• 303
  az önce şu sayfa üzerinden uefa'ya inceleme başvurusu yaptığım maç:

  https://integrity.uefa.org/index.php?isMobile=0

  edit: 10 gün içinde geri dönüş alacağım söylendi. özellikle yabancı basında dönen iddiaları başvuruya yerleştirdim, olayları anlattım.

  yani muhtemelen bişi çıkmaz biliyorum ama, yönetimsiz olduğumuz ve şampiyonlar ligi kuralarının yaklaştığı bu günlerde denemeye değerdi :)
 • 38
  ömer erdoğan'ın yokluğu hatay'ı ne derece etkileyecek önemli bir unsur. ayrıca bu kadar yoğun maç temposunda hatay'ın fiziksel durumu ne derece yeterli olacak tahmin etmek zor.

  beşiktaş'ın ise en önemli alâmetifarikası bir şekilde öne geçmeyi başarıyorlar. yalnız yedikleri ilk golde elleri ayakları birbirine dolanıyor. hatay öne geçmeyi becerir ve hataya oldukça müsait savunma hattı iyi bir maç çıkarırsa istediği sonucu alabilir.

  sezon sonu beşiktaş şampiyon olacaksa dahi bu maçta puan kaybetmesini istiyorum. sergen yalçın'ın ömer erdoğan'ı hadsiz şekilde taraftarın önüne atmasını bir şekilde cezalandırılmalı.
 • 304
  30 sene ankaragücü masalı dinlenen bir ülkede çabucak unutulmuş olan danışıklı dövüş mücadelesi.

  gerçi "bir çanta şike parasını aldım, isim isim dağıttım, herkese de imza attırdım" diyen adam milli takımın başına kadar yükseldi bu ülkede. "yaptıysam fenerbahçe için şike yaptım" diyen adam da cumhuriyet bekçisi oldu.

  üç beş sene sonra bu maç da general harrington kupası gibi bir konuma çıkartılır...
 • 52
  maçın başında hatay'ın atacağı bir gol, peşine beşiktaş'ın göreceği kırmızı kart ve yayıncı kuruluş spikerinin "beşiktaş için işler iyi gitmiyor" repliğiyle süslemesini beklediğim bir gece... biz sinerjimizi yaratalım; şampiyonluğu hak etmiyoruz falan deniyor da, beşiktaş mı hak ediyor?

  son kez ümitleniyorum. güzel şeyler olacak sözlük. 2-0 hatay alacak.

  futbolculuk kariyeri balondan ibaret olan, hocalık kariyerini de şişirilme bulduğum sergen'in eline kibirlenecek saçmalıklar vermeyelim. hiçbir şey kazanmadan kibir tutulması yaşayan bir balondan ötesi değil.
 • 226
  hem sezon adına hem de lig tarihinde ciddi skor farkıyla biten maçlardandı. fakat bu maç daha çokça konuşulur.

  beşiktaşlı oyuncuların rakibi boş yakalamışken artık işin sonuna gelmesinin akıcı oyuna yansımasını hepimiz gördük. sergen'in, teknik zekası ülkemizde ender derecede yüksek birisi olduğunu kabul ediyorum. alan açma, boşa çıkma, öne doğru oynamayı takımına iyi benimsetmiş.

  şimdi koca bir fakat demek istiyorum.
  fakat, fakat, fakat, fakat, fakat...
  fakat, şimdi çuvaldızı da biraz hatayspora batıralım.
  - santrayı hatay yaptı, bjk 30. saniyede enkudu ile altı pasta pozisyona girdi. ayak konmasa gol olacak. bu nasıl bir maça başlamadır.
  - bu top korner oldu, hatay hiç risk yokken golü tertemiz şekilde kendi kalesine attı. maç 1. dkda 1-0 başladı. golü atan akintola'nın maç içinde 1 tane hayırlı hareketi yok. sezonun flaş adamı.
  - golün ardından bjk kanatlara iniyor, ortadan geliyor pozisyona giriyor ne kenarlar destek oldu ne orta saha kovaladı. sıfır destek. her gelen top kalede tehlike oluyor.
  - hatay bir topu taç çizgisi kenarında dışarı atmadı, ileriye uzun da vurmadı ve kaptırdı. ne kaptıranlar kovalıyor, ne desteğe gelen var. kaleden gol olarak alıyorlar. dk.13'te 3-0 oldu.
  - ikinci yarıda, kendisine doğru gelen rakip oyuncu varken kalecisine ayağının ucuyla geri pas verip kaptırıp gol yediler.
  - genç çocuk rıdvan enkudu yerine oyuna girdi, 1 dakika sonra golü attı.

