• 627
  en çok puanı toplayan takımın şampiyon olduğu ligdir. eleme usulüyle maç oynanmaz, tek maçlı finali yoktur. puan eşitliği haricinde iki takım arasında oynanan maçlar diğer maçlardan herhangi bir farka sahip değildir.

  19 mayıs 2024 galatasaray fenerbahçe maçı sonrasında rakip takım şampiyonluğu hak edeni herkese gösterdik minvalinde züğürt tesellisi olacak açıklamalar yapmaktadır. bunun yanında bizim camiamız içerisinden de maçın kaybedilmesiyle alakalı yaşanan sinir/stres eşliğinde şampiyonluk kutlamayacağız, zevk vermeyevek gibi abuk ve popülist saçmalamalar yükselmektedir.

  en çok puanı kazananın şampiyon olduğu bu ligde takımımız haftaya en az bir puan alması durumunda rakibine bakmaksızın rekor puan toplayarak şampiyonluğunu ilan edecektir. eğer şampiyonluk için iki takım arasındaki maçların kazanılması gibi bir şart olsaydı eminim ki onu da yapacak bir takımımız var bu sezon.

  19 mayıs 2024 galatasaray fenerbahçe maçını, kötü oynayarak, kötü yöneterek ve tribünde de ezilerek kaybetmiş olmamız bütün bir sezon genelinde gösterilen insanüstü performansı çöpe atmamız için yeterli değildir. bizim o maçı kaybetmemiz nasıl ki tek başına şampiyonluğu kaybetmemiz için yeterli değilse, rakibimizin o maçı kazanması da tek başına şmapiyonluk için yeterli değildir.

  rakibimizin de bizim gibi rekor puan toplamış olsa da sezon genelinde rakibimizden daha iyi bir performans göstererek, ölüm kalım anlarını daha iyi oynayarak her şeydenönemlisi daha fazla puan kazanarak şampiyonluğu daha çok hak eden taraf olduğumuza benim inancım tam. 2023-24 sezonunda rakibimize ikinci maç önünde saygı duymayı akıl edebilseydik belki bugün şampiyonluğu çoktan ilan etmiş dahi olabilirdik, varsın konya maçına kalsın allah nasip ederse bi hafta rötarlı şekilde şampiyon olalım farketmez.

  ancak şampiyonluk için mücadele ettiğimiz formatın lig formatı olduğunu unutup apır sapır irrasyonel söylemlere girip takımın koca sezonluk emeğine gölge düşürmek bir galataaaray taraftarına yakışmamaktadır.
App Store'dan indirin Google Play'den alın