• 11332
  yeni onerilecegi soylentileri dolasan 1.5 milyon euro ne kadar da uygun bir maas gibi gorunuyor degil mi? mevcut maasin abarti otesi 3.35 milyon euro oldugunu dusununce hele...

  ama degil. gelin bir hesap yapalim.

  sevgili younes’in galatasaray’a imza attigi 30 haziran 2017 tarihinde euro 4 liraymis. yani kulubumuz younes’e senelik 13.4 milyon tl odemeyi goze almis.

  13.4 milyon lira... buyuk para.

  bugun aralik 2020. daha bir ay once 10 lirayi gormus olan kur su an 9.45 lira. 1.5 milyon euro maasin karsiligi 14.2 milyon lira ediyor.

  14.2 milyon lira... yine buyuk para.

  enflasyon etkisi odur budur. bugun 1.5 milyon euro vermek hala eskinin 3.35’ini vermek anlamina geliyor aslinda. 2017’de 3.35 milyona cok diyorduk, gunumuzde 1.5 milyon euro da ayni buyuklukte.

  2017’de belhanda’ya 2 milyon euro maas verilse herkes mutlu olur kabul ederdi muhtemelen. 8 milyon tl demek bu. 8 milyon tl’nin bugunku karsiligi asagi yukari 900 bin euro. belhanda’ya onerebilecegimiz para bu kadar iste.

  900 bin euro. komik.

  belhanda cok iyi topcu. 1.5 milyon euro’yu hak eder. 2 milyona dahi avrupada kontrat bulabilir. ama biz bu paralari artik veremeyiz, vermemeliyiz.

  uyanalim artik. milyarlarca lira borcu olan kulubun maas standarti dusurulmeden degil duze cikmak, batmamasi mumkun degil.

  younes’ler, sofiane’lar, ramadel’ler, fernando’lar... luks. cok luks.

  anlamaliyiz. yetistirici olmak zorundayiz.

  keske belhanda 900 bine tav olsa...
 • 11333
  belhanda’dan haz etmem. elimde olsa, ikame edebilecek olsam 1 saniye düşünmem yolumu ayırırım.

  ancak; burada önemli bir ancak var,
  1- bonservisle transfer yapma şansımız yok. oyuncu satsak dahi bonservisle oyuncu almamız zor.
  2- belhanda ayarında veya ondan daha kaliteli bir oyuncuyu türkiye’ye getirebileceğiniz minimum rakam 2,5 milyon euro’dur. ki bu da düz hesap senelik 25 milyon tl yapar. belhanda ayarında ya da daha kaliteli oyuncuların 1 milyon euro’ya imza atmasını beklemek hayalperestlik olur. genç olsun deseniz dahi 1,5 milyon euro’dan aşağı galatasaray’a imza atmaz genç oyuncular. hem bonservissiz, hem genç, hem ucuz olsun diye bir şey yok.

  türk lirası ne yazık ki aşırı değer kaybetti. taşı sıkıp suyunu çıkarmamız şart. en azından bir kaç yıl içerisinde tl’nin toparlanacağını varsayıp, bu bir kaç yılı minimum hasarla atlatmamız gerek. bu konjektürde benim gibi belhanda karşıtı bir isim dahi 1,5 milyon euro’ya tav olmak mecburiyetinde.

  ha diyorsanız ki, benim bildiğim x oyuncu var, menajeri eniştemin kaynı olur, çok yetenekli ve gözde oyuncu hem bonservisi de yok, galatasaray’a da 350 bin euro’ya imza atar, hemen gelsin. yoksa beğenmesek dahi ucuz maliyetle belhanda’ya da salih uçan’a da mecburuz.

  unutmayın; bu takım ismaila coulibaly’i dahi alamadı.
 • 11335
  1.5 milyon euronun kendisi için ideal bir rakam olduğunu düşündüğüm faslı futbolcumuz. kendisini sevmiyorum takımdan giderse de sevinirim. ancak gerçekçi ve mantıklı düşünmek zorundayız. avrupada belhanda'nın 1.5 milyon euro kazanması için 3 milyon euro maaş alması lazım. fransada 30 yaşındaki belhandaya kimse bu parayı vermez, zaten futbolcu kaynıyor memleket. kendisine 3 4 milyon euroyu araplar verebilir ama belhanda oraya gitmek istese zaten şimdiye kadar çoktan giderdi. belli ki türkiyede yaşamayı seviyor. biz eğer kendisine 1.5 milyon euro veremezsek muhtemelen beşiktaş veya başakşehir o maaşı ödeyip alır. fenerbahçenin sezon sonu durumu çok karışık olacak hele de şampiyon olmazlarsa. o nedenle beşiktaş, başakşehir hatta karagümrük kendisine talip olabilir diye tahmin ediyorum. galatasaray sene sonunda kendisi yerine ondan daha iyi performans verecek bonservissiz yılda 1 milyon euroya oynayacak oyuncu bulsa emin olun en çok ben sevinirim. o yüzden en doğru kararı teknik heyet verecektir diye düşünüyorum. unutmamız gereken bir gerçek daha var. bu taraftar yaz boyu orta saha diye bağırdı. fatih hoca şapkadan taylan'ı çıkarmasa emreyi içe almasa orda oynayacak sadece kanattan devşirme etebo ve donk kalacaktı. bütün bunları göz önünde bulundurunca fatih hoca yerini doldurduğuna emin olmazsa belhandayı bırakmak istemeyecektir. belhandayı sevmiyorum istediği kadar iyi oynasın sevmemeye de devam edeceğim ama galatasarayın menfaati neyse onu isterim. 1,5 milyon euroya 2 yıllık sözleşme imzalayacaksa karda olan taraf biz oluruz. sabah ola hayrola derler büyükler, ben de sezon sonu ola hayrola diyip bitireyim.