• 4
  işte adalet, işte cesaret, işte feraset, işte fazilet, işte fedakarlık, işte mertlik, işte adamlık haykırışları ile karşıladığım kararlardır.

  yani gündem ile de denk düştü ama türkiye gerçekten tüm kurul ve kuruluşlarıyla beraber adil bir ülke olmaktan çıktı. şu kararları kime nasıl anlatacaksın birader?

  --- alıntı ---

  hasan çavuşoğlu - 7 gün,

  hasan kartal - 11 gün,

  ahmet ağaoğlu - 15 gün,

  ali koç - 60 gün,

  mustafa cengiz - 150 gün,

  murat sancak - 421 gün hak mahrumiyeti cezası aldı.

  --- alıntı ---
 • 5
  cezaların havada uçuştuğu kararlardır.*

  --- alıntı ---
  aynı müsabakada aytemiz alanyaspor kulübü başkanı hasan çavuşoğlu'nun, sportmenliğe aykırı hareketleri nedeniyle 7 gün hak mahrumiyeti ve 8.500.-tl para cezasi ile cezalandırılmasına, (oyçokluğu)

  aytemiz alanyaspor kulübü başkanı hasan çavuşoğlu hakkında, 22.06.2020 tarihinde tv kanalında yaptığı açıklamalar nedeniyle kurulumuza sevk yapılmış ise de, isnat olunan disiplin ihlalinin unsurları oluşmadığından ceza tayinine yer olmadiğina,

  aynı müsabakada trabzonspor a.ş. başkanı ahmet ali ağaoğlu'nun, rakip takım mensuplarına yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 26.000.-tl para cezasi ile cezalandırılmasına, (oyçokluğu)

  aynı müsabakada trabzonspor a.ş. başkanı ahmet ali ağaoğlu'nun, akredite edilmediği alanlarda bulunmasından dolayı covid-19 salgını nedeniyle ara verilen süper lig, tff 1. lig ve ziraat türkiye kupası müsabakalarına ilişkin talimat'ın 8/3. maddesi uyarınca, fdt'nin 12. ve 13. maddelerinin uygulanması suretiyle 15 gün hak mahrumiyeti ve 25.000.-tl para cezasi ile cezalandırılmasına,

  aynı müsabakada trabzonspor a.ş. başkanı ahmet ali ağaoğlu'nun, covid-19 salgını nedeniyle ara verilen süper lig, tff 1. lig ve ziraat türkiye kupası müsabakalarına ilişkin talimatlara aykırılık nedeniyle 4.500.-tl para cezasi ile cezalandırılmasına,

  trabzonspor a.ş. başkanı ahmet ali ağaoğlu hakkında, 22.06.2020 tarihinde tv kanalında yaptığı açıklamalar nedeniyle kurulumuza sevk yapılmış ise de, isnat olunan disiplin ihlalinin unsurları oluşmadığından ceza tayinine yer olmadiğina,

  aynı müsabakada trabzonspor a.ş. futbolcusu seyedmajid hosseini'nin, rakip takım sporcusuna yönelik ciddi faulü nedeniyle 2 resmi müsabakadan men cezasi ile cezalandırılmasına,

  karar verilmiştir.

  --- alıntı ---
  https://tff.org/...246&ftxtID=33401
  cezaları alanlar tahkim'e başvurduklarında tff bunlara üstüne para vermek zorunda kalmasa bari.*

  hepsini geçtim 22 haziran 2020 alanyaspor trabzonspor maçında hosseini'nin alanyaspor'lu salih'e yaptığı hareket 2 maçla cezalandırılmış. salih'in ayağını yine salih'in eline veriyordu az kalsın ama sıradan bir doğrudan kırmızı kart cezası vermişler.

  her seferinde daha ne kadar gözümüze pisliklerini soka soka yapacaklar bu işleri? bir sınırları var mı bunun? bundan ötesi olmaz artık dedikçe yapıyorlar.
 • 6
  mustafa cengiz bizzat federasyon, pfdk ve tahkim üyelerinin tek tek suratlarına sars-cov-2 virüsü mu fırlattı da 150 gün aldı. diğerleri federasyonu ve doğrudan başkanını doğrudan suçlarken, küfürler havada uçarken bir kaç haftalık ceza aldılar. bu adaletsizlik filan değil açık açık galatasaray düşmanlığıdır. anlaşılan onlar biz sendikalıyız, siz harranlısınız diyorlar...
 • 7
  memleketin her köşesine sinmiş olan kokuşmuşluk, zar zor ayakda durabilen ama halen insanlanların kalplerinde ve vicdanlarında az da olsa umut barındıran federasyon ve pfdk'ya da bulaştı. öyle kötü kokular geliyor ki , artık bakmak ve izlemek sadece tiksindirmiyor aynı zamanda mide de bulandırıyor ve iğrendiriyor. uzaklaşıyoruz yani anlayacağın, gün gün saat saat uzaklaşıyoruz. hiç birimiz bu kokuları hissetmek zorunda değiliz zira. ama ne yazıkki memleketten uzaklaşamıyoruz, mecburuz da ondan.
 • 12
  işin komik kısmı ali ağaoğlu'nun hasan çavuşoğlu'nun anasına küfür etmesi sebebiyle aldığı ceza 26bin tl para cezası. yani bu ülkede dış işleri bakanının ölmüş anasına küfretmenin cezası bu mu? stadın 2 adım dışında bunu yapsanız en az 2 sene hapis cezası yersiniz ama saha içinde 26bin tl ile yırtabiliyorsunuz. güzel mesele.

