• 221
  fener bunu kazara kazansa falan, bir anda uefa kupasından daha değerli olur. o dönem elediğimiz takımların bugünkü konumuna göre yorumlar yapılıp küçümsenir, bugünkü konferans ligi o zamanki uefa kupasından daha zor, şeklinde bir konsensusa varılır. bugün artık coşamayıp, galatasaray’ın futboldaki üstünlüğünü kabul edip “türkiye’nin en büyük spor kulübü” diye geziyorlar. onu futbol diye değiştirirler. ali koç devlet madalyası ister. formaya ekstra bir yıldız ister. aklımız durur.
 • 224
  asla küçümsenmemesi gereken organizasyon.

  kupa kupadır. türkiye liginden biz dahil herhangi bir takım tarafından kazanılması sanıldığı kadar kolay olmayacaktır. benim kulübümün türk olmayan takımları yenmek bir genetiği var. tabi ki şampiyonlar ligi her galatasaraylının ilk tercihidir ama burada maç oynayacağımız gün geldiğinde, durumumuz o haftaiçi hiç maça çıkmamaktan daha iyi bir durum olacak.
 • 225
  kupa kupadır. avrupa kupası olsun çamurdan olsun. ayrıca gelecekte şampiyonlar liginde daha üst torbalarda yer alabilmek için de takım puanı toplamamız gerekiyor. es kaza ilk 3te bitiremediğimiz bir senede konferans ligi olmazsa olmazdır. gidip kupayı alıp 20-25 puanı cebimize koymamız gerekiyor.

  oldu olası 5 sezon üstüste avrupa kupalarında vasat performans gösteremedik. ya komple hiç gidemedik ya da gruplara kalamadan tromsö östersjunds adını unuttuğum ukrayna takımı gibi saçma takımlara elendik.

  yoksa düzenli avrupa'ya giden galatasaray şampiyonlar liginde ikinci torbayı zorlar.
 • 226
  isterse avrupa'nın 3 numaralı kupası olsun, isterse köy takımları bu turnuvada oynasın. bu arada fener'e 6 tane atan takım 18 bin nüfuslu kasaba takımı. neyse konumuz bu değil. bu turnuvayı da iyi takımlar kazanıyor. çok küçük bütçeli takımlara avrupa'da kupa hayali kurdurtuyor. bakın isterseniz 10 milyon euro değerli takımlar olsun. bu kupada bir sürü böyle takımlar var. ve futbol dediğimiz spor küçük bütçeli takımların büyük bütçeli takımlara diş geçirebildiği 1 numaralı spor. çok büyük takımlar da yok turnuvada. her şey daha çok mümkün hale geliyor.

  bu dediğim fenerbahçe için geçerli değil. fenerbahçe bir takım değildir, ali koç'un çiftliğidir. travmaları olan bir kulüptür. kayırılmaya ve şikeye alışkındır. bunların olmadığı bir kupada, isterse süt kupası olsun, başarılı olması eşyanın tabiatına aykırıdır.

  galatasaray bu kupada oynasın istemem. ama bir gün oynarsak da bu kupayı asla küçümsemem. yıllardır türkiye kupasını bolca kazandığımızdan dolayı rakiplerimiz teneke kupası diye alay ederdi bizle. halbuki alay edilecek biri varsa kendileriydi. o teneke kupasını bile almaktan acizdiler. galatasaray için kupa kupadır her zaman. biz her turnuvayı ciddiye almak zorundayız. galatasaray'ın başarı kültürü bunu gerektirir.
 • 227
  galatasaray'ın büyüklüğü basarilarindan gelir. gün olur da burda mücadele edersek her şekilde kupa için zorlamalıyız. avrupada her kupa prestijdir. bu madalyonun bize bakan yüzü. bir de madalyonun diğer yüzü var.

  fenerbahçe kötü kadrosu ve kötü teknik heyetine rağmen klasik sezon başı uçup kaçtığı düşünüldüğü için bu kupada spor medyamız tarafından favori görüldü. hatta namağlup falan alabileceği sanıldı. murat aşık denilen meczup bu kupayı uefa kupası ile aynı kategoride gördü ve kendince bir tarih uydurdu. yani o kadar kupayı alabileceklerini sandılar.

  velhasıl ülkemizde bu kupayı kazansa kazansa yine galatasaray kazanır.
App Store'dan indirin Google Play'den alın