, sakin konuşmayı beceremeyen, kibirli, ben tek siz hepiniz, alayına isyan modunda takılan yöneticilerden bıkmadı mı arkadaş?

  ben çok özledim, gülerken laf oyunlarıyla karşısındakini yerden yere vuran ancak her daim sakin, bilgili, görgülü, kültürlü, cana yakın, kaliteli, beyefendi/hanımefendi insanları!
 • 6269
  konuşmasa puan farkı hala ikiydi ama ne mutlu bize ki susamıyor, sürekli konuşuyor. konuştu konuştu sayesinde vardaki fanatik fenerli hakemlerin yerini yabancı hakemler aldı. ligin yanında bize bedavadan süper kupa da verdi hem de takımı çekemeden gol yiyip keyfimizi ikiye katladı.

  yaptığı her şey fenerbahçe'nin zararına olmasına rağmen artık futboldan uzaklaştırılması gerekiyor kendisinin. içine etti resmen türk futbolunun. millet birbirini kesecek adamın yüzünden, fenerliler sinir küpü şeklinde geziyor, milyonlarca insan toplu histeri yaşıyor bu adam yüzünden. önder özen'in çocuğu vakası istisnasız tüm fener taraftarlarında var, kendilerini fanatik değil sanan adamlarda bile var bu durum. çok üzücü bir durum bu. sırf bu adam başarısızlığına bahane bulacak diye milyonlarca insan kandırılıyor.

  (bkz: 22 nisan 2024 sivasspor fenerbahçe maçı)
App Store'dan indirin Google Play'den alın