  bir sürü sayarım böyle, şu işi normalleştirmeyin. en son ne zaman rakibimiz kendi kalesine gol attı, hatırlayan var mı? geri pastan yakalayıp gol attık. allah allah zincire bak evrenler hizalanmış.
  yahu kaç tane gol yemişsin insan bir reaksiyon gösterir, oyununu sertleştirir. kendi takımı içinde kavga eder. sıfır tepki, sıfır yardımlaşma. 1 karşı karşıya auta giden 1 direkten dönen top dışında kalesine beşiktaş kalesine top gelmedi. bişey de oynamıyorsun. lig gol krallığının 1. 2. sırasındaki adamlar sahadalar. kaleye şutları yok.

  e tabi ki, beşiktaş da karşında böyle sinmiş, kabullenmiş takım varken ve skor olarak öndeyken, hedefinde artık kara görünmüş oynadıkça keyif aldılar. akan, pozisyon üreten oyunu oynadılar. golleri attılar.

  buradan arenaya gelen anadolu kulüplerine selam olsun, 6-3-1 dizilişiyle gol yemeyeyim diye namus gibi savunanlara, başka ortamlarda 7 tane sallarlar öyle. bize gelince ceza sahası üstünde 11 kişi savunun, başkasına saydam defansla oynayın.

  kimsenin adını lekelemek, zan altında bırakmak istemiyorum, böyle bir malumatım da yok. sadece yaşanmış olayı örnek veriyorum.
  futbol artık sandığımızdan da kirli bir oyun. paralar o kadar büyük ki bazen sistemi, teknik oyuncuyu, hocayı falan geçeceksin.
  daha geçen hafta gaziantep takımı 3 oyuncusunu kendi takımlarının maçına bahis oynadılar diye kadro dışı bıraktı.
  hiç konuşuldu mu? birisi de kalecileri, o maçta da kalede.

  bunlar kötü kokular. daha ne olsun.

  not: evde digiturk, turkcell tv ile full maç paketleri açık, 4 büyükleri geç ne maç varsa izlenir. kim kime nasıl oynadı, kart cezalısına kadar takip edilir.

  eğer bjk takımı topla slalom yaparak akıyorsa, kaçıyorsa kendi sahasında erol'un ölü fenerine karşı geri çekilip ozan'dan gol yiyip 1-1 bitirmeseydi. komşunun tavuğu hep kaz görünüyor.
 • 16
  hatayspor'un beşiktaş'ın içinden geçerek hem ilk maçta gasp edilen 2 puanını hem de her ne kadar içimizde dahi bunu kabul etmeyen sergenseverler olsa da en az 10 belki de 15-20 puanı hakem eliyle kazanan beşiktaş'a sezonu fatura edeceği maç.

  sergen öyle bir tokat yiyecek ki hele bir de şampiyonluğu kaptırırsa şu an yere göğe sığdıramayanlar sezon sonu yerin dibine sokabilir.
 • 305
  incelenmesi, soruşturulması gereken, henüz üzerinden 6 ay geçmiş maç.

  sergen yalçın'ın "göreceğiz cumartesi ne olacağını" açıklamasının hemen ertesi günü (29 nisan 2021) ömer erdoğan'ın covid19 testinin pozitif çıktığı açıklanmıştı.
  kendisinin covid testi ekim 2020'de de pozitif çıktmıştı ve kendisi ile birlikte 18 kişi daha aynı durumdaydı (ilgili haber: https://www.cumhuriyet.com.tr/...-ertelendi-1774015). bu maç öncesindeyse sadece kendisinin ismi açıklanmıştı.

