resim
Taylan Antalyalı
Takım:Galatasaray
Mevki:Önlibero
Yaş:26
Boy:1.80
Uyruk:Türkiye
 • 2505
  hernani azevedo junior'lar, aliou dieng'ler havada uçuşuyor ama 2020-21 sezonunda sakatlığı ve/veya başka sebeplerle kesilene kadar takımın faktörüydü.
  mustafa cengiz yönetimi-william d'avila ortaklığının büyük kazığı olan etebo ile sezona başlayan galatasaray şapkadan kendisi çıkmasaydı, sezon ortasını bile çıkaramazdı.
  takımın ağırlık merkezini öne çıkarmamıza vesile olan bir 6 performansı verdi. oynamadığı dönemde yaşadığımız kayıplarla şampiyonluğu kaybettik, euro 2020'de şenol güneş hakettiği formayı vemedi diye eleştirdik ama 2021-2022 sezonu yaz transfer döneminde yine hakettiği değeri galatasaray taraftarının önemli bir kısmından görmüyor.
  8+6 belası varken tahtaya önce muslera ve taylan yazılır. yabancı sınırı olmasa bile geçen sene oynadığı oyun, yanına yapılacak takviyelerle çok daha iyisini vaadediyor.
 • 2507
  kendisini çok sevmekle birlikte bazı gerçekleri belirtmek lazım. kendisi bir defansif orta saha değildir, 8 ve 10 numara diye tabir edilen bir orta saha oyuncusudur. fatih hocanın teknik direktör başarısı ve takımdaki eksikler nedeniyle hoca şapkadan tavşan çıkarıp kendisini pasör bir regista gibi 6 numarada kullanmıştır ve başarılı olmuştur. burada taylanın özverisi de çok önemlidir ancak ideal bir senaryoda kendisi galatasaray takımında rotasyon oyuncusu olması gerekir. umarım kesici ve pozisyon bilgisi iyi olan bir 6 numara takımımıza kazandırabiliriz bu transfer döneminde. taylan iyi bir futbolcu ancak kendisi ne kesici bir orta saha nede sert bir oyuncu. 6 numara kariyerinde ilk kez oynadığı içinde pozisyon bilgisi doğal olarak o bölge için zayıf. oyuncularımızın özelliklerini doğru bir şekilde tespit edersek kendilerine gereksiz misyonlar yüklemeyiz ve hayal kırıklıkları yaşamayız.
 • 2508
  seri ile birlikte başlayan, 6 numarada ekstra stoper kullanmama geleneğini oturtan oyuncumuz. oyuncu ne kadar teknik olursa olsun stoperler arasına girip defansı 5'liyorsa bana ekstra stoper gibi geliyor. tempolu 2 adet box to box oyuncu varken zaten gerek de yok böyle bir oyuncuya. önde hiç koşmayan, mücadele etmeye biri varsa düşünülebilir. biz tarihimizin en büyük başarılarını kazanırken hoca o bölgede suat kaya'yı oynatıyordu. o düzende bile hagi'yi defansif olarak emre-okan ve arif-hakan taşıyordu. biz bir hücum takımı olduğumuzdan bahsediyorsak ve stoperlerimizin bile ayağının düzgün olmasını istiyorsak ekstra bir savunmacıya gerek yok. 3 tane 8 numaraya devam edelim. bu taylan-berkan-cicaldau olur, taylan-berkan-gedson olur, berkan-kılınç-gedson olur, aytaç-kılınç-akbaba* olur.
 • 2509
  3 tane yerli oynatmamız gereken sezon kendisi yerine transfer yapsak kimleri oynatacağız merak ettiğim futbolcumuz . geçen sezon ligdeki en iyi 6 numara performanslarından birini sergilemiştir. yedeği olarak düşünebileceğimiz aytaç ismi de zaten kadroda.

  ayrıca bu yıl şampiyonlar liginde olmayacağımız da kesinleşti yani lige yetecek bir kadro kurmalıyız. hem yabancı sınırı hem de bu maddi şartlar varken yerine oyuncu alınmasını da iatenmesini de mantıklı bulmuyorum.
 • 2510
  olur da kendisi yerine (yedeği değil yerine) bir transfer olursa harbiden forma adaleti yok derim.
  bu kadar performans verip 2020-2021'in takım adına en önemli 4 oyuncusu arasına giren bir futbolcunun ve özellikle türk, 30 altı ve az maaşlı birinin sırf milyon euro almıyor ve 5 milyon euroya alınmadı diye yedek bırakılması bana koyar.
  ki böyle bir plan olduğunu da sanmıyorum. artık sürekli takımın sağıyla soluyla oynamayalım. geçen sene taylan 6 numara oynarken ligin en az gol yiyen takımı oldu galatasaray. adam yiyen, top geçirmeyen 6 falan gibi şeyler düşünmeye gerek yok.