resim
Dazet Wilfried Armel Zaha
Takım:Galatasaray
Mevki:Sol Kanat
Yaş:31
Boy:1.80
Uyruk:Fildişi Sahili
 • 3360
  ahh ahh keşke sene başında biraz da biz para verip fener'e gitmesine yardımcı olsaydık. futbolu bilmediği için tadic'in yaptığı servislerin hiçbirini yapamaz fener'in hücum aksiyonlarını bitirir, işimiz daha kolay olurdu. yaptığı iğrenç jestleri, mimikleri de buradaki gibi "adamın mizacı bu yeav" diyerek polyannacılık yapmaz "dağılmaya başladılar" diye yorumlardık. tabi bunlar paralel evren senaryoları.*
 • 3361
  formayı kimseye kaptırmamış oyuncu. forma adaleti olduğunu düşünmüyorum. okan hoca formayı hakettiğini göstermeli minvalinde şeyler söyledi. antalyaspor karşısında tete ve vinicius neyi gösterdi de formayı aldı? hiç bir şey. trabzon maçından sonra da sebepsizce kesik yedi. göndereceksek sebebi maaşı mı başka bir şey mi açıklansın. taraftarın 2 günde bir kendi oyuncusuna yeni iftira atması ayıp.
 • 3362
  okan hocanın neye göre oynatmadığını çözemedim futbolcu. antrenmanlarına mı katılıyor? maçlarda zaha'dan ne istendiğini nerden biliyor da zaha'nın yaptıklarına göre oynatmıyor?

  florya'da neler oluyor, oyuncu soyunma odasında ya da arkadaş ortamında nasıl bir tavır sergiliyor beni ilgilendirmez. kendisi yerine 6 aylık topçu vinicius ve kankisi tete oynarsa ben hocanın forma adaletini sorgularım.

  edit: ironi sözlük tanımı: etkiyi artırmak için, bir şeyin tersini söyleyerek alay etme.
 • 3364
  hoca kararını her şekilde sorgularım ama zaha üzerinden değil. solo performans futbolcusu olan bu arkadaş sezon boyu çok az da olsa etkili olduğu sekanslar sundu bize. bunun dışında yaptıklarını ve okan hoca tarafından sezonun kritik virajında ilk 11'den neden tamamen dışlandığını görebiliyorum.

  zaha sahadayken okan hoca'nın sol kanat forvetinden beklediklerinin hiçbirini yerine getirmiyor. koşu gösterme yok, toplu/topsuz içe kat etme yok, bekini hücuma dahil etme desen çok kısıtlı, çizgiye basmaması yönünde kenardan gelen hiçbir talimatı dinlemiyor ve ön alan presindeki yerini hala kavrayabilmiş değil.

  zaha'nın topla yapabildiklerinden ziyade topsuz yaptıkları formayı kaybetmesine neden oldu. ufak tefek şımarıklıkları çekebilecek bir düzlükte değiliz. baskının yüksek olduğu, envai çeşit organizasyonla uğraştığımız zorlu bir virajdayız. dolayısıyla şu bile oynuyorsa bu nasıl oynamıyor klişelerini bırakıp mantıklı düşünmek gerekiyor.

  edit: emin olun antalyaspor maçında yerden yere vurulan vinicius'un attığı bir sahte koşu; bu zaha isimli arkadaşın kendi kalesine doğru attığı amaçsız çalımlardan 500 kat falan daha değerli bizim takım oyunumuz için.
 • 3365
  formayı kimseye kaptırmamış futbolcu. hatta okan hoca'nın formayı adaletsizce kendisinden almaya çalıştığına dair videolar da internette mevcut. okan hoca olaya sinsi sinsi yaklaşıyor.

  diğer oyuncularımız da birleşip okan hocamıza 'formayı zahaya bırak ulan' demesi lazım.
  ilgili videoda zaha'nın 'ne iştir anlamadım' dediği de gözlemlenmekte.

  https://www.youtube.com/watch?v=6Dq0qupINmQ
 • 3367
  sosyal medyayi tipki ıcardi ve kerem akturkoglu gibi etkin kullanmasina ragmen hem ıcardi hem de kerem akturkoglu ile sosyal medyada takiplesmeyen oyuncu. hem ıcardi'nin hem de kerem'in takima yeni gelen kohn'u bile takip ettigini dusunursek zaha'yi takip etmemelerinin bir sebebi olmali. arada yasanilan her ne ise kimseye fayda saglamadigi acik.

  hatta ıcardi adekugbe'yi, caner erkin'i, hatta bonucci'yi bile takip eden biri iken zaha'yi takip etmiyor.
 • 3368
  galatasarayımızın oyuncusu.crystal palace takımının kralıydı kendisi. orada her türlü tripleri hoş karşılanıyordu çünkü tek kişilik dev kadroydu. burada öyle bir şey yok, burası galatasaray. isminle gelebilirsin ama bir şeyler vereceksin ki taraftar seni o mertebeye yükseltecek. bu arkadaş hiçbir şey vermeden sağa sola el kol yaparak değişik triplere girdiği için kendisini sevmeyen adam haklıdır. sene sonu gideceği belli. ingiltere’ye geri döner o maaşları veren olursa. bir daha da eski zaha’yı izleyebileceğimizi düşünmüyorum. bildiğimiz daha kıvrak, yırtıcı uçak gibi topçuydu. bu fason zaha gibi ürkek ve oldukça yavaş.
 • 3369
  kendisi sevdiğim bir isim. fakat saha içinde aşırı negatif saçıyor. çok savruk oynuyor. bazen aşırı bencil oynuyor. tam öyle oynarken yanından bek falan bindirirse adam "nasılsa bana vermez" diye geri basıyor bu sefer de zaha'nın pas vereceği tutuyor. aşırı uyumsuz yani...

  şu an gündem yapmaya da gerek yok. son düzlükteyiz. bizi kim şampiyon yapacaksa onunla devam etmeliyiz. zaha da burada kalmak istiyorsa çalışıp formayı alabilir, şampiyonluğa katkı sağlayabilir, alamazsa da sene sonu maaşından çıkabilmeli ve vedalaşmalıyız. bazen olmayınca olmuyor hayatta...
App Store'dan indirin Google Play'den alın