• 121
  --- alıntı ---

  türkiye'de şike evrimi:

  2011-türkiye'de şike yapmayan mı var?
  2012-yaptık ama sahaya yansımadı
  2013-yaptıysam fenerbahçe için yaptım
  2014-ben şike yapmadım
  2015-paralel yaptı
  2016-paralel polisler bizi şike yaparken yakaladı.
  2017-infantino bizi kandırdı.
  2018-fetö bize kumpas kurdu.
  2019 ve günümüz: fenerbahçe şike yaptı diyen fetöcüdür.

  --- alıntı ---
 • 122
  ülkemizin 2016’dan sonraki durumuna baktığımız zaman fenerbahçe’nin kullandığı “bize kumpas kurdular” beyanı, siyasi erklerin izinden gittiğinin göstergesidir.
  ülkede faili meçhul olan her şeyin sebebini fetöye bağladılar. herhangi bir konuda suçlu da olsa suçsuz da olsa “bize fetö kumpas kurdu”diyen aklandı, kabul gördü.
  biz fikri ve vicdanı hür türk gençliği olarak 17-25 aralık tapelerinin de şike tapelerinin de gerçek olduğunu biliyoruz. suçlular bunun arkasına sığınıp kendi kendilerini akladılar, onların suçlu olduğunu bilenleri ise fetöcü olmakla suçladılar.
  eğer olur da bir gün devran dönerse hepsinin bağımsız türk adaletinin önünde hesap vermesi dileğiyle.
 • 117
  bugünlerde özellikle “ümit karan” başlığına girilen entryleri gördükten sonra üzülerek söylüyorum ki malum takımın üzerini kapatmayı başardığı, unutturduğu soruşturmadır. bakın arkadaşlar neredeyse 9 yıl geçti bu olayın üzerinden, o yıllarda yaşınız küçük olabilir veya ilginizi çekip iddianameyi, malum başkanın ve yöneticilerinin mahkemelerde sorulara verdiği komik cevapları, soruşturmanın en kritik kişilerinden ali kıratlı ile ümit karan’ın yaptığı telefon görüşmelerini okumamış olabilirsiniz. bari açın şimdi okuyun. ondan sonra insanlar hakkında fikir sahibi olun. galatasarayımızın en büyük rakibi dünya tarihinin en büyük şikelerden birini yapmıştır ve ne yazık ki ümit karan da buna alet olmuştur. o sezon eskişehirspor’da görev yapan bülent uygun ne kadar temizse ümit de o kadar temizdir.
 • 119
  "kişiler ile kurumlar ayrılmalı" beyanı, bu soruşturmanın dönüm noktasıdır ve türk futbolunu uzun seneler telafi edilemeyecek şekilde geriye götüren bir sözdür.

  dün gibi hatırlıyorum bu sözün ilk söylendiği anı. sözün sahibi bir yerden çıkmıştı, sanırım cuma namazı, ayaküstü bu lafı etmişti ve geriye dönülemeyecek biçimde türk futbolu zarara uğratılmıştı.

  hala da bu sözün etkisi sürüyor. aradan 9 sene geçti, türk futbolu her geçen yıl daha da geriye gidiyor; kokuşmuşluk, adeletten uzaklaşma her geçen yıl daha da artıyor.

  o dönem de söylediğimiz gibi yine söylüyoruz;

  (bkz: bu ateş üfleyerek sönmez)

  hâlâ da sönmüyor...
 • 67
  okuduğum kadarıyla aziz yıldırım, olgun peker, ilhan ekşioğlu, ibrahim akın, bülent uygun ayvayı yedi, eğer iddialar gerçekse. bizimle ilgili bir şey yok, yani anladığım kadarıyla. bir tek ali turan transferinde olgun peker'in bir bokluğu var ama okumadım geçtim. doğruyu söylemek gerekirse eskişehir maçları ve ibrahim akın harici bir halt yok.

  iddianamede geçen maçlar şöyle:

  fenerbahçe'yle ilgili olan maçlar:

