• 19
  bu aralar bu olaya kafayı taktım biraz. fenerbahçe'yi, rakiplerini, yöneticilerini, taraftarlarını geldikleri bu seviyesizlik açısından, artık çekinmeden, göstere göstere aksiyon almalarını bir yerde anlıyorum, yadırgamıyorum. lakin galatasaray yönetiminin bu konudaki sessizliğine hayranım!
  kardeşim, bir x takımını düşünelim, bu takım seninle ve fenerbahçe ile kendi sahasında oynuyor olsun;

  x - fenerbahçe maçı;
  x kulübü stadın kale arkalarından birini komple fenerbahçe'ye ayırsın (hatta bu bir istanbul kulübüyse olimpiyat stadının doğu tribününü komple ayırsın, makul da bir bilet fiyatı belirlesin)
  aynı x kulübü kendi taraftarlarının girebileceği tribünlere de ilaveten fenerli taraftar alsın.
  ve bu x kulübünün taraftarının girebileceği yere normalde sadece x kulübü passoligine sahip olan taraftarları ve galatasaray/fenerbahçe haricindeki kulüplerin taraftarları girebilecekken, neredeyse galatasaray haricinde herkes girebilsin.

  şimdi gelelim x - galatasaray maçına;
  x kulübü galatasaray taraftarına sadece hakkı olan %5'lik kapasiteyi ayırsın.
  (bu bir istanbul kulubüyse olimpiyat stadının doğu tribününü olduğu gibi ayırsın)
  ancak bilet fiyatlarını yukarıdaki x - fenerbahçe maçı deplasman tribünü fiyatlarına göre 2 kat pahalı yapsın.
  x kulübü bir şekilde kendi taraftarının girebileceği yere tek tük ana-babasıyla ve formasıyla girmeye çalışan galatasaray taraftarı çocukların formalarını ters giydirsin ve tedirgin etsin. (diğer tarafta fenerli çocuk ana babasıyla maçını rahat rahat, karışanı, görüşeni olmadan, kadıköy'den daha da rahat izleyebilsin)
  x kulübü sadece kendi taraftarının ve galatasaray/fenerbahçe haricindeki kulüp taraftarlarının girebilecekleri yerlere galatasaray logosu hariç tüm taraftarların girebilmelerini sağlasın, ve galatasaray'ı sürekli fener taraftarının önünde oynamaya ve taraftarını sürekli olarak kurucusuna edilen küfürleri dinlemeye mahkum etsin.

  şimdi, son haftalarda yukarıda yazdığımız senaryolar ciddi anlamda ve artarak gerçekleşmekte iken yönetimimizin bu konuda herhangi bir aksiyon aldığını görememekteyiz.

  öyle ya da böyle sonuçları alarak liderliğimizi devam ettiriyoruz diye tüm bunları gözardı etmemek lazım. yarın allah korusun olumsuz bir sonuç alıp da liderliği kaptırırsak, bu konuda bir şey yapılmadığı için sinirinden geberen, ve kendini silkecek kadar sinirlenen burada yüzler, dışarıda yüzbinler var.

  kardeşim, şu yukarıda saydıklarımı toparlayıp vursanıza, çarpsanıza muhatabınız olan kulüplerin suratlarına, yapmış oldukları şikedir şike, başka bir açıklaması o-la-maz.
  hakikaten yönetimimizin bu konudaki sessizliğini gördükçe başımıza ne gelse bize müstehak diyeceğim artık.
  (bkz: süper lig 2023-2024 sezonu)
App Store'dan indirin Google Play'den alın