  jean-claude billong "bacağına dövme yaptırmış" denilerek ve maç sonrasında sözleşmesi fesh edilerek ilk kez çağırıldığı kamerun milli takımına katılmak üzere yurt dışına gönderilince kendisi hakkında türk savcılık makamlarının soruşturma başlatması ihtimali kalmadı ama onun için de fifa ve uefa'nın inceleme başlatması gs yönetimi tarafından talep edilebilir.
 • 64
  başlamasına 7.5 saat kalan maç.

  bugün bu başlığa birkaç kere yazdım. daha da yazarım. şampiyon olacaksak beşiktaş bugün kaybedecek, en kötü berabere kalacak. kazanırlarsa da hepimiz rahatlatırız zaten, sezonun kalanında 2.lik kovalarız.

  o yüzden yükselen yükselsin, alçalan alçalsın maça. kimseyi zaptırat altına almıyoruz.

  maç öncesi, maçta, maç sonu, top, tüfek, tweet, entry ne varsa girin amk atış serbest :(
 • 44
  maç 0-0 gittiği her dakika beşiktaş takımı ve kenar yönetimi gergin olacaktır.

  hatay takımı sakin kalabilirse, 18-19 saat sonra bambaşka şeyler konuşuyor olabiliriz.

  hatay'ın öne geçmesi demek beşiktaş'ın kontrolü kaybetmesi demek. dilerim ilk golü hatay atar.

  bjk atarsa zaten kaybetmez ama ilk golü beşiktaş yerse, o gerginlikle sezonu bile kaybedebilirler.

  haydi lan beşiktaş sezonu kaybedebilirsin, yaparak bu hatay'ı :(
 • 293
  şaibeli maçtır. gazetecilerden öğrendiğim kadarıyla bu konudan beşiktaş sorumlu tutulamazmış ve ceza gelirse ancak oyunculara gelebilirmiş, ben hayatımda bundan daha saçma bir şey duymadım. o halde bunu kullanarak, futbol hayatını noktalama evresine gelmiş 35-36 yaşındaki oyunculara diyelim ki "siz gidin rakip bir oyuncuyu bağlayın, nasılsa futbol hayatınız son bulacak biz de bu işten ceza almayız zaten", o zaman kim ne yapabilecek, vicdan nerede?

  yemin ederim daha saçma bir şey duymadım ya. bu meseleden beşiktaş sonuna kadar sorumludur, aboubakar yarın öbür gün gideceği takımın kupa almasına neden yardım ediyor, pardon ama beşiktaş'ı bu kadar çok mu seviyor? beşiktaş yönetiminden kimse aboubakar'a bu işi hallet dememiş mi yani? allah aşkına yapmayın, eğer ortada bir suç var ise ilk olarak galatasaray'ın şampiyonluğunu engellemiş oldukları için şampiyon yeniden tescillenmelidir. ikinci olarak da bu işte beşiktaş yönetiminden isimlerin parmağı olabilme ihtimaline karşın soruşturma yürütülmelidir, eğer var ise de futboldan ömür boyu men edilmeliler ve beşiktaş kulübü küme düşürülmelidir. bu kadar basit.