  (bkz: 21 şubat 2011 manisaspor trabzonspor maçı)
  - teşvik verilmiş kullanılmamış, para fenerbahçe'ye iade edilmiş, 500.000 dolar.
  (bkz: 26 şubat 2011 fenerbahçe kasımpaşaspor maçı)
  - murat şahin aracılığıyla şike yapılmış, 75.000 lira.
  (bkz: 6 mart 2011 bursaspor ibb spor maçı) -
  - teşvik yapılmış, memnun kalınmış, iskender alın, ibrahim akın, 60.000 lira
  (bkz: 7 mart 2011 gençlerbirliği fenerbahçe maçı)
  - teşvik yapılmış, ancak gençler iyi oynamış, 100.000 dolar geri alınmış.
  (bkz: 20 mart 2011 gençlerbirliği trabzonspor maçı)
  - maç 1-2 bitiyor, serdar kulbilge sakatlanıp çıkmış, yedek kaleci son dakikalarda gol yemiş, ilhan ekşioğlu yedekleri de mi ayarlayacağız diye serzenişte bulunmuş, he bir de serdar kulbilge'nin fenerbahçe'ye transferi yatmış.
  (bkz: 9 nisan 2011 eskişehirspor fenerbahçe maçı) ( en neti de bu sanırım)
  -şike 200.000 dolar, bülent uygun ve ümit karan, sezer öztürk'e şike amaçlı transfer teklifi de var ancak sezer maç öncesi görüşmeyi yanlış anlaşılır diye reddediyor.
  (bkz: 17 nisan 2011 trabzonspor bursaspor maçı)
  - teşvik girişimi, sercan yıldırım, gökçek vederson. kabul ediyorlar sanırım teklifi, ama ne kadar para var belli değil, sadece transfer edeceğiz falan diyorlar, sercan bu maçta yedek başlamış.
  (bkz: 22 nisan 2011 eskişehirspor trabzonspor maçı)
  - teşvik var, ama ne kadar olduğu belli değil.
  (bkz: 1 mayıs 2011 fenerbahçe ibb spor maçı)
  - şike var, ibrahim akın'ın hocaya sorduğu maç bu. hocam 100.000 dolar alacağım bir sakıncası var mı diyor, hoca da yok diyor. vay anasını nasıl bir hoca lan bu? ayrıca göksel gümüşdağ da bu olaya göz yummakla suçlanıyor, malum federasyon seçimleri var fener'in desteğini kaybetmek istemiyor. işin bombası ibrahim akın parayı alıyor, sonra fakire fukaraya dağıttım diyor.
  (bkz: 8 mayıs 2011 karabükspor fenerbahçe maçı)
  - bildiğimiz olaylar, emenike sakatım diye oynamıyor, sonra transfer oluyor fener'e işte.
  (bkz: 15 mayıs 2011 fenerbahçe ankaragücü maçı)
  - 6-0'lık maç.
  (bkz: 15 mayıs 2011 trabzonspor ibb spor maçı)

  (bkz: 22 mayıs 2011 sivasspor fenerbahçe maçı)
  - bu maçla ilgili olanlar bayağı karışık, mini cooperlar havada uçuşuyor.

  beşiktaş'la ilgili olanlar:

  (bkz: 11 mayıs 2011 beşiktaş ibb spor maçı) *

  trabzonspor'la igili olanlar:

  (bkz: 15 mayıs 2011 fenerbahçe ankaragücü maçı)
  - nevzat sakar'ın ahmet bulut'u tehdit ettiği söyleniyor. bir girişim var ama sonuç alınamadı sanırım.
  (bkz: 22 mayıs 2011 sivasspor fenerbahçe maçı)
  - gene bir girişim var ama sonuç yok.
 • 109
  bu şike süreci açık şekilde göstermiştir ki, kimse türkiye’de futbol’u önemsemiyor.

