resim
Dazet Wilfried Armel Zaha
Takım:Galatasaray
Mevki:Sol Kanat
Yaş:31
Boy:1.80
Uyruk:Fildişi Sahili
 • 3512
  epl'nin yıldızı, zamanında arsenal'in dortmund'un dünya bonservis verip alamadığı adam sezon başı boşa düşüyor sadece türkiye'deki 2 kulüp bu adam için sidik yarıştırıyor. biri birine çalım atıp alıyor ve elde patlıyor.

  elde patlamasını geçtim insanların yüksek bonservisle premier lige geri satacağımızı düşünmesi acayip saçma geliyor. sen maaşından kurtul da once bonservisi sonra düşünürsün.
 • 3513
  kendisiyle ilgili en doğru tespiti erinç bilican yapmış.

  --- alıntı ---
  fiziksel olarak bir sıkıntısının olduğunu düşünmüyorum ama mental olarak bu ligi çok hafife aldığını düşünüyorum. şunu söylemek lazım, türkiye ligi kalite olarak yerlerde olabilir ama türkiye ligi kolay bir lig değil, zor bir lig. katar'a gelmiş gibi düşündü kendini bence. arabistan'a gitmiş gibi düşündü.

  üçüncü sınıf stoperlere, beklere üstünlük kuramadı diyoruz ya, bence bu yüzden. çok hafife aldı bu ligi ve şuanda da o psikolojiden bir türlü çıkamıyor. bazen bir şeyi yapamazsın ve psikolojin kırılır ya, öyle oldu.
  --- alıntı ---
 • 3514
  şu ana kadarki görüntüsünü ringlerde eski performansı arayan yaşlı boksörlere benzettiğim oyuncumuz. karşısındaki engeli aşmaya kafaya koymuş ama vücudu izin vermiyor gibi. her driplinginde 'hadi oğlum bu sefer' diyorum fakat o top o engeli aşamıyor bir türlü. şunun şurasında bir şey kalmadı geriye, birazcık şöhretli zamanlarını hatırlarsa yine fark yaratacağına inanıyorum. hadi oğlum artık bu sefer.
 • 3515
  kendisinin probleminin mental değil tam da fiziksel düşüş olarak gördüğüm futbolcumuz. bu adam gelecek sezon sonu elden çıkarılamaz bir hale gelebilir. bu ihtimal en az yüzde elli. yüzde elli ihtimal vasat bir katkı verir, belli maçlarda rakip defansın savunma özellikleri zayıf tipleriyle karşılaşırsa, prıme moduna yakınsayabilir. ama hepsi bu. sezon sonuna kadar ziyech ve tete ile birlikte alabileceğimiz maksimum hücum verimini almalıyız. moralite yere düşmemeli.

  sezon bittiğinde vedalaşabilirsek çok iyi olur.
 • 3517
  kendisinin geldiği zamanı ve ilk çıktığı maçları hatırlıyorum. sakatlığından dolayı baya bir yavaşlamıştı ve kendisini riske etmek istemiyordu, tekrarlanmasından korkarak. ancak o zaman gördüğüm şey bu adam çok güçlüydü ve olduğu yerde çalım atıyordu. hatta, nwakaeme' ye benzetmiştim o zamanki haliyle. herkes hatırlıyordur paylaşılan fotoğrafları ve makina gibi adam denilişini. araya da çok iyi paslar bırakıyordu ve pasın şiddetini çok iyi ayarlıyor demiştim kendi kendime.

  bir zaman sonra kas kütlesini azalttı ve buna bağlı olarak bir tık daha hızlanıp, kıvraklaştı. ancak özellikle şampiyonlar liginden sonra, ikili mücadeleleri alamamaya başladı ve istediklerini yapamadıkça mental olarak çöküş başladı.

  ben kendisinin hem fiziksel hem de mental olarak iyi durumda olmadığını düşünüyorum. kendisinin karakteri ve hatalarından dolayı takım arkadaşlarından da çok fazla destek gelmeyince geri dönüşü çok zor oluyor.

  potansiyeli hala çok yüksek. umarım pozitif anlamda bir kırılma yaşanır ve biz kendisini beklediğimize yakın bir haliyle izleyebiliriz ya da en azından iyi bir fiyata satabiliriz.
App Store'dan indirin Google Play'den alın