resim
Dazet Wilfried Armel Zaha
Takım:Galatasaray
Mevki:Sol Kanat
Yaş:31
Boy:1.80
Uyruk:Fildişi Sahili
 • 3752
  son yaptığı twitch yayınında yaptığı açıklamalarla galatasaray taraftarının sevgisini tekrar kazanan oyuncumuz. ayrıca kendisine yapılan ırkçılığın fenerbahçeliler tarafından yapıldığını açıklamıştır.

  --- alıntı ---
  wilfried zaha: "insanların anlaması lazım, hayatta inişler ve çıkışlar vardır... bugün oynamıyorum daha önce de başıma geldi ama yarın oynayacağım. oynayıp oynamam kötü çağrışım yapmamalı. istanbul'u seviyorum, galatasaray taraftarını çok seviyorum, inanılmaz şekilde destekliyorlar.

  sırf gülümsemediğim için mutsuz olduğum anlamı çıkmaz. benim için öncelik antrenman ve uyku sonrasında hayatıma bakıyorum. fotoğraflara çok fazla anlam yüklemeyin. insanlar fotoğraflara bakıp zaha oynamadığı için sinirli bla bla bla… dürüst oluyorum oynamadığım için mutlu değilim ama bu demek değil ki kulübü sevmiyorum, taraftarları sevmiyorum, ekip arkadaşlarımı sevmiyorum. ben olgun bir adamım bu tip şeyler beni düşüremez."

  --- alıntı ---

  --- alıntı ---
  https://twitter.com/...YsXvG6sZT-Q&s=19

  taraftar: "şunu unutma, galatasaray taraftarları sana asla kötü bir şey söylemez."

  zaha: "galatasaray değil fenerbahçe taraftarıydı onlar!"

  --- alıntı ---

  --- alıntı ---
  zaha: "evet büyük bir maç var pazar günü."

  - burada ne yapıyorsun?

  zaha: "burada ne mi yapıyorum? hobimle ilgileniyorum. eğer futbol oynadığımı görmek istiyorsan ınstagram’da galatasaray’ın hesabına girip fotoğraflara bakabilirsin." (twitch)

  --- alıntı ---

  --- alıntı ---
  wilfried zaha: "şu konuya bi açıklık getirelim, 'eski saç stiline geri dön, neden saçını uzatmıyorsun' gibi şeyler söyleyen insanlara cevap veriyorum; zaha'yı zaha yapan şey saç stili değil zaha'dır. prime zaha eski saç stiliyle geri gelmeyecek. zaten prime zaha diye bir şey yok, normal zaha diye bir şey yok, kötü zaha diye bir şey yok. zaha her zamanki zaha ve onun iyi oynamak için özgüvenini yeniden kazanmasına ihtiyacı var."

  --- alıntı ---

  --- alıntı ---
  https://twitter.com/...GwuboslD4LA&s=19

  bonus: manolya şarkısına eşlik ediyor.

  --- alıntı ---
 • 3753
  --- alıntı ---

  zaha: "evet büyük bir maç var pazar günü."

  - burada ne yapıyorsun?

  zaha: "burada ne mi yapıyorum? hobimle ilgileniyorum. eğer futbol oynadığımı görmek istiyorsan ınstagram’da galatasaray’ın hesabına girip fotoğraflara bakabilirsin." (twitch)

  --- alıntı ---

  insanımız çok garip.

  futbolcuları birer makine zannediyorlar. gel diyeceksin gelecek, oyna diyeceksin oynayacak, git diyeceksin gidecek. hobisi olmayacak, özel yaşantısı olmayacak. bu dediğim garip gelecek ama gerçekten böyle sanan tipler var. adam antrenmanını yapmış, maçı varsa maçını oynamış kendi dilediği şekilde vakit geçiriyor. bugün hakan da mesela "kendi ülkemde sevilmiyorum" diyor. tamamen bu zihniyetten dolayı.
 • 3754
  maalesef biraz mental, biraz da takım oyununa adaptasyon sorunları yüzünden olmadı. ama biraz da bizim sistemimiz sorunluydu zaha açısından. sol kanatta ne zaman topu ayağına alsa 3 kişi ile karşı karşıya kalıyordu. ne bekimiz ne de 8 numaramız kolaylaştırıyordu işini. onun üstüne de formsuzluğu kabullenmemesi işleri bu noktaya getirdi.

  çok çalışkan ve azimli bir futbolcu. maaşı biraz düşük olsa bir yıl daha kalıp oynadıkça açılmasını umabilirdik ama o paraya o işler öyle olmuyor maalesef. çözdüğü 3-5 maçı ve getireceği bonservisle maaşının dengeleneceğini düşünürsek çok da üzmez macerası.
 • 3755
  https://x.com/.../1791544291656921134
  --- alıntı ---

  sırf gülümsemediğim için mutsuz olduğum anlamı çıkmaz. benim için öncelik antrenman ve uyku sonrasında hayatıma bakıyorum. fotoğraflara çok fazla anlam yüklemeyin. insanlar fotoğraflara bakıp zaha oynamadığı için sinirli bla bla bla… dürüst oluyorum oynamadığım için mutlu değilim ama bu demek değil ki kulübü sevmiyorum, taraftarları sevmiyorum, ekip arkadaşlarımı sevmiyorum. ben olgun bir adamım bu tip şeyler beni düşüremez."

  --- alıntı ---

  güzel bir noktaya değinmiş. bizde istediğimiz gibi olmadı belki ama gittiği yerde eski zaha'yı izletecek muhtemelen. kötü bir karakter olduğunu düşünmüyorum. fazla disiplinli ve soğuk mizaçlı bir insan olduğunu ve bunun da normal olduğuna inanıyorum.
App Store'dan indirin Google Play'den alın