  bu şike süreci avrupa’nın x bir ülkesinde olsaydı olacakları yazayım.
  öncelikle bir avrupa ülkesinde şike süreci böyle yönetilseydi, tüm takım taraftarları birleşir toplu bir duruş sergilerdi. bu toplu bir yürüyüş olur, toplu bir boykot olur, statlarda toplu bir protesto olur.
  adamlar bizim verdiğimiz paralarla, stat gelirleri olsun, dekoder gelirleri olsun, ürün gelirleri olsun, kart gelirleri olsun, bu paralarla istedikleri gibi at koştursun, sonra da çıkıp böyle bir şerefsizlik yapsın. biz olmazsak bunlar bi bok olamazlar. hiç birşey yapamazlar.
  toplu bir eylem yapsaydık bugüne kadar herşey çözülmüş olurdu.
  biz galatasaray taraftarları olarak 1 kere sadece 1 kere protesto eyleminde bulunduk. o da sadece 10 dk beyaz mendil salladık.
  şimdi kalkıp bu adamların şerefsizliklerini eleştirmemiz, boş muhabbetten öteye gitmez.
  sen maça gitme, ürün alma, maç izleme yani futbola bir katkın olmasın bak bakalım bir günde nasıl cezalar kesiliyor. biz asıl toplum olarak sınıfta kaldık.
  bu devran böyle gelmiş böyle gider artık. şu güzelim ortamı değerlinderemedik.
  sonra çıkıp burda demiröreni felan eleştiriyoruz. taraftar olmazsa bunlar bakkal yönetemezler. gelir olmayınca, rant olmayınca ne yıldırım demirören olur, nede dansöz gibi her hafta taraf değiştiren nedim türkmen olur, nede bir gözü toprağa bakan ilhan cavcav olur.
  suç bizde.
 • 24
  özel yetkili istanbul 16. ağır ceza mahkemesi'ne gönderilen ve henüz açıklanmayan iddianamedir.

  medya sülükleri ve başta hürriyet gazetesi yazarları iddianamenin açıklanmasına günler kala cezalar ağır, cezaları indiren yasa niye veto edildi, cumhurbaşkanı kahraman mı oldu, tecavüze bu kadar ağır cezalar yok vs yazıları ile metris'tekiler için kampanyaya başlamışlardır.

  hürriyet gazetesinin 6 aralık 2011 tarihli nüshasında aşağıdaki haber ve yorumlar vardır;

  --- alıntı ---
  hrant dink’i öldürene 22 sene verdiler. münevver’in kafasını testereyle kesip, çöpe atana 24 sene...

  henüz 13 yaşındaki n.ç.’ye tecavüz eden sapıklara iyi hal’lerinden ötürü 4 sene yeterli bulundu. insanları boğup oturma odasına gömenleri serbest bıraktılar, insanları otelde diri diri yakanları zaten yakalamıyorlar. rüşvetten tutuklu sanığı tahliye etmek için rüşvet isteyen savcı, alt tarafı 2 ay meslekten uzaklaştırıldı. 13 milyon liralık hazine arazisini, avanta alıp 4 bin liraya tescil eden hâkim ise, 2 ay 15 gün uzaklaştırmayla kurtuldu. 8 kişiyi 49 dakikada katarakt ameliyatı yapıp, hepsini kör eden doktor, başka şehre tayin edilirken... katarakt ameliyatı olması gereken kadının rahmini alan doktora hepi topu 3 ay hapis isteniyor. kuvözdeki bebeler öldü, klimadan, üniversiteliler rahmetli oldu, kombiden, uçak düştü, radardan, sürat yaptırılan dandik tren şarampole uçtu, contadan, ruhsatsız fabrika patladı, kazandan, kuran kursu çöktü, tüpten, çocuklar lağıma düşüp can verdi, rögardan dediler... marmara depreminde 20 bin kişi hayatını kaybetti, 2100 dava açıldı, 1800’ü affa girdi, 110’u zamanaşımına uğradı, 189’unun cezası ertelendi, sadece 1’i günah keçisi ilan edildi, veli göçer, o da 7 senede yırttı. ağca bile... papa’yı vurdu anca 19 sene yattı, abdi ipekçi’yi katletti, 10 senede sıyırdı, çıktı.

