resim
Yasin Özcan
Takım:Kasımpaşa
Mevki:Stoper
Yaş:17
Boy:1.85
Uyruk:Türkiye
 • 28
  son dönemde sol bek pozisyonuna evrilen 17 yaşındaki genç oyuncu, sene başından bu yana süperlig de ciddi süreler almaktadır. takımımızda ciddi sorun olan sol bek pozisyonuna yedek olarak transfer edilmesine çok mutlu olurum. ligdeki genç ve potansiyelli oyuncuları toplayıp, bir kısmını kiralayarak bir kısmını rotasyona dahil ederek kadro planlaması yapılması lazım. kazımcan medya ve taraftar önünde bu seneki performansıyla fazlasıyla yıpratılmaya başlandı, kendisini oynayabileceği bir kolay bir avrupa ligine (belçika, hollanda) kiralık göndermek iyi olacaktır.
 • 30
  geçen sezon kasımpaşa'da süre bulmaya başladıktan sonra bu sezon takımın değişilmez parçalarından biri olmayı başardı. milli takımda da u17 seviyesinden direkt u21 seviyesine atladı. dünya futbolunda bu denli hızlı gelişim gösteren genç oyuncular performanslarını 1 sene boyunca yukarda tutmayı başarırsa çok iyi transferler yapıyor. türk futbolcular içinde son dönemde bu gelişimi başaran 21 yaş altı dört oyuncu oldu: arda güler, bertuğ yıldırım, kenan yıldız ve yasin özcan. bu isimlerin üçü şimdi çok iyi kulüplerde oynuyor. yasin yaş olarak diğerlerinden daha küçük ama 18 yaşına girdiğinde toplamda 50'ye yakın süper lig maçını cebine koymuş olacak gibi duruyor. belki en üst seviye takımların ilgisini çekmeyebilir ama fransa, hollanda, almanya gibi liglerin en azından beşinci, altıncı sıra takımları mutlaka scout gönderip takip ediyordur. ayrıca hem sol bek hem stoper oynayabilmesi büyük avantaj. bu sebeple 2024 yaz transfer döneminde doğrudan yurt dışına transfer yapacağını düşünüyorum.
 • 31
  kasımpaşa’dan değil futbolcu, bir kutu pişmaniye bile alınmaz.

  sorun futbol kulübünden ziyade ticarethane gibi yönetilmesi de değil. bu adamların galatasaray camiasına karşı net bir tutumu var.

  ne zaman kendi çizgilerinde yürürler, o zaman takımlar arası münasebet kurulur, bu kadar basit.

  yasin’e gelince, iyi bir potansiyel, allah yolunu bahtını açık eylesin.
App Store'dan indirin Google Play'den alın