• 41
    2024 misanoda 3 de 3 yaparak bütün yarışları kazanmış pilot. bmw yarış kazanmaya ekmek banarken getirdiği bu başarı inanılmaz. bu kadarını kimse beklemiyordu bence. şuanda şampiyonayı lider götürüyor, 8 round daha var. olur da şampiyon olursa wsbk tarihinin en büyük olaylarından biri olur hatta direk en büyük olayı olur. leicester city şampiyonluğu gibi bir şey bu, bmw çok tecrübesiz bir takım motosiklet yarışlarında.

    fakat artık burdan sonra mutlaka motogpye geçmesi gerekir. daha fazla wsbkda yapacak bir şeyi kalmıyor kesinlikle. yani motogpye uydu, fabrika takımı ayırt etmeden kendini atması lazım, tartışılacak bir yanı kalmadı. beni korkutan hala kenan abisiyle takılması. şöyle bir paradoks var kenan olmasaydı toprak buralara gelemezdi, ama onun aklıyla da motogpye geçemiyor işte. geçen sene teklifler vardı gitmedi. olası şampiyonluktan sonra başka şansı yok gerekirse moto2ye gitmeli. bunu ne için söylüyorum, wsbk motogpnin alternatifi değil. gerçekten korkunç bir seviye farkı var iki klasman arasında.

    rakiplerine baktım bu seneki. loser alex lowes, 39 yasında bautista ( son iki yılın şampiyonu öncesinde ise sıradan bir motogp yarışçısıydı), bir de bulega diye bir oğlan var. bulegaya bir bakayım dedim yeteneklidir belki diye, adamın cvsi kötü. moto2 de rezil sezonlar geçirmiş 26. bitirmiş. ordan wss ye geçiyor 4. bitiriyor. sonraki sezon wss şampiyonu oluyor. aradaki farka bak, moto2 nin sonuncusu wss de şampiyon oluyor. bu kadar klasman farkı olan yerde toprağın daha fazla oyalanmaması lazım, kenan abisine kalsa 40 yaşına kadar orda yarışsın, kendi öyle yaptı çünkü. bu sene şampiyon olup motogpye atarsın kendini umarım. orda çaylak sezonu geçirse bile kendini göstermeme ihtimali yok, adam hayvani yetenekli.
App Store'dan indirin Google Play'den alın