  aziz yıldırım...
  138 sene isteniyor.

  gazeteci vursaydı, münevver’i doğrasaydı, n.ç.’nin ırzına geçseydi, domuz bağı yapıp, madımak’a kibrit çaksaydı, rüşvet alsaydı, göz çıkarıp, sakat bıraksaydı, uçak düşürüp, tren uçursaydı, çürük stat dikip, papa’yı mıhlasaydı... 52 sene daha az yerdi.

  ister misin, soykırım’ı da aziz yıldırım’a bağlasınlar...
  --- alıntı ---

  --- alıntı ---
  veto ettin iyi ettin de

  - tamam, kişiye özel yasa çıkarılmaz.
  - tamam, maç oynanırken kural değiştirilmez.
  - tamam, cumhurbaşkanımız kahramandır.
  - tamam, şamil hariç bütün meclis uyumuştur.
  - tamam, veto ile şike çetesine geçit verilmemiştir.
  kısacası...
  veto pek süper olmuştur.
  vicdanlara sığmayan bir yasa tasarısı, köşk’ün vicdanına toslamıştır.
  * * *
  tamam, tamam da...
  veto ile birlikte ortaya çıkan ve vicdanlara sığmayan şu durumlar ne olacak:
  - mesela en baştan kötü, adaletsiz ve ölçüsüz hazırlanmış o yasa ne olacak?
  - mesela ölçüsüz cezalar meselesi ne olacak?
  - mesela “futbolda şike” gibi bazı batı ülkelerinde yargıya bile taşınmayan bir suça getirilen kabul edilemez ağırlıktaki cezalar ne olacak?
  - mesela her şike için ayrı ceza öngörülerek cezaların yüz yılı bulması meselesi ne olacak?
  - mesela suçlu oldukları henüz belli olmayan insanların aylardır tutuklu olması sorunu ne olacak?
  söyler misiniz? bu adaletsizlikler nereye toslayacak?
  --- alıntı ---

  ne gariptir ki aynı gazetenin 1. sayfasında şu haber de vardır;

  --- alıntı ---
  new york’taki marketleriyle ünlenen 49 yaşındaki adem arıcı, amerikan yasalarına aykırı olarak küba’da emlak yatırımı yapınca tutuklandı. amerika’nın yanında en çok türk çalıştıran işadamı olarak bilinen arıcı, küba ambargosunu deldiği ve tanıkları tehdit ettiği iddiasıyla toplam 15 yıl hapisle yargılanacak.
  --- alıntı ---

  hukuk acımaz. acırsa acınacak hale dönüşür. sadece isimlere bakarak cezalar çok ağır demenin mantığı yok. adam bir kez değil 10 kez aynı suçu işlemiştir. bunu saklamaya çalışmanın mantığı yok. mevcut şike yasasının cezası adam öldürmekten daha azdır. ancak olayda aynı suç birden fazla işlendiğinden savcı hukuku işletmek zorundadır.

  veto edilen tasarıda ise suç 10 kez veya 100 kez işlensin ancak sadece 1 kez cezalandırılsın, paraya çevrilsin şeklinde düzenlemeyi yapan tbmm üyeleri büyük bir hata yapmış ancak hata çankaya köşkünden dönmüştür.

  soykırımı aziz yıldırım'a kimse bağlamıyor bunu türk'lere bağlayan bir önceki papa idi (hitler'e soykırımı öğreten türk'lerdir demiştir), şikeyi ise aziz yıldırım'a galatasaray öğretti diyen medya sülükleri dahi çıktı.

  veto edilen yasayı tekrar geçirmek isteyen ve bu sebeple milletvekillerini gaza getirmeye çabalayan medya sülükleri yeniden bir yerden emir almış gibi düğmeye basmıştır.

  evet söylediğiniz gibi dikkatle takip ediyoruz.
App Store'dan indirin Google Play'den alın