2020-21 Efeler Ligi 6. Hafta Karşılaşması
13:00 Bingöl Karşıyaka Spor Salonu
3 - 2
 • 1
  saat 13'de başlayacak olan, efeler ligi 6. hafta erteleme maçı. daha önce oynanması gereken maç rakibimizin covid-19'lu sporcusu olması sebebiyle ertelenmişti. maçı trt spor 2 yayınlayacak.

  rakibimiz şu ana kadar sadece 7 maça çıkabildi. bu maçlardan da 2 galibiyet çıkarabildi. biz ise 10 maçta 7 galibiyet aldık ki son 2 maçımızı kaybettik ve ligde fenerbahçe ile arkas'ın gerisine düştük. son 2 maçımızı kaybettik ve toparlanmak için uygun bir maç. maçın favorisi biziz. takımımıza başarılar diliyorum.
 • 2
  23-25, 18-25, 25-21, 25-18 ve 15-13'lük setlerle 3-2 yenildik. 2-0 öne geçip 3-2 kaybetmek büyük iş gerçekten.

  aslında bu mağlubiyette hakemin de ciddi payı var. 3. sette içeri düşen topu önce bize sayı verdi, ardından dışarıda deyip rakibe verdi. voleybolda görüntülü değerlendirme sistemi var. fakat bazı salonlarda bu sistem yok ve bu salon da onlardan biriydi. o sayıdan sonra o sette geriye düştük. halbuki o sayı ile beraberliği sağlıyorduk. yine son sette bloktan çıkan topu rakibe verdi ve ortalık karıştı. bu sistem bu salonda olsaydı sonuç belki böyle olmazdı. ama yine de bizden hayli düşük kalitede olan bir rakibe karşı 2-0 da öne geçmişken maçı vermememiz gerekiyordu.

  geçen sene de buna benzer durumlar yaşamıştık. seneye çok iyi girmiştik ama gelen bir mağlubiyetten sonra devamı gelmişti. şimdi de 3 maçtır kaybediyoruz. selçuk keskin ile olmadığını herkes görüyor ama hoca vazgeçmiyor kendisinden. halbuki bu maçta da murat yenipazar ile daha iyi oynadık. yine yasin aydın geçen sene sakatlandıktan sonra bir daha toparlayamadı. batuhan avcı da onun yerine oynadığında gayet iyi oynadı ama yine maçı yasin ile tamamladık. bu iki isim artık daha çok süre almalı.

  luis vidal allen serrano ile anlaştığımız söylendi. hatta okan böke de twitter hesabından onayladı ama ne zaman gelecek belli değil bu arkadaş. ne oldu ne bitti anlamadım. bir an önce gelmesi lazım. orta oyuncularımızdan zaten pek hücum yapmıyoruz ki neden yapmıyoruz onu da anlamıyorum ama en azından blokta etkili olmamız lazım. ama biz blok yapamıyoruz. iki oyuncumuz da etkisiz kalıyor bu anlamda.

  nedim özbey aslında en çok eleştirmemiz gereken isim. yetersiz kadrolarla gayet iyi iş yapmıştı ama şimdi kadromuz iyi ve maalesef kendisi yetersiz kalıyor. saçma ısrarları var, oyuna müdaha etmede sıkıntısı var ve takımın hücum varyasyonları kısıtlı. zaten bu tür branşlarda hiçbir zaman her şey dört dörtlük olamıyor.

  neyse, bu sonuçla ligdeki 4. mağlubiyetimizi aldık ve 4. sıraya geriledik. ilk yarı 4 maçımız kaldı ve onlar da iyi takımlar. bakalım bu dönemi nasıl geçireceğiz.