  öte yandan 15 gün hak mahrumiyeti de akredite olmadığı yerlere girmesinden sebep verilmiş.

  valla artık söylenecek bir şey yok. galatasaray yönetimi bu tff ve kurullarına karşı topyekün ve apaçık bir mücadele başlatmadığı sürece bu düzen böyle gider.
 • 14
  "sözün bittiği yer" deyiminin hayat bulmuş hali.

  bu kararlar artık galatasaray'a olan nefretin hiçbir çekince, utanma ve korku olmadan rahat rahat dile getirilmesidir. takımımızın şampiyonluk yarışından kopartılması bile bazı kişilerin içini ferahlatmamış anlaşılan.

  bu kulübün sadece yöneticileri değil öne çıkan tüm isimleri bu karardan sonra 2019- 2020 sezonunda saha içinde ve dışında neler yaşandığını incelemek zorundadır. bakın bu kararlar basit bir dalga geçme ya da iyice moral bozma amacı taşımıyor. aynı zaman dilimi içerisinde federasyon başkanına çok tehlikeli ithamlarda bulunan bir başkana ve rakip takımın başkanına, yöneticisine, saha görevlisine saldıran birine verilen cezalar ile hakemden canı yandığı için az biraz söylenen mustafa cengiz'e verilen ceza arasında dağlar kadar fark var ise bunun adı sadece adaletsizlik değildir. bu organize bir iş bile değildir. bu kararların ve sene başından beri verilen pfdk'nın tüm kararlarının, özellikle pandemi dönüşü oynanan maçlardaki hakem kararlarının başka bir mecrada incelenmesi gerekir. yargı alanına taşınması gereken bu işlerin peşi bırakılmamalıdır. suç duyurusunda bulunulup en azından bazı kişilere yarın yokmuş gibi davranılmaması gerektiği hissetirilmelidir. bağımsız mahkemelerce gerekli incelemeler yapılıp tek tek her karara bakılmalıdır. öyle birilerini görevden aldırmak yetmez. varsa bir ibnelik çarşaf çarşaf ortaya koyulmalıdır.

  vardır bunda da bir hayır. hiç ceza vermeseler bu yıl boyunca yaptıklarını aman boşverelim diye belki de unutacaktık. bu kararlar artık bardağı taşıran son damla olmuştur. dediğim gibi bu kulüpte söz sahibi olan sayın büyüklerimiz lütfen ama lütfen bu yılı irdeleyin ve yargı alanında irdeletin.
 • 19
  ülkede her şeyin; siyaset, spor, aklınıza ne geliyorsa hatta adalet dahil bokunun çıktığının resmidir. eğer bir yerde kanun ve teamüller kişiye göre uygulanıyorsa o ülkenin çivisi çıkmış demektir.

  aradan üçbeş yıl geçtikten sonra “hata yaptık allah affetsin” demenizin bir anlamı yok. affetmiyorum ilerleyen zamanda da affetmeyeceğim, lanet olsun zihniyetinize.
 • 20
  --- alıntı ---
  organize ve profesyonelce başlayıp, zorlu geçen bir sezonu, adalet arayarak bitiriyoruz. hakkımızda hayırlısı...

  --- alıntı ---

  fatih hocamın bu sözlerini okuyunca 'ya yapma gözünü seveyim, bırak şu türlü yorumları, biz sahada daha kompakt olmalıyız' tarzı daha teknik bir yorumu zihnimde geçirmiş idim. fakat görüyorum ki hocamız lafı gediğine güzel koymuş! utanmak değil, biraz 'sen hala ellerinin kalemlerinin bazı bazı yerlerde olmadığını mı düşünüyorsun' diyerek kendime sitem ettim.

  sonra aklıma ne mi düştü? hani küfürbaz, galatasaray'a ahlaksız ithamlarda bulunan başkanın takımının üç yıllık göğüs sponsoru 'zorlu' değil miydi?

  safım... nasıl da kendi kendini tongaya düşürüyorsun!

  kararı alkışlıyorum! haddizatında az bile başkanımıza verilen ceza! sizi yürekten selamlıyorum. bu arada yakında mecburiyetten başkanlık yapan, limanın sarı lacivert boyatan adamda bırakacak. ihaleyi sadece ona bırakmamak lazım. bu organize bir kötülük ve adaletin kapılarının üzerindeki zincirler kırılmadan pek bir şey de değişmeyecek!
 • 22
  tek kelimeyle,

  (bkz: fiyasko)

  olan kararlar. zaten geçen sene "silahım olsa hakemi vururdum" diyen adama 11 gün ceza vermişlerdi. bu sene tribünlerde olay çıkaranlar, her hafta hakemlere sallayanlar ceza almadılar, şimdi de alanya ve trabzon cephesi o çirkin hareketler sebebiyle komik cezalar aldı. mustafa cengiz gibi kibar bir beyefendiye ve kulübümüze ise 150 gün verdi bunlar.

  yarına kalır da yanınıza kalmaz merak etmeyin.

  hoca da yine usturuplu bir tweet atmış.

  --- alıntı ---
  organize ve profesyonelce başlayıp, zorlu geçen bir sezonu, adalet arayarak bitiriyoruz. hakkımızda hayırlısı...

  --- alıntı ---

  ben olsam "yapacağınız işi skym ben gidiyorum" derdim.
 • 25
  ahmet ağaoğlu sahaya girdi. herkese saldırdı ve 15 gün ceza aldı.

  bu kurum yıkılmalıdır. bu kurum takım tutuyordur. bu kurumun yapısı değiştirilmelidir. bu kurum galatasaray düşmanıdır.bu kurumun ben anasını,bacısını,yedi sülalesini alnından öpeyim.

  burayı yıkamayan,yıkmayan iki kelime edemeyen kim varsa benim gözümde galatasaraylı filan değildir.

  siyasetten korkan kim varsa galatasaraydan gitmelidir.