  çıkıp da beşiktaş'ın şampiyonluğu analarının ak sütü gibi helaldir diyenler, akşam başlarını yastığa koyduklarında rahat uyuyabiliyorlar mı sahiden?
 • 297
  maç gününde veremediğimiz tepki yüzünden bugün verdiğimiz tepkinin maalesef bir önemi kalmadı.
  o gün hatay göz göre göre savunmadaki bilerek yapılan hatalardan goller yediğinde, biz kendi oyunumuza bakalımcılar, objektif olacağım diye kendi takımını ezdiren kişiler, bizim 3 gol yediğimiz hatay’a adamlar 7 atıyor beşiktaş şampiyon oluyor diyenleri gördük hem burada hem sosyal medyada hem de sosyal çevrede.
  maalesef hiçbir sonuç alınamayacaktır bu maçla ilgili. işin olacak olan tarafı tam olarak bu.
 • 296
  2011'i gördükten sonra şampiyonun değişeceğini düşünmüyorum ama dilerim kulüp olarak bunun üzerine gideriz, gerekli ne varsa yaparız. uefa, fifa, cas, aihm fark etmez.

  bjk'nin avrupa'dan men alması ve uefa tarafından bir kez daha "tescilli' hâle gelmesi güzel olur.

  yoksa maçın normal olmadığı o kadar belli ki. 2011'deki birçok maç gibi ilerledi bu maç da.
 • 300
  bilmem kaç maçtır 5'ten fazla gol yemeyen bir takımın künefeye döndüğü, künefe takımın 1. stoperinin maçtaki garip hareketleri nedeniyle "sınır dışı" edildiği, antrenman maçında bile daha gayretli mücadelenin verildiği, yöneticisinin ayrı antrenörünün ayrı demeçler verdiği maçcık.

  evet belki her takımın bazı taraftarı her zaman hakkımız yendi diye boş yere ağlar. ama bazı şeyler vardır insanın içini rahatsız eden.. bunları dile getirmek, araştırılmasını beklemek huysuzluk etmek değildir.. isteyen istediği kadar önce kendi takımına baksın tabii ama hayatın olağan akışına ters olan garip hareketli futbolcular ve sık görülmeyen skorlar varsa doğal olarak "doktor bu ne" denilir. bunu derken de kendimizi kandırmış olmuyoruz, takımımızın sezon içinde yapmış olduğu hataları unutmuş olmuyoruz.. bu maçtan rahatsız olan galatasaray taraftarı 10 kişilik kayseri'yi yenemediğini unutmuyor tabii.. o iş başka bu iş başka.. o zaman trabzonspor taraftarı da 2010- 2011 sezonu için; bir maç daha kazansaydık, hatalı aslında biziz desin.
 • 40
  hatayspor'un 3 puan kazanması halinde bizim gençlerbirliği maçında alacağımız 3 puan dengeleri ciddi anlamda değiştirecektir. bu durumun gerçekleşmesi halinde derbide alacağımız 2 farklı galibiyet bizi şampiyon yapar. 2 farklı galibiyet ile ikili averajı eşitlemiş olacağız. gol averajında da beşiktaş şu an 5 averaj önde. hem hatay yenilgisi hem de bizim 2 farklı galibiyetimiz ile genel averajda da öne geçeceğiz yüksek ihtimalle, en kötü ihtimalle genel averajlar da eşit olacak. son 2 haftada 3 puanın yanında averaj kasmak için de çabalamamız gerekecek, tabi beşiktaş'ın son 2 maçında puan kaybetme durumu olursa averaja da bakmayız.

  diğer ihtimallere de bakmak lazım. bizim şampiyonluk şansımızı konuştuğumuz için bütün maçlarımızı kazanacağımızı varsayıyorum. beşiktaş hatay maçından 1 puan ile çıkarsa son iki maçından bir beraberlik, eğer 3 puan ile çıkarsa son iki maçından bir mağlubiyet alması gerekiyor ki bizim şampiyonluk durumumuzu konuşalım, ki bu iki maçtan da beşiktaş'ın puan kaybı yapacağı maç var ise bu maç göztepe maçıdır.

  hatayspor maçından beşiktaş'ın alacağı 1 puan bile onlar için çok ciddi avantaj olacak. hatayspor'un kazanması takdirde ipler bence bizim elimize geçecek. hatayspor'un kazanma ihtimali olsa da fazla yüksek değil, bu maç için 1 puan bana çok daha gerçekçi geliyor.

  bu durumda derbiye 4 puan geride girmiş olacağız. 2 farklı galibiyetimizle son iki hafta beşiktaş'ın puan kaybını bekleyeceğiz.

