• 1
  öne geçmemize rağmen 2-1 mağlubiyetimizle sonuçlanan turkiye birinci ligi 1994 1995 sezonu 10. hafta karşılaşması.

  böylelikle 10. maçımızda ligdeki ilk mağlubiyetimizi almış olduk.

  goller:
  0-1 sedat balkanlı (19)
  1-1 ndayi kalenga (32)
  2-1 ndayi kalenga (88)

  ayrıca maçtan önce iki takım taraftarı arasında olaylar yaşanmış ve yaralanmalar olmuştur.

  --- 24 ekim 1994 tarihli türkiye gazetesi'nden alıntı ---

  kan gövdeyi götürdü

  g.saray ve a.gücülü taraftarlar maçtan önce kıyasıya kapıştı. 200 kişiye yakın g.saray ve a.gücülü taraftar topluluğu, gençlik parkı çevresinde başlayan karşılıklı sözlü saldırıları stad etrafına da taşıdı. bu taraftar grubu daha sonra tekme-tokat, sopa, bıçak ve birçok yaralayıcı aletlerle birbirlerine girdi. olayda dördü ağır birçok yaralanma meydana gelirken, polis 100’e yakın kişiyi gözaltına aldı.

  ayrıca karşılaşmayı, 13 bin 669 seyirci, 3 milyar 117 milyon 300 bin lira vererek izledi

  --- 24 ekim 1994 tarihli türkiye gazetesi'nden alıntı ---
 • 2
  atv'de yayımlanmış olan müsabaka.

  fırtına gibi başlamıştık lige. yanlış hatırlamıyorsam bu maçın oynandığı haftaya kadar namağlup gelmiştik. bu maçı 2-1 kaybettik. sonrasında samsun, antep, antalya süreciyle beraber dibi gördük zaten.

  "kaleci saçı"yla bir döneme damga vurmuş adnan'ın kalesini koruduğu; kazadi, kalenga gibi yıldızları ve ali osman renklibay gibi renkli bir hocası olan ankaragücü'ne karşı saffet sancaklı, hakan şükür ve kubilay türkyılmaz'ı aynı anda sahaya sürmüştük. savunmada ise bekir, sedat, mapeza ve bülent yine aynı anda oynuyordu. altın kafa sedat'ın golüne kalenga iki golle yanıt vermişti. kalenga'nın attığı ilk golde savunmamızın tamamının, ikinci golde ise mapeza'nın ikramı söz konusuydu.