• 294
  önümüzdeki 2024 yazında gerçekleşecek tff seçimlerinde tff başkanı olması beklenen uefa icra kurulu üyesi. kendisinin başkanlığının anadolu kulüpleri üzerinden analiz edersek;

  olası servet yardımcı yönetimindeki federasyondan olumlu olarak etkilenecek anadolu kulüpleri - kayserispor, ankaragücü ve hatayspor. bu kulüpler son olarak büyükekşi'ye imza atmamışlardı ve büyükekşi yönetiminde olan futbol federasyonu'nun karşısında durmuş anadou kulüpleri. aynı şekilde dolayısı yolla hugh dallas'ın online katıldığı mhk toplantısında da servet yardımcıyla aynı safta yer almıştılar.

  olumsuz etkilenecek net iki anadolu kulübü var - başakşehir ve gaziantep fk. antep başkanı memik yılmaz her hafta nerdeyse mehmet büyükekşi'ye destek çıkıyor ve tarafını belli ediyor. lobi güçleri inanılmaz zayıflar yeni yönetimde. ve en olumsuz etkilenecek da göksel gümüşdağ ve başakşehir fk. göksel gümüşdağ da net safını belli edip baştan mehmet büyükekşi'den yana yer almış futbol figürlerinden ve ikilinin, yani servet yardımcı ve gümüşdağ'ın kasım 2021 kulüpler birliği toplantısında gergin kişisel tartışmaları da mevcuttu.

  anadolu futbolundaki güç dengelerini iyi bilenler de öngörür ki, servet yardımcı yönetimindeki federasyonun olumlu veya olumsuz etki edeceği bir sıra alt lig kulübü, özellikle tff 2.lig beyaz grup'tan da takımlar var. ancak bunları birer birer yazmanın anlamı yok.
 • 295
  tamam, büyükekşi gitsin gitmesine de, tff'de aktif yönetici iken fenerbahçe için futbolcu transferlerinde alenen rol almakta bir beis görmeyen (bkz: vedat muriqi), tek adaylı (bkz: ali koç) fenerbahçe kulübü başkanlık seçimine tereddüt etmeden oy kullanmaya gidebilecek kadar hislerine gem vurmaya gerek duymayan bu "sözde" adamın bir karambol ile tff başkanlığına oturtulması planına karşı uyanık olunmalıdır. başka aday çıkmıyorsa, bu başkan olacağına adaylığı halinde büyükekşi'nin kalmasını yeğlerim.
App Store'dan indirin Google Play'den alın