  tek farklı galibiyet ihtimalimizi de konuşmak lazım. eğer beşiktaş hatay'ı yenerse ve bize 1 farkla yenilirse, son 2 hafta hem 3 puan önde olacak, hem ikili averajı elinde bulunduracak. son iki maçından birinde yenilse dahi ikili averaj ile şampiyon olacaktır. bizim için en kötü ihtimal bu.

  yani özetle önce beşiktaş hatay'a yenilecek ve biz 2 farkla derbiye kazanacağız, bu durumda çok yüksek ihtimalle şampiyon oluruz. bizim 4 maçta puan kaybedeceğimizi düşünmüyorum, iyi oyun veya kötü oyun, bir şekilde kayıpsız çıkacağız bence. hatay maçında gelecek olan beraberlik durumu ve bizim 2 farkla kazanmamız hatay yenilgisine oranla şampiyonluk şansımızı düşürse de, beşiktaş son iki maçına ciddi bir panik halinde çıkacak, ligin son haftasında beşiktaş'ın göztepe maçında alacağı olası beraberlik bizi son hafta şampiyon bile yapabilir.

  fenerbahçe ne olacak diyenler çıkabilir, puan kaybedecekleri en az bir, belki iki maçları var. sivasspor'a karşı puan kaybedeceklerini düşünüyorum. eruzurum da ligde kalma umuduyla fenerbahçe maçına asılacaktır, orada da puan kaybetme ihtimalleri var. bu sebeplerden dolayı fenerbahçe'yi dışarıda bıraktım, yüksek olasılıkla ligi 3. bitirecekler.

  evet çok zor, evet çok fazla ihtimalin bir araya gelmesi lazım şampiyonluğumuz için. ama ben hala inancımı koruyorum, yapmadığımız şey değil.

  bu sezon bu anları tekrardan yaşayacağımızı ve sonunda yine yüzümüzün güleceğine inanıyorum; https://www.youtube.com/...-LR21i8Ro&t=622s

  4/4 yapıp şampiyon olamamamız halinde ise 84 puanla şampiyon olamamak üzse de en azından sonuna kadar çabaladığımızı bileceğiz, böyle şansızlıkların yaşandığı ve hem içeride hem de dışarıda bir çok şeyle mücadele ettiğimiz sezona rağmen bu puanı toplamak bizim için başarı sayılabilir. ayrıca şampiyonlar ligi geliri için de bir ihtimalimiz olacak.

  son olarak;

  --- alıntı ---

  ve dedik ki, arkadaş, biz bu işin sonuna kadar gideriz. gidersiniz...

  --- alıntı ---
 • 235
  bu maç esnasında ve sonrasında bizden çok daha iyi top oynadığı, aramızda uçurumlar olduğu iddia edilen beşiktaş takımını bu maçtan tam 1 hafta sonra 8 mayıs 2021 galatasaray beşiktaş maçı'nda doğru düzgün pozisyon bile vermeden paket edip gönderdik*. adamlar en son 3-1'lik mağlubiyete yatıyorlardı 4. golü yememek için.

  ki geçen haftaki beşiktaş ile bu haftaki beşiktaş neredeyse tamamen aynıydı, beşiktaş'ın hatayspor maçı 11'i ile galatasaray maçı 11'i arasındaki tek fark o gün oynayan georges nkoudou'nun yerine bugün gökhan töre'nin oynamış olmasıydı.

  o gün ilk yarıdan 5 tane sallayıp bir o kadar da kaçıran beşiktaş, bugün (artık dün oldu) akan oyunda kalemizi bile göremedi.

  o gün beşiktaş övücülüğünü ve bu övücülük üzerinden fatih terim gömücülüğünü arşa çıkarmış olan galatasaray sözlük yazarları umarım o günkü maçta kerametin beşiktaş'ta değil, tuhaflığın hatayspor'da olduğunu anlamıştır.
App Store'dan indirin Google Play'den alın